''Çalışma, Sosyal Güvenlik ve İstihdam Alanlarında İşbirliği Anlaşması"çerçevesinde bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı.

''Çalışma, Sosyal Güvenlik ve İstihdam Alanlarında İşbirliği Anlaşması"çerçevesinde bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı.

TC Hükümeti ile KKTC Hükümeti arasında 23 Ağustos 2016 tarihinde Ankara’da imzalanan “Çalışma, Sosyal Güvenlik ve İstihdam alanlarında İşbirliği Anlaşması" kapsamında, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Ankara’dan gelen uzman bir heyeti ağırladı. KKTC Hükümeti ile TC Hükümeti arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine katkı sağlamak amacıyla imzalanan "Çalışma, Sosyal Güvenlik ve İstihdam Alanlarında İşbirliği Anlaşması”; çalışma hayatı, sosyal güvenlik ve istihdam alanlarındaki işbirliğinin geliştirilmesine yönelik tüm çabaların desteklenmesini öngörüyor. 29-31 Mart 2017 tarihleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen çalışma toplantılarında, iki ülkenin heyetleri sosyal sigortalar, çalışma hayatı (teftiş, iş sağlığı ve güvenliği, yurtiçi istihdam, yabancı istihdamı) ve mesleki yeterlilik konularında çalışma grubu oluşturarak uygulamalı saha çalışmaları yaptı, teknik bilgi ve deneyim paylaşımında bulundu. Heyetler tarafından , iş teftişi, istihdam politikaları ve işgücü piyasasındaki gelişmelerin izlenmesi, malül kişilerin mesleki rehabilitasyonu, işsizler için mesleki eğitim ve iş ile mesleğe yönlendirme, meslek araştırma geliştirme, ulusal meslek standarlarının belirlenmesi ve ulusal mesleki yeterliliklerin geliştirilmesi konularında çalışma yapıldı. Ayrıca sosyal güvenlik, sosyal sigorta sisteminin örgütlenmesi ve yönetimi ile Genel Sağlık Sigortası uygulamalarına yönelik mevzuat ve mevzuat değişiklikleri hakkında da heyetler birbirlerinin deneyimlerinden yararlandı. Oldukça verimli geçen görüşmelerin sonunda KKTC Heyeti ile TC Heyeti arasında ortak mutabakat metni imzalandı.
Previous Article Saner, Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAK-SEN) yetkililerini kabul etti.
Next Article Sosyal Sigortalar(Değişiklik) Yasa Tasarısı komiteden geçti
Print
1136 Rate this article:
5.0

«Temmuz 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2425
85941

Bakan Sucuoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı'yı kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yer alan görüşmede, Harmancı'ya LTB Meclis üyesi Faiz Camgöz eşlik etti.

Devamı
26
85942

Bakan Sucuoğlu, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden’i kabul etti.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunarak yeni görevinin hayırlı olmasını diledi

Devamı
27
86002

Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı ( KİKEV), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret ederek taleplerini aktardı.

İşitme ve konuşma engellilerin yaşadığı sorunları Bakan Sucuoğlu’na ileten   Vakıf Başkanı Bahire Coşkuner Doğru,  vakfın Milli Eğitim Bakanlığı onaylı işaret dili  eğitimi verdiğini ve özellikle  işitme engellilerin Çalışma Dairesi’nde  iletişim problemleri yaşadığını kaydetti.

Devamı
282930
1234567
8910
87110

Sucuoğlu, Candan Avunduk başkanlığındaki Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) heyetini kabul etti.

Avunduk, kabulde yaptığı konuşmada, yeni hükümetin hayırlı olmasını dileyerek, mal ve hizmet üretimi ile ülkenin gelişeceğini, katma değer üreterek önce iç piyasasını geliştirecek KKTC’nin daha sonra ihracat kapılarını zorlamasının mümkün olduğunu ifade etti.

Devamı
11
87163

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, KKTC Mobbing ile Mücadele Derneği temsilcilerini kabul etti.

Kabulde konuşan Dernek Başkanı Dr. Türel Özer Öksüzoğlu, derneğin kuruluş amacı, önemi, yapmış olduğu bilimsel çalışmaların sonuçları konusunda Bakan Sucuooğlu’na bilgi verdi.

Devamı
121314
15161718192021
22232425262728
2930311234