Bakan Sucuoğlu, DAÜ-PER SEN temsilcilerini  kabul etti.

Bakan Sucuoğlu, DAÜ-PER SEN temsilcilerini kabul etti.

 Kabulde konuşan Hür-İş Federasyonu Başkanı Ahmet  Çaluda,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu’na  yeni görevinde başarılara dileyerek  sağlık alanında kazandığı başarıların  çalışma hayatında da devam etmesini temenni etti.

 Uzun süreden beri Hür-iş Federasyonu’na bağlı DAÜ  Per Sen’in  üniversitede  sendikal karmaşa yaşadığının altını çizen Çaluda,  hem yetki konusunda  hem de iş barışının sağlanması hususunda yaşanan  mağduriyetlerle ilgili sıkıntılarını Bakan Sucuoğlu’na aktardı.

Kabulde konuşan DAÜ Per Sen Başkanı  Erdal  Altun da, sendikanın üniversite içinde  yaşadığı yetki karmaşasına değinerek, iki dönemdir  yetki konusunda toplu iş sözleşmelerinde hatalar  yapıldığını ve sendika üzerinde oyunlar oynandığını ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu da , Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde  sendikal örgütlenme ilgili  yaşanan sıkıntıların Bakanlığın bilgisine geldiğini kaydetti.

Sucuoğlu,  ilgili taraflarla  genel bir değerlendirme yapılacağını ve   sorunun çözümü konusunda taraflarla istişare edilerek  çalışma başlatılacağını söyledi.

Previous Article Sucuoğlu, Makine Mühendisleri Odası yetkilileri ile görüştü.
Next Article Buran Atakan başkanlığındaki Kamu Emekçileri Sendikası temsilcileri Bakan Sucuoğlu’nu ziyaret etti.
Print
42 Rate this article:
No rating

«Haziran 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2728
81751

Bakan Sucuoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği temsilcileri ile görüştü.

KTİMB Yönetim Kurulu Üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu makamında ziyaret ederek, başarılar diledi.

Devamı
29
82071

Sucuoğlu, Makine Mühendisleri Odası yetkilileri ile görüştü.

Kabulde yaptığı konuşmada Oda Başkanı Ulubay , Bakan Sucuoğlu’na   yeni görevinde başarılar dileyerek, Oda’nın  çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Devamı
3031
82074

Bakan Sucuoğlu 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

"1 Haziran Dünya Çocuk Günü , çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlayan, yoksulluk, çocuk işçiliği, eğitim, istismar gibi tüm çocukların yaşamını ilgilendiren konulara odaklanan ve çocukların sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekerek farkındalık yaratmayı amaçlayan önemli bir gündür.

Devamı
12
3
82431

Bakan Sucuoğlu'ndan Lefkoşa Çocuk Yuvası'na Bayram Ziyareti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu Ramazan Bayramı dolayısıyla bugün Lefkoşa Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek, çocukların bayramını kutladı, onlara hediyeler dağıttı.

Devamı
456789
10
82640

İs Kadinlari Dernegi, Sucuoglu'nu Ziyaret Etti

Özlem Özbekoğlu asbaşkanlığındaki İş Kadınları Derneği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret etti.

Devamı
1112
82817

Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan  Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini  kabul etti.

Devamı
1314
83108

Bakan Sucuoğlu, Mağusa, İskele ve Karpaz bölgesinde temaslarda bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Bakanlığına bağlı Mağusa İrfan Nadir  18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi ile  Mağusa ve İskele’de Sosyal Sigortalar, Sosyal Hizmetler ,Çalışma ve İhtiyat Sandığı Daireleri’ ni ziyaret etti. Bakanlık bürokratlarının eşlik ettiği ziyarette Bakan Faiz Sucuoğlu personel ile sohbet etti ve dairelerin sıkıntıları  ile ilgili bilgi aldı.

Devamı
1516
171819
84316

Bakan Sucuoğlu,Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu,  Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Devamı
20
84509

Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Güven Bengihan başkanlığındaki Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Devamı
212223
24252627282930
1234567