Bakan H.Saner,  Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikasının (Kamu-Sen) Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreterliği ve Kadın Hakları Komitesi üyelerini kabul etti.

Bakan H.Saner, Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikasının (Kamu-Sen) Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreterliği ve Kadın Hakları Komitesi üyelerini kabul etti.

Saner:  "8 Mart bir farkındalık günü. Bizim kadınlarımıza her zaman ihtiyacımız var.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner,  Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikasının (Kamu-Sen) Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreterliği ve Kadın Hakları Komitesi üyelerini kabul etti.
Kabulde konuşan Kamu Sen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreteri ve Kadın Hakları Komitesi Başkanı Keziban Öcal,  ziyaretlerinin amacının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla  nezaket ziyareti çerçevesinde;  dilek ve taleplerini Bakan Saner’e iletmek   olduğunu söyledi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile  işbirliği içinde gerçekleştirecekleri projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak istediklerini kaydeden Öcal; 2014  yılından beri Mecliste oy birliğiyle kabul edilen Toplumsal Cinsiyet Dairesi’nin etkin hale getirilmesi, ve toplumda bir yara olan Sığınma Evi’nin hayata geçirilmesi konusundaki taleplerini Saner’e iletti.
Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa İşbirliği arasında imzalanan "Kadının Sosyal Diyalog Yoluyla  Geliştirilmesi Projesi "  kapsamında kadın dostu üye işyeri projeleri, çalışan kadın ve erkeklere yönelik toplumsal cinsiyet eşiliği seminerleri ve kadın liderler yetiştirilmesi konusunda eğitimleree katıldıklarını kaydeden Öcal;   eğitim programlarının  KKTC’de  tüm kamu çalışanlarına uygulanması için çalışma başlattıklarını belirtti ve  Bakan Saner’den organizasyon çalışmaları için  destek istedi.

Saner:  "8 Mart bir farkındalık günü. Bizim kadınlarımıza her zaman ihtiyacımız var.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner de ,  8 Mart’ın bir farkındalık günü olduğu söyledi ve  kadınların sadece 8 Mart’ta değil yılın her günü hatırlanması gerektiğine işaret etti.

KKTC’de kadınların işgücüne katılım oranının devlette yüzde 48’in üzerinde,  özel sektörde ise % 38 civarında olduğunu kaydeden Saner, KKTC’nin  AB ülkelerine bakıldığında 24. Sırada olduğunu söyledi ve daha fazla kadın istihdamının  sağlanmasının  Bakanlığının öncelikleri arasında olduğunu vurguladı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ilgili sivil toplum örgütleri ve sendikalarla  her türlü işbirliği yapmaya hazır olduğunu ifade eden Saner, sendikanın toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili programlarına da  destek olmaya hazır olduklarını  söyledi.

KKTC’deki kadın istihdamı ile ilgili bilgiler  paylaşan Saner, kadın öğretmen oranının % 68,  yargıdaki kadın  temsiliyet  oranının % 50 ‘nin üstünde, parlementoda ise  kadın temsiliyeti oranın %8 olduğunu  belirtti ve  " İnanıyorum ki ülkemizde değişen koşullarla birlikte eksik olduğumuz yerleri tamamlayarak ama kadın liderlerin yetişmesinde hiç bir adım geriye gitmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.Previous Article Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Standı, DAÜ Kariyer Fuarı’nda
Next Article Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner’den Üreten Kadınlara Tam Destek
Print
845 Rate this article:
No rating

«Temmuz 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2425
85941

Bakan Sucuoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı'yı kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yer alan görüşmede, Harmancı'ya LTB Meclis üyesi Faiz Camgöz eşlik etti.

Devamı
26
85942

Bakan Sucuoğlu, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden’i kabul etti.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunarak yeni görevinin hayırlı olmasını diledi

Devamı
27
86002

Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı ( KİKEV), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret ederek taleplerini aktardı.

İşitme ve konuşma engellilerin yaşadığı sorunları Bakan Sucuoğlu’na ileten   Vakıf Başkanı Bahire Coşkuner Doğru,  vakfın Milli Eğitim Bakanlığı onaylı işaret dili  eğitimi verdiğini ve özellikle  işitme engellilerin Çalışma Dairesi’nde  iletişim problemleri yaşadığını kaydetti.

Devamı
282930
1234567
8910
87110

Sucuoğlu, Candan Avunduk başkanlığındaki Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) heyetini kabul etti.

Avunduk, kabulde yaptığı konuşmada, yeni hükümetin hayırlı olmasını dileyerek, mal ve hizmet üretimi ile ülkenin gelişeceğini, katma değer üreterek önce iç piyasasını geliştirecek KKTC’nin daha sonra ihracat kapılarını zorlamasının mümkün olduğunu ifade etti.

Devamı
11
87163

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, KKTC Mobbing ile Mücadele Derneği temsilcilerini kabul etti.

Kabulde konuşan Dernek Başkanı Dr. Türel Özer Öksüzoğlu, derneğin kuruluş amacı, önemi, yapmış olduğu bilimsel çalışmaların sonuçları konusunda Bakan Sucuooğlu’na bilgi verdi.

Devamı
121314
15161718192021
22232425262728
2930311234