Menu

ALÜMİNYUM DOĞRAMACILAR BİRLİĞİ DERNEĞİ, GARDİYANOĞLU’NA SORUNLARINI AKTARDI.

ALÜMİNYUM DOĞRAMACILAR BİRLİĞİ  DERNEĞİ, GARDİYANOĞLU’NA SORUNLARINI AKTARDI.

Alüminyum Doğramacılar Birliği  Derneği, Gardiyanoğlu’na Sorunlarını Aktardı.

Ediz Taşkınçay başkanlığındaki Alümüninyum Doğramacılar Derneği temsilcileri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu’nu ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

 Sektörün sıkıntılarını Bakan Gardiyanoğlu’na aktaran Taşkınçay, sektörde  kayıt dışı işgücü ve haksız rekabetle karşı karşıya olduklarını belirterek denetim için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile her türlü işbirliğine  hazır olduklarını ifade etti.

GARDİYANOĞLU: "HEM  ÇALIŞANI HEM İŞVERENİ KORUMAK ASLİ GÖREVİMİZ"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu da, sektörün sorunlarını iyi bildiğini kaydederek  en büyük hedefinin kayıt dışı işgücünü  sıfırlamak olduğunu söyledi.

 İçişleri  Bakanlığı ve Polis Muhaceret  ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında  entegre bir şekilde çalışan online sistem ile, yabancı uyruklu çalışanların ülkeye giriş ve çıkışlarının  takip edildiğini  anımsatan  Gardiyanoğlu,  kayıt dışı işgücünü ortadan kaldırmak için denetimlerin daha da artacağını kaydetti.

 Kayıt dışı işgücünün  piyasada devlete karşı yükümlülüğünü layıkıyla yerine getiren  işverenler için haksız rekabat yarattığına dikkat çeken Gardiyanoğlu, 6 Şubat tarihinde Türkiye’de yaratan  deprem felaketinin ardından, Türkiye’den gelen   işgücünün ülkeden ayrıldığını ve ülkedeki ara eleman ihtiyacının üçüncü dünya ülkelerinden gelen  yabancı uyruklu  çalışanlarla karşılandığını belirtti.

 Yurtdışından eleman getirme konusunda  çalışma izin işlemlerini kolaylaştırmak için Bakanlığın Ticaret Odası, Sanayi Odası, Müteahhitler Birliği başta olmak üzere paydaş örgütlerle işbirliği yaptığını ve protokoller imzaladığını söyleyen Gardiyanoğlu, yurtdışından gelen yabancı uyruklu işçilerin  insani şartlarda  ön izinle getirilmesi  amacıyla ilerleyen günlerde yine paydaş örgütlerle bir araya geleceği bilgisini verdi.

 Denetimin bir takım işi olduğunu önemle vurgulayan Gardiyanoğlu, Bakanlık ve paydaş örgütlerin işbirliği ile denetimlerin daha etkin hale getirileceğini belirtti.

" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak hem çalışanı hem  işvereni korumak  en asli görevimiz" şeklinde konuşan Gardiyanoğlu, "Hassasiyetle  kayıt dışı işgücünü  sıfırlamak için çalışacağız, kararlıyız " ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.

Print
Yayınlanma tarihi: Ağu 28, 2023,
Haber Kategorisi: Haberler 2022,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Eylül 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28293031123
4567
BASIN DUYURUSU

BASIN DUYURUSU

Sosyal Sigortalar Dairesi tarafından sigortalılarımıza yönelik sürdürülen hizmetler eksiksiz bir şekilde devam etmekte olup, sigortalılarımız tarafından bu türden asılsız bilgilere itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Devamını oku
8910
1112
GARDİYANOĞLU : “UCU KİME DOKUNURSA DOKUNSUN, YANLIŞ, USULSÜZ YADA VİCDANEN RAHATSIZ EDEN HER TÜRLÜ UYGULAMANIN KARŞISINDA OLACAĞIZ.”

GARDİYANOĞLU : “UCU KİME DOKUNURSA DOKUNSUN, YANLIŞ, USULSÜZ YADA VİCDANEN RAHATSIZ EDEN HER TÜRLÜ UYGULAMANIN KARŞISINDA OLACAĞIZ.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu sigorta reçeteleri üzerinden yapılan usulsüzlük ile ilgili Tabipler Birliği, Serbest Çalışan Hekimler Birliği, Tıp-İş ve Eczacılar Birliği temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Devamını oku
1314151617
181920
SERBEST ÇALIŞAN HEKİMLERDEN BAKAN GARDİYANOĞLU’NA DESTEK

SERBEST ÇALIŞAN HEKİMLERDEN BAKAN GARDİYANOĞLU’NA DESTEK

REMZİ GARDİYANOĞLU:”GÖSTERİLEN DİK DURUŞU TAKDİR EDİYORUZ”

Devamını oku
21
GARDİYANOĞLU, KAR-İŞ HEYETİNİ KABUL ETTİ

GARDİYANOĞLU, KAR-İŞ HEYETİNİ KABUL ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Fuat Topaloğlu başkanlığındaki  Kıbrıs Türk Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş)  temsilcilerini kabul etti.

Devamını oku
222324
2526272829301
2345678