KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

ÇELER “EMİNİM BU MADALYALARI GÖĞSÜNÜZDE ONURLA TAŞIYACAKSINIZ”

Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyaları düzenlenen törenle verildi.

Kıbrıs Barış Harekatı Milli Mücadele Madalyaları Tevcih Töreni, Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği konferans salonunda gerçekleştirildi. Törene Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Başbakan Tufan Erhürman, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ,KKTC’nin Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Türkiye Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ,Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar katıldı.

Türkiye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un özel davetlisi olarak katılan ve bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Kıbrıslı Türk mücahit ve mücahidelerin , onurlu mücadelesine omuz veren gazileri onurlandırmaktan büyük mutluluk ve şeref duyduğunu söyledi.

Bakan Çeler, Kıbrıs’ta kalıcı barışın ve Kıbrıs Türk toplumunun dünyada hak ettiği yere gelebilmesi ve iki toplumlu iki bölgeli siyasi eşitleye dayalı barışın sağlanabilmesi için Türk tarafının, ne kadar uğraş verdiğine dikkat çekti. Kıbrıs Türk toplumunun uzun yıllar mücadele ettiği, zor günleri atlatmasına büyük katkı sağlayan gazilere bu anlamlı madalyaların verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Çeler “ eminim ki bu madalyaları göğsünüzde onurla taşıyacaksınız” dedi. Konuşmaların ardından, Kıbrıs Gazilerine madalyaları Cumhurbaşkanı Yardımcı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Başbakan Erhürman, Türkiye Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk ve ,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler tarafından tevcih edildi.

Previous Article Yaşlılar Haftası, Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan yaşlılara düzenlenen yemekle sona erdi.
Next Article "Kıbrıs Türk Toplumunda Yoksulluk ve Sosyal Yardımlar" raporu hakkında toplantı düzenlendi.
Print
206 Rate this article:
No rating

«Temmuz 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2425
85941

Bakan Sucuoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı'yı kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yer alan görüşmede, Harmancı'ya LTB Meclis üyesi Faiz Camgöz eşlik etti.

Devamı
26
85942

Bakan Sucuoğlu, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden’i kabul etti.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunarak yeni görevinin hayırlı olmasını diledi

Devamı
27
86002

Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı ( KİKEV), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret ederek taleplerini aktardı.

İşitme ve konuşma engellilerin yaşadığı sorunları Bakan Sucuoğlu’na ileten   Vakıf Başkanı Bahire Coşkuner Doğru,  vakfın Milli Eğitim Bakanlığı onaylı işaret dili  eğitimi verdiğini ve özellikle  işitme engellilerin Çalışma Dairesi’nde  iletişim problemleri yaşadığını kaydetti.

Devamı
282930
1234567
8910
87110

Sucuoğlu, Candan Avunduk başkanlığındaki Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) heyetini kabul etti.

Avunduk, kabulde yaptığı konuşmada, yeni hükümetin hayırlı olmasını dileyerek, mal ve hizmet üretimi ile ülkenin gelişeceğini, katma değer üreterek önce iç piyasasını geliştirecek KKTC’nin daha sonra ihracat kapılarını zorlamasının mümkün olduğunu ifade etti.

Devamı
11
87163

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, KKTC Mobbing ile Mücadele Derneği temsilcilerini kabul etti.

Kabulde konuşan Dernek Başkanı Dr. Türel Özer Öksüzoğlu, derneğin kuruluş amacı, önemi, yapmış olduğu bilimsel çalışmaların sonuçları konusunda Bakan Sucuooğlu’na bilgi verdi.

Devamı
121314
15161718192021
22232425262728
2930311234