Bakan Çeler, YDÜ düzenlenen "Topluma Hizmet Uygulamaları ve Sosyal Sorumluluk Çalıştayı" na katıldı.

Bakan Çeler, YDÜ düzenlenen "Topluma Hizmet Uygulamaları ve Sosyal Sorumluluk Çalıştayı" na katıldı.

On farklı konuda farklı projelerin sivil toplum örgütü temsilcileri ile akademisyenler tarafından ele alınacağı çalıştaya, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, YÖDAK Başkanı Dr.Akıle Büke, YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Mirici, YDÜ Toplumsal Araştırma Merkezi Müdürü Zehra Altınay, Başbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu Başkanı Günay Kibrit de katıldı.

Çeler: " Sosyal Medyada yapılan yardım kampanyalarında, yardım yapılan kişilerin istismar edilmemesi için duyarlılık gösterilmeli"

Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphanesi’nde bu sabah gerçekleşen çalıştayda konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, özellikle sosyal medyada yapılan sosyal sorumluluk ve yardım kampanyalarında, yardım yapılan kişilerin istismar edilmemesi için duyarlılık gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Bakan Çeler, toplumsal hizmet uygulamalarında ve sosyal sorumluluk projelerinde toplumun yardım etme isteğinin doğru yönlendirilmesinin önemine vurgu yaparak; bunun hem bilimsel yönden desteklenmesi hem de sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve devlet arasında koordineli işbirliğinin sağlanması açısından Çalıştay’dan elde edilecek verilerin son derece faydalı olacağına inandığını söyledi.

Sosyal medyada duyarlı vatandaşlar tarafından yapılan yardımların bir yandan da istismar haline getirildiğini ifade eden Çeler, yardım yapılan dezavantajlı kesimlerin istismar edilmemesi için neler yapılabileceğinin de çalıştayda ele alınması gerektiğine vurgu yaptı.

Çeler, diğer üniversitelerle işbirliği içinde toplumun faydasına bir çalışma yapılmasının, gelecekte atılacak somut adımlar için de yol gösterici olduğunu sözlerine ekleyerek, çalıştaya katılan ve katkı koyan herkese teşekkür etti ve çalıştayın başarılı geçmesini diledi.

 

Previous Article Erülkü Süpermarket’ten Lefkoşa Çocuk Yuvası’na Anlamlı Bağış.
Next Article Down Sendromlu Gençlerden Pizza Etkinliği
Print
44 Rate this article:
No rating

«Nisan 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25
76881

Yaşlılar Haftası, Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan yaşlılara düzenlenen yemekle sona erdi.

18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan 450 yaşlı Girne’de düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Devamı
262728
76883

KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

ÇELER “EMİNİM BU MADALYALARI GÖĞSÜNÜZDE ONURLA TAŞIYACAKSINIZ”

Devamı
293031
1234567
891011121314
15
78767

İHTİYAT SANDIĞI DAİRESİ'NDE KREDİ KARTI İLE ÖDEME DÖNEMİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı, İhtiyat Sandığı Dairesi Lefkoşa şubesi ve İstihdam Destek Merkezi’nde , bugünden itibaren pos cihazı ile de ödeme yapabilme dönemi başlamıştır.

Devamı
16171819
78805

ELELE KREŞ'İ ÇOCUKLARI BAKAN ÇELER’İ ZİYARET ETTİ

Sosyal Riskleri Önleme Vakfı Elele Kreşi’ne devam eden çocuklar bugün Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’i ziyaret etti.

Devamı
2021
22232425262728
293012345