Çeler, Türk Dünyası Kadın Platformu temsilcilerini  kabul etti.

Çeler, Türk Dünyası Kadın Platformu temsilcilerini kabul etti.

Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede, Türk Dünyası Kadın Platformu Başkanı İlhama Novruzova ve Zaid Nahmatov, KKTC’nde bulunmaktan duyduklarını memnuniyeti dile getirdi.
Platformun çalışmaları ve faaliyetlerini Bakan Çeler’ ile paylaşan Novruzova, 5 Eylül’de İstanbul’da ‘Türk Dünyası Kadın Platformu’nu oluşturduklarını ve , platformda KKTC ve Azerbaycan’ın da olduğu Türk dünyasına ait altı ülkenin katılımcılarının yer aldığını söyledi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile kadına yönelik şiddet, çocuk ve aile konularında işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade eden Novruzova, projeleri hakkında Çeler’e bilgi verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de konuşmasında , Türki devletlerindeki kadınların işbirliği yapmasının ve görüş alışverişinde bulunmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Bakanlığının kadın, çocuk ve aile politikaları ile projeleri hakkında Platform temsilcilerine bilgi veren Çeler; kadınların ekonomik açıdan güçlenmesi, kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Lefkoşa Surlariçi, Maraş ve Karpaz gibi sosyal risklere açık bölgelerde yaşayan kadınların hem sosyal hem de ekonomik yönden desteklenmesi için TC Lefkoşa Büyükelçiliği ile görüş alışverişinde bulunduklarını kaydeden Çeler, üç bölgeye kreş açmayı hedefledikleri belirtti.
Previous Article Güneşköy 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi Engelsiz Işıklar Ritim grubu, "Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali"nde KKTC’yi temsil etti.
Next Article Çeler: '' İşsizlik istatistiği bilinmiyor çünkü işsizler İş Bulma Merkezi'ne başvurmuyor. ''
Print
230 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«Kasım 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
29303112
52595

Lefkoşa Çocuk Yuvası’na Anlamlı Bağış...

Sen De Bir Umut Ol " konserinden elde edilen gelir, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Lefkoşa Çocuk Yuvası’na bağışlandı.
Devamı
34
56
53727

Türkiye ile KKTC arasındaki işgücünün hareketliliği, istihdam piyasaları ve çalışma hayatı masaya yatırıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Erçin Tekakpınar ile Bakanlık Müdürü Efsun Kâşif Salel, Ankara'da çalışma toplantısına katıldı.
Devamı
7891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789