Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti.

UBP Girne Milletvekili İzlem Gürçağ Altuğra ,  Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy ve Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt’un  da Bakan Saner’e eşlik ettiği ziyarette, Saner  huzurevinde kalan yaşlılarla sohbet etti ve hediyeler verdi.

Lapta Huzurevi’ni ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Bakan Saner: "Bugün Yaşlılar Haftası dolayısıyla Lapta Huzurevi’ni ziyaret etmek için burdayız. Bizleri bugüne getiren, buralara taşıyan bize göre daha  yaşlı olan insanlarımızdır. Onların burada en iyi şekilde  bakılması ve hayatlarını idame ettirmeleri bizim sorumluğumuzdadır. Bakanlık olarak Sosyal Hizmetler Dairemiz  çerçevesinde bu sorumluluğu  en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.  Bakanlık olarak 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında  yaşlılarımız için her ilçede değişik etkinlikler ve özel programlar hazırladık. Onlarla hafta boyunca  birlikte olarak, onları unutmadığımızı, onlara olan  vefa borcumuzu bir kez daha ifade etmeye çalışacağız. " şeklinde konuştu.

Yaşlıları hatırlamayı yalnızca bir haftaya ya da tek bir güne sığdırmanın doğru olmadığına vurgu yapan Saner, " Her zaman elimizden geldiğinde buraya gelmeli,onların hatırlarını sormak ve  kendilerine verilen hizmetten mutlu olup olmadıklarını sorgulamalıyız." ifadelerini kullandı.

Saner’den Yeni Huzurevi Müjdesi

Lapta Huzurevi’nin  günün koşullarını yerine getiremediği için yaşlılara hizmet veremediğine işaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, yaşlılara   modern bir huzurevi  binası  kazandırmak için  çalışmalarını tamamladıklarını ve  proje yarışmasına çıkılacağını söyledi.  Yeni huzurevi binasının alt yapı maliyeti için  gerekli olan bütçeyi 2017 bütçesine dahil ettiklerini belirten Saner,  " Bakanlık olarak kararlıyız eğer Lapta halkı da  aynı duyarlılıkla bize destek verirse, kararlılıkla yeni huzurevini hizmete kazandıracağız " dedi.

"Yine Yaşlılar Haftası gelecek,  siyasilerden demeçler verilecek " eleştirilerine de  yanıt veren Saner:  Dün Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çalıştayı’nda söylediğimiz neyse, aynısını huzurevi konusunda da yineliyorum. Kararlılıkla  Huzurevi projesi konusunda ilerleyeceğiz. Salı günü,  Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü ile teknik bir inceleme yapmak için Türkiye’de huzurevlerini  ziyaret edeceğiz. Döndüğümüzde Kıbrıs Türk Mimarlar ve Mühendisler  Odası Birliği ile birlikte açacağımız proje yarışması ile   Lapta bölgesinde , kendi mimar ve mühendisimizin tasarlayacağı yeni bir huzurevi binası yaşlılarımızın hizmetine  sunulacak ." şeklinde konuştu.

Previous Article Saner: '' Bakanlığa son 3 yılda toplam 613 şiddet bildirim formu iletildi''
Next Article Yaşlılara Yönelik Yemek Düzenlendi.
Print
851 Rate this article:
No rating

«Temmuz 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2425
85941

Bakan Sucuoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı'yı kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yer alan görüşmede, Harmancı'ya LTB Meclis üyesi Faiz Camgöz eşlik etti.

Devamı
26
85942

Bakan Sucuoğlu, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden’i kabul etti.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunarak yeni görevinin hayırlı olmasını diledi

Devamı
27
86002

Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı ( KİKEV), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret ederek taleplerini aktardı.

İşitme ve konuşma engellilerin yaşadığı sorunları Bakan Sucuoğlu’na ileten   Vakıf Başkanı Bahire Coşkuner Doğru,  vakfın Milli Eğitim Bakanlığı onaylı işaret dili  eğitimi verdiğini ve özellikle  işitme engellilerin Çalışma Dairesi’nde  iletişim problemleri yaşadığını kaydetti.

Devamı
282930
1234567
8910
87110

Sucuoğlu, Candan Avunduk başkanlığındaki Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) heyetini kabul etti.

Avunduk, kabulde yaptığı konuşmada, yeni hükümetin hayırlı olmasını dileyerek, mal ve hizmet üretimi ile ülkenin gelişeceğini, katma değer üreterek önce iç piyasasını geliştirecek KKTC’nin daha sonra ihracat kapılarını zorlamasının mümkün olduğunu ifade etti.

Devamı
11
87163

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, KKTC Mobbing ile Mücadele Derneği temsilcilerini kabul etti.

Kabulde konuşan Dernek Başkanı Dr. Türel Özer Öksüzoğlu, derneğin kuruluş amacı, önemi, yapmış olduğu bilimsel çalışmaların sonuçları konusunda Bakan Sucuooğlu’na bilgi verdi.

Devamı
121314
15161718192021
22232425262728
2930311234