Mahmut Kanber başkanlığındaki KTEZO heyeti,Bakan Zeki Çeler’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Oda Başkanı Kanber, işyerlerinin çalışma saatlerinin düzenlenmesi, işyeri ve meslek standartlarının uygulamaya konması, kayıtdışılığın önlenmesi ve denetlenmesi amacıyla ön izin işlemlerinde Oda’dan destek alınması konularındaki taleplerini Çeler’e aktardı.

Kanber, Perekende Yasası’nın hazırlanması ve işyeri denetimlerinin kurumlarla işbirliği içinde yapılmasının da gerekliliğine dikkat çekti.

Kanber, Oda ile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Merkezi Cezaevi’nde "Mahkumların Topluma Yeniden Kazandırılması ve Meslek Edindirilmesi Projesi"’nin geçen yıl tamamlandığını anımsatarak, 2018 yılında da farklı meslek alanlarında eğitimlerin sürdürülmesi için Bakanlık ile çalışmaya hazır olduklarını ifade etti.

İki kurumun işbirliği içinde çalışmasının önemine değinen Kanber, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Oda arasında işbirliği protokolü yapılması için hazırlanan taslak metini de Bakan Çeler’e sundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de konuşmasında, Bakanlık olarak çalışma hayatıyla ilgili konularda Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’yla birlikte hareket etmekten memnuniyet duyacağını ifade ederek, değerlendirilecek birçok konu olduğunu ve bugün gerçekleştirilen ilk görüşmenin ardından toplumun beklentilerine cevap verebilecek projeler konusunda işbirliği yapacaklarını söyledi.

Bakanlığın , Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ile geçmişten beri işbirliği ve uyum içinde çalıştığını anımsatan Çeler, kayıtdışı işgücü ile mücadele etmek amacıyla sektörel denetimlere öncelik vereceklerini ve Oda ile birlikte çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
Print
Yayınlanma tarihi: May 3, 2018,
Haber Kategorisi: Haberler,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Haziran 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2930311
1 Haziran 2023 Perşembe Gündemi

1 Haziran 2023 Perşembe Gündemi

"1 Haziran Dünya Çocuk  Günü Şenliği"  düzenlenecek.

Devamını oku
2
Çocuklar, Çocuk Şenliği’nde Gönüllerince Eğlendi.

Çocuklar, Çocuk Şenliği’nde Gönüllerince Eğlendi.

Çalışma  ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi ile Vakıflar İdaresi işbirliğinde, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla, Atatürk İlkokulu’nda Çocuk Şenliği düzenlendi.

Devamını oku
34
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789