10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenleniyor

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenleniyor

Sinan Güzen, Faydee ve Manga konserlerinin de yer alacağı etkinlik, saat 20.00’de başlayacak ve tüm halka ücretsiz olacak.

ÇELER

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bugün düzenlediği basın toplantısında 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Basın toplantısında, Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt, bakanlık yetkilileri, rehabilitasyon merkezleri sorumluları,18 yaş üstü rehabilitasyon merkezlerinden gençler katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bu yıl ikincisini düzenleyecekleri engelsiz şölen  hakkında bilgiler vererek, özel gereksinimli gençlerin bu ülkede yaşarken hayatını içinde olmalarını, onların engellerinin aslında engel olmadığını, fırsat verildiği takdirde aslında neler yapabildiklerini topluma göstermek ve toplumda daha sosyal bir yerde olmaları için bir çalışma başlattıklarını kaydetti.

Geçtiğimiz ay Down Sendromlular gününde gerçekleştirilen etkinlikleri anımsatan Çeler, bu etkinlikte gençlerin fırsat tanındıkça neler yapabildiklerini herkese gösterdiklerini kaydetti.

Gençlerin, kültürel ve sanat alanında da neler yapabileceklerini göstermek amacıyla bu yıl 10 Mayıs’ta etkinlik gerçekleştireceklerine dikkat çeken Bakan Çeler, engelli gençlerin alkışlanmayı çok sevdiklerini ve ciddi bir heyecanları olduğunu belirtti.

Bakan Çeler, 10 Mayıs’ta düzenlenecek şölende, esas artistlerin, 18 yaş üstü rehabilitasyon merkezlerinde bulunan gençler olduğunu, gençlerin çeşitli gösteriler yapacaklarını kaydetti. 

Çeler, tüm halkı 10 Mayıs’ta  Amfi Tiyatro’yu doldurmaya çağırdı.

Çeler, diğer etkinlikler hakkında bilgi vererek, 10 Mayıs’ta ayrıca saat 11.00’de Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Gazimağusa İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi’nde “Anneler Günü” etkinliği gerçekleştirileceğini kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, 14 Mayıs Salı günü, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünde Güneşköy 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi’ne devam eden özel gereksinimli gençlerin, ODTÜ KKTC Psikoloji bölümü öğrencileri ile atölye çalışmalarında yaptığı eserlerin sergisi ve gösterisi yapılacağını belirtti. Çeler, etkinliğin 12.30-13.30 saatleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi.

15 Mayıs saat 17.30’da ise, “Engelsiz Futbol” ve “Uçurtma Şenliği” gerçekleştirileceğini aktaran Bakan Çeler, etkinliğin Atilla Topaloğlu Spor Tesisi’nde yer alacağını kaydetti.

Çeler, futbol karşılaşmasında, KKTC Meclis Takımı ile Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı rehabilitasyon merkezlerine devam eden özel gereksinimli gençlerin maç yapacaklarını söyledi.

Etkinliklerin 16 Mayıs Perşembe günü Taşkent Piknik alanında saat 11.00’de yer alacak “Engelsiz Piknik” ile sona ereceğini ifade eden Bakan Çeler, pikniğe, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Girne, Mağusa, Güneşköy 18  Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezlerine devam eden özel gereksinimli gençlerin katılacağını sözlerine ekledi.

Print
85 Rate this article:
4.0

«Haziran 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2728
81751

Bakan Sucuoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği temsilcileri ile görüştü.

KTİMB Yönetim Kurulu Üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu makamında ziyaret ederek, başarılar diledi.

Devamı
29
82071

Sucuoğlu, Makine Mühendisleri Odası yetkilileri ile görüştü.

Kabulde yaptığı konuşmada Oda Başkanı Ulubay , Bakan Sucuoğlu’na   yeni görevinde başarılar dileyerek, Oda’nın  çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Devamı
3031
82074

Bakan Sucuoğlu 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

"1 Haziran Dünya Çocuk Günü , çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlayan, yoksulluk, çocuk işçiliği, eğitim, istismar gibi tüm çocukların yaşamını ilgilendiren konulara odaklanan ve çocukların sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekerek farkındalık yaratmayı amaçlayan önemli bir gündür.

Devamı
12
3
82431

Bakan Sucuoğlu'ndan Lefkoşa Çocuk Yuvası'na Bayram Ziyareti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu Ramazan Bayramı dolayısıyla bugün Lefkoşa Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek, çocukların bayramını kutladı, onlara hediyeler dağıttı.

Devamı
456789
10
82640

İs Kadinlari Dernegi, Sucuoglu'nu Ziyaret Etti

Özlem Özbekoğlu asbaşkanlığındaki İş Kadınları Derneği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret etti.

Devamı
1112
82817

Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan  Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini  kabul etti.

Devamı
1314
83108

Bakan Sucuoğlu, Mağusa, İskele ve Karpaz bölgesinde temaslarda bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Bakanlığına bağlı Mağusa İrfan Nadir  18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi ile  Mağusa ve İskele’de Sosyal Sigortalar, Sosyal Hizmetler ,Çalışma ve İhtiyat Sandığı Daireleri’ ni ziyaret etti. Bakanlık bürokratlarının eşlik ettiği ziyarette Bakan Faiz Sucuoğlu personel ile sohbet etti ve dairelerin sıkıntıları  ile ilgili bilgi aldı.

Devamı
1516
171819
84316

Bakan Sucuoğlu,Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu,  Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Devamı
20
84509

Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Güven Bengihan başkanlığındaki Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Devamı
212223
24252627282930
1234567