Sosyal Sigortalar(Değişiklik) Yasa Tasarısı komiteden geçti

Sosyal Sigortalar(Değişiklik) Yasa Tasarısı komiteden geçti

Değişiklikle, Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar Yasası uygulamalarında ortaya çıkan pek çok soruna çözüm bulmak,yoruma açık bazı konuları daha açık ve net belirtmek, genel olarak yasayı günümüz koşullarına uyarlamak ve yürürlüğe giren Sosyal Güvenlik Yasası’na uyum sağlayarak her iki Yasa arasında standart ve norm birliği sağlamak amaçlanıyor. Meclis’ten yapılan açıklamaya göre, saat 10:00’da UBP Milletvekili Dr. Ahmet Kaşif başkanlığında toplanan komite “Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar (Değişiklik) Yasa Tasarısı” ile “Çalışma Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı görüştü. “Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı oy birliğiyle kabul eden komite, “Çalışma Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı”yla ilgili çalışmalarını bir sonraki toplantıda ele almaya devam edecek. Komite toplantısına davetli olarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Personel Dairesi’nden yetkililer katıldı. İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Başkanı Kaşif’in yanı sıra toplantıya CTP Milletvekili Dr. Ahmet Gülle, DP-UG Milletvekili Dr. Mustafa Arabacıoğlu, UBP Milletvekili Dr. Esat Ergün Serdaroğlu ve CTP Milletvekili Erkut Şahali katıldı. Komite toplantısında ayrıca CTP Milletvekili Asım Akansoy ve Bağımsız Milletvekili Menteş Gündüz de hazır bulundu.
Previous Article ''Çalışma, Sosyal Güvenlik ve İstihdam Alanlarında İşbirliği Anlaşması"çerçevesinde bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı.
Next Article Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, beraberindeki heyetle birlikte Lapta’ya ziyaret gerçekleştirdi.
Print
1180 Rate this article:
No rating

«Temmuz 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2425
85941

Bakan Sucuoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı'yı kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yer alan görüşmede, Harmancı'ya LTB Meclis üyesi Faiz Camgöz eşlik etti.

Devamı
26
85942

Bakan Sucuoğlu, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden’i kabul etti.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunarak yeni görevinin hayırlı olmasını diledi

Devamı
27
86002

Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı ( KİKEV), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret ederek taleplerini aktardı.

İşitme ve konuşma engellilerin yaşadığı sorunları Bakan Sucuoğlu’na ileten   Vakıf Başkanı Bahire Coşkuner Doğru,  vakfın Milli Eğitim Bakanlığı onaylı işaret dili  eğitimi verdiğini ve özellikle  işitme engellilerin Çalışma Dairesi’nde  iletişim problemleri yaşadığını kaydetti.

Devamı
282930
1234567
8910
87110

Sucuoğlu, Candan Avunduk başkanlığındaki Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) heyetini kabul etti.

Avunduk, kabulde yaptığı konuşmada, yeni hükümetin hayırlı olmasını dileyerek, mal ve hizmet üretimi ile ülkenin gelişeceğini, katma değer üreterek önce iç piyasasını geliştirecek KKTC’nin daha sonra ihracat kapılarını zorlamasının mümkün olduğunu ifade etti.

Devamı
11
87163

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, KKTC Mobbing ile Mücadele Derneği temsilcilerini kabul etti.

Kabulde konuşan Dernek Başkanı Dr. Türel Özer Öksüzoğlu, derneğin kuruluş amacı, önemi, yapmış olduğu bilimsel çalışmaların sonuçları konusunda Bakan Sucuooğlu’na bilgi verdi.

Devamı
121314
15161718192021
22232425262728
2930311234