Menu

GARDİYANOĞLU: “ÖZEL SEKTÖR İLE KAMU ARASINDA BİR HUZURA İHTİYAÇ VAR”

GARDİYANOĞLU: “ÖZEL SEKTÖR İLE KAMU ARASINDA BİR HUZURA İHTİYAÇ VAR”

GARDİYANOĞLU: “ÖZEL SEKTÖR İLE KAMU ARASINDA BİR HUZURA İHTİYAÇ VAR”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu Akın Manga başkanlığındaki Kıbrıs Türk Memur Sendikası heyetini kabul etti. Memur-Sen başkanı Akın Manga Bakan Gardiyanoğlu’nu çalışma hayatı ile ilgili çok büyük sorumluluklar beklediğini belirterek görevinde başarılar diledi. Kamuda ve özel sektörde yaşanan sıkıntılara değinen Manga, teşkilat yasalarının artık güncellenmesi gerektiğini belirtti. Sözleşmeli memurların durumuna da el atılmasını isteyen Manga, geçici memurlar için de yıllardır çok uğraş verdikleri anlattı. Manga bu konu da sona gelindiğini ,iş güvencesi için bir yasa hazırladıklarını kangrenlenmiş bu sorunun bir an öce çözümlenmesini diledi. Manga, özel sektörde çalışan asgari ücretlinin durumu ve özelde sendikalaşma konusunda da iyileşme beklediklerini ifade ederek, sendika olarak her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını vurguladı. İşgücü, Planlama, Geliştirme Merkezi fonu kapsamında istihdam edilen personelin durumunu da gündeme getiren Manga, çalışanların haklarının iyileştirilmesini istedi.

GARDİYANOĞLU: “RADİKAL KARARLAR ALMAKTAN VE MÜCADELE ETMEKTEN HİÇBİR ZAMAN KORKMADIM”

Bakan Gardiyanoğlu da konuşmasında “Radikal kararlar almaktan ve mücadele etmekten hiçbir zaman korkmadım.” diyerek göreve geldiği ilk günden itibaren teşkilat şemalarının güncellenmesi için gerekli talimatları verdiğini ve çalışmaların tüm hızla sürdüğünü söyledi.

GARDİYANOĞLU : “YETERİNCE GERİLDİK... TOPLUMU BARIŞTIRMAK BENİM ÖDEV VE SORUMLULUĞUMDUR”

“Toplum olarak yeterince gerildik, bölündük ve ötekileştirildik. Çalışma hayatının başında bir bakan olarak toplumu barıştırmak benim ödev ve

sorumluluğumdur.” diyen Bakan Gardiyanoğlu özel sektör ve kamu arasında bir huzura ihtiyaç olduğunu söyledi. Gardiyanoğlu “Özelde sendikalaşmanın hiçbir zaman karşısında olmadığını vurgulayarak,her ne kadar yasal düzenleme yapılsa da ,özel sektörün işleyişi ve çalışma şartları çok farklıdır. Önemli olan bir paydaşta buluşabilmektir. Özel sektör işvereninin de önünün açılması lazım ki iş yapabilsin, gelir elde edebilsin. Burada toplumsal uzlaşıya ihtiyaç var.”ifadelerini kullandı. Önümüzdeki günlerde sendikal yaşam ile ilgili bazı düzenlemeler de geleceğini belirten Gardiyanoğlu bunları bir yuvarlak masa etrafında toplanarak paylaşacaklarını kaydetti ve önemli olanın sürdürülebilir bir yapıya kavuşmak oladuğunun altını çizdi. Gardiyanoğlu İşgücü, Planlama, Geliştirme Merkezi fonu kapsamında istihdam edilen personelin durumu ile ilgili de yasal düzenlemelerin yapılması için gerekli talimatların verildiğini de belirtti.

Print
Yayınlanma tarihi: Eyl 4, 2023,
Haber Kategorisi: Haberler 2022,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Eylül 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28293031123
4567
BASIN DUYURUSU

BASIN DUYURUSU

Sosyal Sigortalar Dairesi tarafından sigortalılarımıza yönelik sürdürülen hizmetler eksiksiz bir şekilde devam etmekte olup, sigortalılarımız tarafından bu türden asılsız bilgilere itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Devamını oku
8910
1112
GARDİYANOĞLU : “UCU KİME DOKUNURSA DOKUNSUN, YANLIŞ, USULSÜZ YADA VİCDANEN RAHATSIZ EDEN HER TÜRLÜ UYGULAMANIN KARŞISINDA OLACAĞIZ.”

GARDİYANOĞLU : “UCU KİME DOKUNURSA DOKUNSUN, YANLIŞ, USULSÜZ YADA VİCDANEN RAHATSIZ EDEN HER TÜRLÜ UYGULAMANIN KARŞISINDA OLACAĞIZ.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu sigorta reçeteleri üzerinden yapılan usulsüzlük ile ilgili Tabipler Birliği, Serbest Çalışan Hekimler Birliği, Tıp-İş ve Eczacılar Birliği temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Devamını oku
1314151617
181920
SERBEST ÇALIŞAN HEKİMLERDEN BAKAN GARDİYANOĞLU’NA DESTEK

SERBEST ÇALIŞAN HEKİMLERDEN BAKAN GARDİYANOĞLU’NA DESTEK

REMZİ GARDİYANOĞLU:”GÖSTERİLEN DİK DURUŞU TAKDİR EDİYORUZ”

Devamını oku
21
GARDİYANOĞLU, KAR-İŞ HEYETİNİ KABUL ETTİ

GARDİYANOĞLU, KAR-İŞ HEYETİNİ KABUL ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Fuat Topaloğlu başkanlığındaki  Kıbrıs Türk Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş)  temsilcilerini kabul etti.

Devamını oku
222324
2526272829301
2345678