Bakan Çeler, YDÜ düzenlenen "Topluma Hizmet Uygulamaları ve Sosyal Sorumluluk Çalıştayı" na katıldı.

Bakan Çeler, YDÜ düzenlenen "Topluma Hizmet Uygulamaları ve Sosyal Sorumluluk Çalıştayı" na katıldı.

On farklı konuda farklı projelerin sivil toplum örgütü temsilcileri ile akademisyenler tarafından ele alınacağı çalıştaya, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, YÖDAK Başkanı Dr.Akıle Büke, YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Mirici, YDÜ Toplumsal Araştırma Merkezi Müdürü Zehra Altınay, Başbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu Başkanı Günay Kibrit de katıldı.

Çeler: " Sosyal Medyada yapılan yardım kampanyalarında, yardım yapılan kişilerin istismar edilmemesi için duyarlılık gösterilmeli"

Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphanesi’nde bu sabah gerçekleşen çalıştayda konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, özellikle sosyal medyada yapılan sosyal sorumluluk ve yardım kampanyalarında, yardım yapılan kişilerin istismar edilmemesi için duyarlılık gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Bakan Çeler, toplumsal hizmet uygulamalarında ve sosyal sorumluluk projelerinde toplumun yardım etme isteğinin doğru yönlendirilmesinin önemine vurgu yaparak; bunun hem bilimsel yönden desteklenmesi hem de sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve devlet arasında koordineli işbirliğinin sağlanması açısından Çalıştay’dan elde edilecek verilerin son derece faydalı olacağına inandığını söyledi.

Sosyal medyada duyarlı vatandaşlar tarafından yapılan yardımların bir yandan da istismar haline getirildiğini ifade eden Çeler, yardım yapılan dezavantajlı kesimlerin istismar edilmemesi için neler yapılabileceğinin de çalıştayda ele alınması gerektiğine vurgu yaptı.

Çeler, diğer üniversitelerle işbirliği içinde toplumun faydasına bir çalışma yapılmasının, gelecekte atılacak somut adımlar için de yol gösterici olduğunu sözlerine ekleyerek, çalıştaya katılan ve katkı koyan herkese teşekkür etti ve çalıştayın başarılı geçmesini diledi.

 

Previous Article Erülkü Süpermarket’ten Lefkoşa Çocuk Yuvası’na Anlamlı Bağış.
Next Article Down Sendromlu Gençlerden Pizza Etkinliği
Print
114 Rate this article:
No rating

«Haziran 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2728
81751

Bakan Sucuoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği temsilcileri ile görüştü.

KTİMB Yönetim Kurulu Üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu makamında ziyaret ederek, başarılar diledi.

Devamı
29
82071

Sucuoğlu, Makine Mühendisleri Odası yetkilileri ile görüştü.

Kabulde yaptığı konuşmada Oda Başkanı Ulubay , Bakan Sucuoğlu’na   yeni görevinde başarılar dileyerek, Oda’nın  çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Devamı
3031
82074

Bakan Sucuoğlu 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

"1 Haziran Dünya Çocuk Günü , çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlayan, yoksulluk, çocuk işçiliği, eğitim, istismar gibi tüm çocukların yaşamını ilgilendiren konulara odaklanan ve çocukların sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekerek farkındalık yaratmayı amaçlayan önemli bir gündür.

Devamı
12
3
82431

Bakan Sucuoğlu'ndan Lefkoşa Çocuk Yuvası'na Bayram Ziyareti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu Ramazan Bayramı dolayısıyla bugün Lefkoşa Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek, çocukların bayramını kutladı, onlara hediyeler dağıttı.

Devamı
456789
10
82640

İs Kadinlari Dernegi, Sucuoglu'nu Ziyaret Etti

Özlem Özbekoğlu asbaşkanlığındaki İş Kadınları Derneği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret etti.

Devamı
1112
82817

Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan  Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini  kabul etti.

Devamı
1314
83108

Bakan Sucuoğlu, Mağusa, İskele ve Karpaz bölgesinde temaslarda bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Bakanlığına bağlı Mağusa İrfan Nadir  18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi ile  Mağusa ve İskele’de Sosyal Sigortalar, Sosyal Hizmetler ,Çalışma ve İhtiyat Sandığı Daireleri’ ni ziyaret etti. Bakanlık bürokratlarının eşlik ettiği ziyarette Bakan Faiz Sucuoğlu personel ile sohbet etti ve dairelerin sıkıntıları  ile ilgili bilgi aldı.

Devamı
1516
171819
84316

Bakan Sucuoğlu,Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu,  Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Devamı
20
84509

Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Güven Bengihan başkanlığındaki Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Devamı
212223
24252627282930
1234567