Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti.

UBP Girne Milletvekili İzlem Gürçağ Altuğra ,  Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy ve Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt’un  da Bakan Saner’e eşlik ettiği ziyarette, Saner  huzurevinde kalan yaşlılarla sohbet etti ve hediyeler verdi.

Lapta Huzurevi’ni ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Bakan Saner: "Bugün Yaşlılar Haftası dolayısıyla Lapta Huzurevi’ni ziyaret etmek için burdayız. Bizleri bugüne getiren, buralara taşıyan bize göre daha  yaşlı olan insanlarımızdır. Onların burada en iyi şekilde  bakılması ve hayatlarını idame ettirmeleri bizim sorumluğumuzdadır. Bakanlık olarak Sosyal Hizmetler Dairemiz  çerçevesinde bu sorumluluğu  en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.  Bakanlık olarak 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında  yaşlılarımız için her ilçede değişik etkinlikler ve özel programlar hazırladık. Onlarla hafta boyunca  birlikte olarak, onları unutmadığımızı, onlara olan  vefa borcumuzu bir kez daha ifade etmeye çalışacağız. " şeklinde konuştu.

Yaşlıları hatırlamayı yalnızca bir haftaya ya da tek bir güne sığdırmanın doğru olmadığına vurgu yapan Saner, " Her zaman elimizden geldiğinde buraya gelmeli,onların hatırlarını sormak ve  kendilerine verilen hizmetten mutlu olup olmadıklarını sorgulamalıyız." ifadelerini kullandı.

Saner’den Yeni Huzurevi Müjdesi

Lapta Huzurevi’nin  günün koşullarını yerine getiremediği için yaşlılara hizmet veremediğine işaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, yaşlılara   modern bir huzurevi  binası  kazandırmak için  çalışmalarını tamamladıklarını ve  proje yarışmasına çıkılacağını söyledi.  Yeni huzurevi binasının alt yapı maliyeti için  gerekli olan bütçeyi 2017 bütçesine dahil ettiklerini belirten Saner,  " Bakanlık olarak kararlıyız eğer Lapta halkı da  aynı duyarlılıkla bize destek verirse, kararlılıkla yeni huzurevini hizmete kazandıracağız " dedi.

"Yine Yaşlılar Haftası gelecek,  siyasilerden demeçler verilecek " eleştirilerine de  yanıt veren Saner:  Dün Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çalıştayı’nda söylediğimiz neyse, aynısını huzurevi konusunda da yineliyorum. Kararlılıkla  Huzurevi projesi konusunda ilerleyeceğiz. Salı günü,  Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü ile teknik bir inceleme yapmak için Türkiye’de huzurevlerini  ziyaret edeceğiz. Döndüğümüzde Kıbrıs Türk Mimarlar ve Mühendisler  Odası Birliği ile birlikte açacağımız proje yarışması ile   Lapta bölgesinde , kendi mimar ve mühendisimizin tasarlayacağı yeni bir huzurevi binası yaşlılarımızın hizmetine  sunulacak ." şeklinde konuştu.

Previous Article Saner: '' Bakanlığa son 3 yılda toplam 613 şiddet bildirim formu iletildi''
Next Article Yaşlılara Yönelik Yemek Düzenlendi.
Print
830 Rate this article:
No rating

«Haziran 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2728
81751

Bakan Sucuoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği temsilcileri ile görüştü.

KTİMB Yönetim Kurulu Üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu makamında ziyaret ederek, başarılar diledi.

Devamı
29
82071

Sucuoğlu, Makine Mühendisleri Odası yetkilileri ile görüştü.

Kabulde yaptığı konuşmada Oda Başkanı Ulubay , Bakan Sucuoğlu’na   yeni görevinde başarılar dileyerek, Oda’nın  çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Devamı
3031
82074

Bakan Sucuoğlu 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

"1 Haziran Dünya Çocuk Günü , çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlayan, yoksulluk, çocuk işçiliği, eğitim, istismar gibi tüm çocukların yaşamını ilgilendiren konulara odaklanan ve çocukların sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekerek farkındalık yaratmayı amaçlayan önemli bir gündür.

Devamı
12
3
82431

Bakan Sucuoğlu'ndan Lefkoşa Çocuk Yuvası'na Bayram Ziyareti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu Ramazan Bayramı dolayısıyla bugün Lefkoşa Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek, çocukların bayramını kutladı, onlara hediyeler dağıttı.

Devamı
456789
10
82640

İs Kadinlari Dernegi, Sucuoglu'nu Ziyaret Etti

Özlem Özbekoğlu asbaşkanlığındaki İş Kadınları Derneği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret etti.

Devamı
1112
82817

Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan  Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini  kabul etti.

Devamı
1314
83108

Bakan Sucuoğlu, Mağusa, İskele ve Karpaz bölgesinde temaslarda bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Bakanlığına bağlı Mağusa İrfan Nadir  18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi ile  Mağusa ve İskele’de Sosyal Sigortalar, Sosyal Hizmetler ,Çalışma ve İhtiyat Sandığı Daireleri’ ni ziyaret etti. Bakanlık bürokratlarının eşlik ettiği ziyarette Bakan Faiz Sucuoğlu personel ile sohbet etti ve dairelerin sıkıntıları  ile ilgili bilgi aldı.

Devamı
1516
171819
84316

Bakan Sucuoğlu,Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu,  Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Devamı
20
84509

Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Güven Bengihan başkanlığındaki Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Devamı
212223
24252627282930
1234567