BAKAN ÇELER GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

BAKAN ÇELER GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler beraberindeki heyetle bugün Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti. Belediye Başkanı İsmail Arter’in makamında gerçekleşen görüşmede Başkan İsmail Arter ile Bakan Zeki Çeler, Belediye ile Bakanlığın işbirliğinde yapılacak çalışmaları konuştu. Ziyarette, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Evrim Hınçal, Bakanlık Müdürü Efsun Salel ve İhtiyat Sandığı Dairesi Müdürü Erman Yalyalı da hazır bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler konuşmasında, Bakanlık olarak Gazimağusa bölgesinde Bakanlığa bağlı dairelere ziyaretler gerçekleştirdiklerini ve bazı düzenlemeler yapmayı planladıklarını, çalışmaların usulüne uygun olması açısından Belediye ile istişare halinde yapacaklarını söyledi.

Bakan Zeki Çeler, ülkemizin dinamik ve sürekli gelişmekte olan 2. en büyük şehri olan Gazimağusa’da hem yerel işgücü hem de artan inşaatlarda iş sağlığı ve güvenliği konularıyla ilgili istişare yapmak istediklerini ifade ederek, özellikle öğrenci bölgesi olması nedeniyle sektörlerde çalışan öğrencilerin durumunun yasal olması ve yapacakları denetimlerinde Belediye ile birlikte hareket etme arzusunda olduklarını belirtti. Sosyal hizmetler konusunda da Belediye ile nasıl bir çalışma yapabileceklerini, Belediyenin güçlü donanımına ve Başkan İsmail Arter’in vizyonuna uygun şekilde nasıl bir adım atabileceklerini konuşacaklarını ifade eden Bakan Çeler, “ Örneğin bir sığınma evi Mağusa’da yapılabilir mi? Kalkanlı’da bizim bir projemiz vardı yaşlı bakım evi yapıldı. Lapta’da huzur evi projemiz var ama yaşlı kreşi dediğimiz sosyal hizmetlerin kontrolü altında yaşlıların gündüz gidip akşam da eve dönebilecekleri bir projemiz var. Mağusa ve Lefkoşa pilot bölgemizdir” diye konuştu. Bakan Çeler, Karpaz, Mağusa ve Lefkoşa’da dar gelirli aileler ve çalışamayan anneler için istihdam olanakları ve çocuklara kreş hizmeti verebilmek için bölgelerdeki belediyelerle istişare edecekleri projeleri olduğunu da ifade etti. Gazimağusa Belediyesi’nin Bakanlıktan beklentisi varsa dinleyebileceğini da söyleyen Bakan Çeler, Mağusa halkı için de gerekeni yapıp bölgecilik yapakla suçlanmadan, örnek olan belediyeleri kullanarak diğer alanlara örnek olmak istediklerini belirtti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ve ekibinin Gazimağusa Belediyesi’ni ziyaretinden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Bakanlıkla daha sık görüşüp birlikte daha çok iş yapmak istediklerini söyledi. Altyapı, turizm ve çevre düzenlemeleriyle ilgili diğer bakanlıklarla sürekli istişare ettiklerini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın kendileri için vazgeçilmez olduğunu ifade eden Başkan Arter, “Bakanlıkla her zaman istişaremiz olmuştur ama bugün biraz daha

detaylandıracağımızı düşünüyorum. Saydığınız projeler bizim listemizde olan projelerdir. Ancak sizlerle istişare etmeden adım atmayacağımızı burada söylemek isterim. Daha güzel hedeflere ulaşmak için çalışmaları karşılıklı yardımlaşarak yapacağımızı söylemek isterim.” dedi. Sosyal Hizmetler Dairesi, Sosyal Sigortalar Dairesi, İhtiyat Sandığı Dairesi ve Çalışma Dairesi’nin hemen hemen her gün muhatap oldukları daireler olduğunu, bugüne kadar sıkıntı yaşamadıklarını ifade eden Başkan İsmail Arter, Bakanlıkla Belediyenin yapacağı çalışmalardan umutlu olduklarını söyledi. Belediyede çalışan gündelikçi çalışanlar konusunun zaman zaman tartışılan bir konu olduğunu ifade eden Başkan Arter, bu çalışma sisteminin sadece Gazimağusa’da olan ve kendisinin yarattığı bir sistem olmadığını, ülke genelinde de aynı sorunun olduğunu söyledi. Konuyu yasal bir zemine getirerek son vermek istediklerini daha önceki görüşmelerinde de ifade ettiğini aktaran Başkan İsmail Arter, diğer belediyelere örnek olacak şekilde konuyu çözdüklerini, hem çalışanlar açısından hem de Belediyeye yakışan şekilde yaptıkları çalışmanın sonuna geldiklerini kaydetti.

Previous Article Bakan Çeler'den '' Yardıma Koşuyoruz’ sloganı ile gerçekleşecek Turkcell Girne Yarı Maratonu’na destek
Next Article HEDEF KADIN EMEĞİNİN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI
Print
90 Rate this article:
No rating

«Haziran 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2728
81751

Bakan Sucuoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği temsilcileri ile görüştü.

KTİMB Yönetim Kurulu Üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu makamında ziyaret ederek, başarılar diledi.

Devamı
29
82071

Sucuoğlu, Makine Mühendisleri Odası yetkilileri ile görüştü.

Kabulde yaptığı konuşmada Oda Başkanı Ulubay , Bakan Sucuoğlu’na   yeni görevinde başarılar dileyerek, Oda’nın  çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Devamı
3031
82074

Bakan Sucuoğlu 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

"1 Haziran Dünya Çocuk Günü , çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlayan, yoksulluk, çocuk işçiliği, eğitim, istismar gibi tüm çocukların yaşamını ilgilendiren konulara odaklanan ve çocukların sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekerek farkındalık yaratmayı amaçlayan önemli bir gündür.

Devamı
12
3
82431

Bakan Sucuoğlu'ndan Lefkoşa Çocuk Yuvası'na Bayram Ziyareti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu Ramazan Bayramı dolayısıyla bugün Lefkoşa Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek, çocukların bayramını kutladı, onlara hediyeler dağıttı.

Devamı
456789
10
82640

İs Kadinlari Dernegi, Sucuoglu'nu Ziyaret Etti

Özlem Özbekoğlu asbaşkanlığındaki İş Kadınları Derneği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret etti.

Devamı
1112
82817

Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan  Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini  kabul etti.

Devamı
1314
83108

Bakan Sucuoğlu, Mağusa, İskele ve Karpaz bölgesinde temaslarda bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Bakanlığına bağlı Mağusa İrfan Nadir  18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi ile  Mağusa ve İskele’de Sosyal Sigortalar, Sosyal Hizmetler ,Çalışma ve İhtiyat Sandığı Daireleri’ ni ziyaret etti. Bakanlık bürokratlarının eşlik ettiği ziyarette Bakan Faiz Sucuoğlu personel ile sohbet etti ve dairelerin sıkıntıları  ile ilgili bilgi aldı.

Devamı
1516
171819
84316

Bakan Sucuoğlu,Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu,  Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Devamı
20
84509

Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Güven Bengihan başkanlığındaki Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Devamı
212223
24252627282930
1234567