Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Sendikalaşma ve asgari ücret başta olmak üzere çalışma yaşamını ilgilendiren konuları sorumlu bakanlık olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birlikte ele almak istediklerini kaydeden Bengihan, Bakanlığa bağlı dairelerde sendikanın yaşamış olduğu sorunları içeren dosyayı Bakan Sucuoğlu’na sundu.

Bengihan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu ile , Sağlık Bakanlığı döneminde sürdürdükleri işbirliğinin Çalışma Bakanlığı döneminde de devam edeceğine ve sorunların işbirliği içinde çözüleceğine inanç belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu da , çalışma yaşamında sendikalarla birlikte hareket etmenin önemini vurgulayarak , sıkı işbirliği içinde çalışmaya hazır olduklarını ifade etti.

Göreve geldiği günden itibaren Bakanlığı’na bağlı tüm daireleri ziyaret ettiğini ve çalışanların sıkıntılarını yerinde incelediğini belirten Sucuoğlu, sorunların değerlendirilerek çözümü için çalışmaya başladıklarını söyledi.

Bakanlığının çalışma yaşamı dışında, doğumdan ölüme kadar insan ömrünün her döneminde hizmet veren bir bakanlık olduğunu kaydeden Sucuoğlu: " Sivil toplum örgütleri ve çeşitli vakıflarla birlikte yapacağımız projelerimiz var. K.T.İnşaat Müteahhitleri Birliği ile işbirliği içinde iki yaşlı bakım evinin Lefkoşa ve Mağusa’da Bakanlığımıza tahsis edilmesi için çalışma başlattık. Sosyal güvenlik alanında Genel Sağlık Sigortası ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Yasal mevzuat ile ilgili çalışmalarımız var. Bakanlığımızın içinden gelen güçlü bir ekibimiz var. Sizlerin de desteğiyle birlikte çalışarak hedeflerimize ulaşacağız." şeklinde konuştu.

Print
Yayınlanma tarihi: Haz 20, 2019,
Haber Kategorisi: Haberler,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Haziran 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2930311
1 Haziran 2023 Perşembe Gündemi

1 Haziran 2023 Perşembe Gündemi

"1 Haziran Dünya Çocuk  Günü Şenliği"  düzenlenecek.

Devamını oku
2
Çocuklar, Çocuk Şenliği’nde Gönüllerince Eğlendi.

Çocuklar, Çocuk Şenliği’nde Gönüllerince Eğlendi.

Çalışma  ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi ile Vakıflar İdaresi işbirliğinde, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla, Atatürk İlkokulu’nda Çocuk Şenliği düzenlendi.

Devamını oku
34
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789