Sosyal Sigortalar(Değişiklik) Yasa Tasarısı komiteden geçti

Sosyal Sigortalar(Değişiklik) Yasa Tasarısı komiteden geçti

Değişiklikle, Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar Yasası uygulamalarında ortaya çıkan pek çok soruna çözüm bulmak,yoruma açık bazı konuları daha açık ve net belirtmek, genel olarak yasayı günümüz koşullarına uyarlamak ve yürürlüğe giren Sosyal Güvenlik Yasası’na uyum sağlayarak her iki Yasa arasında standart ve norm birliği sağlamak amaçlanıyor. Meclis’ten yapılan açıklamaya göre, saat 10:00’da UBP Milletvekili Dr. Ahmet Kaşif başkanlığında toplanan komite “Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar (Değişiklik) Yasa Tasarısı” ile “Çalışma Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı görüştü. “Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı oy birliğiyle kabul eden komite, “Çalışma Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı”yla ilgili çalışmalarını bir sonraki toplantıda ele almaya devam edecek. Komite toplantısına davetli olarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Personel Dairesi’nden yetkililer katıldı. İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Başkanı Kaşif’in yanı sıra toplantıya CTP Milletvekili Dr. Ahmet Gülle, DP-UG Milletvekili Dr. Mustafa Arabacıoğlu, UBP Milletvekili Dr. Esat Ergün Serdaroğlu ve CTP Milletvekili Erkut Şahali katıldı. Komite toplantısında ayrıca CTP Milletvekili Asım Akansoy ve Bağımsız Milletvekili Menteş Gündüz de hazır bulundu.
Previous Article ''Çalışma, Sosyal Güvenlik ve İstihdam Alanlarında İşbirliği Anlaşması"çerçevesinde bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı.
Next Article Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, beraberindeki heyetle birlikte Lapta’ya ziyaret gerçekleştirdi.
Print
1126 Rate this article:
No rating

«Mayıs 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
293012
79789

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Kıbrıs Türk Sanayi Odası temsilcileri ile görüştü.

Oda temsilcileri, Sanayi Odası, Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde hazırlanan "Mesleki Teknik Okul Öğrencileri ve Mezunlarının Sanayi Sektörüne Kazandırılması Projesi "nin hayata geçirilmesi için maddi kaynak sağlanması konusunda Bakan Çeler’den destek istedi.

Devamı
345
678
80273

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, '' Özel Atletizm Oyunları'' na katıldı.

ÇELER: “ENGELLİLERİN NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖSTEREN BİR HAFTA” .

Devamı
91011
80612

Yüreklere Dokundular , Alkışlandılar

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, dün akşam Girne’de “Yüreklere Dokkun Alkış-la” etkinliği düzenlendi.

Devamı
12
13141516171819
81151

Bakan Celer'in 19 Mayis Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Devamı
20212223242526
272829303112
3456789