Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti.

UBP Girne Milletvekili İzlem Gürçağ Altuğra ,  Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy ve Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt’un  da Bakan Saner’e eşlik ettiği ziyarette, Saner  huzurevinde kalan yaşlılarla sohbet etti ve hediyeler verdi.

Lapta Huzurevi’ni ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Bakan Saner: "Bugün Yaşlılar Haftası dolayısıyla Lapta Huzurevi’ni ziyaret etmek için burdayız. Bizleri bugüne getiren, buralara taşıyan bize göre daha  yaşlı olan insanlarımızdır. Onların burada en iyi şekilde  bakılması ve hayatlarını idame ettirmeleri bizim sorumluğumuzdadır. Bakanlık olarak Sosyal Hizmetler Dairemiz  çerçevesinde bu sorumluluğu  en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.  Bakanlık olarak 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında  yaşlılarımız için her ilçede değişik etkinlikler ve özel programlar hazırladık. Onlarla hafta boyunca  birlikte olarak, onları unutmadığımızı, onlara olan  vefa borcumuzu bir kez daha ifade etmeye çalışacağız. " şeklinde konuştu.

Yaşlıları hatırlamayı yalnızca bir haftaya ya da tek bir güne sığdırmanın doğru olmadığına vurgu yapan Saner, " Her zaman elimizden geldiğinde buraya gelmeli,onların hatırlarını sormak ve  kendilerine verilen hizmetten mutlu olup olmadıklarını sorgulamalıyız." ifadelerini kullandı.

Saner’den Yeni Huzurevi Müjdesi

Lapta Huzurevi’nin  günün koşullarını yerine getiremediği için yaşlılara hizmet veremediğine işaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, yaşlılara   modern bir huzurevi  binası  kazandırmak için  çalışmalarını tamamladıklarını ve  proje yarışmasına çıkılacağını söyledi.  Yeni huzurevi binasının alt yapı maliyeti için  gerekli olan bütçeyi 2017 bütçesine dahil ettiklerini belirten Saner,  " Bakanlık olarak kararlıyız eğer Lapta halkı da  aynı duyarlılıkla bize destek verirse, kararlılıkla yeni huzurevini hizmete kazandıracağız " dedi.

"Yine Yaşlılar Haftası gelecek,  siyasilerden demeçler verilecek " eleştirilerine de  yanıt veren Saner:  Dün Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çalıştayı’nda söylediğimiz neyse, aynısını huzurevi konusunda da yineliyorum. Kararlılıkla  Huzurevi projesi konusunda ilerleyeceğiz. Salı günü,  Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü ile teknik bir inceleme yapmak için Türkiye’de huzurevlerini  ziyaret edeceğiz. Döndüğümüzde Kıbrıs Türk Mimarlar ve Mühendisler  Odası Birliği ile birlikte açacağımız proje yarışması ile   Lapta bölgesinde , kendi mimar ve mühendisimizin tasarlayacağı yeni bir huzurevi binası yaşlılarımızın hizmetine  sunulacak ." şeklinde konuştu.

Previous Article Saner: '' Bakanlığa son 3 yılda toplam 613 şiddet bildirim formu iletildi''
Next Article Yaşlılara Yönelik Yemek Düzenlendi.
Print
803 Rate this article:
No rating

«Mayıs 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
293012
79789

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Kıbrıs Türk Sanayi Odası temsilcileri ile görüştü.

Oda temsilcileri, Sanayi Odası, Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde hazırlanan "Mesleki Teknik Okul Öğrencileri ve Mezunlarının Sanayi Sektörüne Kazandırılması Projesi "nin hayata geçirilmesi için maddi kaynak sağlanması konusunda Bakan Çeler’den destek istedi.

Devamı
345
678
80273

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, '' Özel Atletizm Oyunları'' na katıldı.

ÇELER: “ENGELLİLERİN NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖSTEREN BİR HAFTA” .

Devamı
91011
80612

Yüreklere Dokundular , Alkışlandılar

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, dün akşam Girne’de “Yüreklere Dokkun Alkış-la” etkinliği düzenlendi.

Devamı
12
13141516171819
81151

Bakan Celer'in 19 Mayis Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Devamı
20212223242526
272829303112
3456789