Gardiyanoğlu, TC Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu'nu kabul etti.

Gardiyanoğlu, TC Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu'nu kabul etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Türkiye Cumhuriyeti’nde muhatap olduğu iki bakanlıktan birinin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olduğunu söyleyen Gardiyanoğlu, sosyal hizmetler alanında en büyük paydaşlarının Anavatan ve KEİ ofisi olduğunu kaydetti. Uzun yıllardır eksiklikler olan sosyal hizmetler alanında 2024 yılını atılım yılı olarak ilan ettiklerine işaret eden Gardiyanoğlu, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile 2022 yılında imzladığımız bir protokolümüz var. Birlikte yapacağımız çalışmaları heycanla bekliyoruz.Her türlü işbirliğine büyük bir memnuniyetle açığız. 2024 yılı içinde, KKTC’nin altı ilçesinde devletin sıcaklığıını hissettiremediği bölgelere dokunmayı hedefliyoruz" dedi.
İskele ilçesi başta olmak üzere ülkedeki rehabilitasyon merkezleri ve huzurevlerinin yeniden yapılması, Lapta Huzurevi ve Kalkanlı Yaşam Evi’nin modernleştirilmesiyle ilgili atılımlar içinde olduklarını ifade eden Gardiyanoğlu,
" Anavatanla et ve tırnak gibiyiz. Tarih sürecinde de Anavatanla can bağı ile, kan bağı ile bağlıyız.Birlikte bir çok projeye imza atacağımıza inancım tamdır.Önemli olan bu ülkenin her bir ferdine dokunabilmektir. Size ve heyetinize hoş geldiniz diyorum."şeklinde konuştu.
Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu da konuşmasında,KKTC'yi ziyaret etmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirterek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın selamlarını getirdiğini ifade etti.
Zafer Tarıkdaroğlu " Kıbrıs bizim kardeşimiz. Kıbrıs meselesinde KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın ortaya koyduğu iki devletli çözüm vizyonunu destekliyoruz. Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin gönlümüzde yeri her zaman ayrı. KKTC’nin güçlendirilmesi ve Kıbrıslı Türklerin ekonomik refah düzeyinin artırılması daima önceliğimiz.TC ile KKTC arasındaki ilişkiler sarsılmaz dayanışma ve ilhamla her alanda güçlenerek devam edecektir. Kıbrıs meselesinde herhangi bir yeni müzakere sürecine başlanabilmesinin ötesinde egemen eşitliğiniz ve eşit uluslararası statünüzün tescil edilmesi gerektiği muhataplarınıza her anlamda anlatılmalıdır. KKTC’nin uluslararası toplum tarafından tanınması ve hak ettiği yere gelmesi en büyük arzumuzdur." şeklinde konuştu.
Kıbrıs Türk halkının hürriyetinin ve geleceğinin teminat altına alınması, refah düzeyinin yükseltilmesi ve tüm kurum kuruşları ile güçlendirilmesinin öncelikli hedefleri olduğunu söyleyen Zafer Tarıkdaroğlu, Kıbrıs Türk halkının refahını artıracak projeleri hayata geçirmek konusunda azimle çalıştıklarını söyledi.
Zafer Tarıkdaroğlu: "Lefkoşa Surlariçi’nde 1 milyon TL kaynak tahsis edilen ÇOGEM projesinin en kısa sürede tamamlanacak. Bu proje bölge için çok önemli. Uygulamaya başlanan tüm projelerin yanısıra engelli kardeşlerimiz ve ailelerinin yaşam kalitesinin artırılması için projelerin hayata geçirilmesine desteğimiz tam. Bu kapsamda hizmete açılmak üzere olan Engelsiz Yaşam Evi Projesi'ne şimdiye kadar 4 milyon TL katkı sağladık.Karpaz bölgesinde de ciddi anlamda bir 18 yaş üstü rehabilitasyon merkezine ihtiyaç olduğunun farkındayız. Bu eksikliğin giderilmesi için de Yeni Erenköy 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi'ne 10 milyon TL ödenek tahsis edildi. Bakanlığın işlemlerini tamamlanmasının ardından 2024 yılında hayata geçilmesinin takipçisi olacağız. 2022 yılında imzalanan protokolle de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bizlere çizdiği doğrultuda, dün olduğu gibi bugün de yarın da Kıbrıs halkının her daim yanında olacağız. Kıbrıs halkına hizmet verme adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz." ifadelerini kullandı.
Tarıkdaroğlu "Bakanlıklarımızın sorumluluk alanına giren ortak konularda deneyim ve bilgi birikimlerimizi paylaşarak ülkelerimiz arasında var olan yoğun işbirliğinin daha da ileriye taşınmasını temenni ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.
KKTC'de temaslarda bulunan konuk heyette TC Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Adil Çalışkan, Yurtdışı Aile Hizmetleri Daire Başkanı Hulusi Gölpınar, Bakan Yardimcısı Danışmanı Anıl Derici, Mimar Mehmet Okan Aydoğan, Anlaşmalar ve İkili İlişkiler Birim Personeli Ebru Atlık, KEİ Koordinatörü Erol Öz, Uzman Tuğba Sin Seçerdim, TC Lefkoşa Büyükelçilik Müsteşarı Mehmet Uçar yer aldı.
Print
Yayınlanma tarihi: Şub 8, 2024,
Haber Kategorisi: Duyurular 2022,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Şubat 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2930
GARDİYANOĞLU: YÜZBİNLERCE DOLAR ZARAR VERENLER BANA EYLEM YAPMASIN

GARDİYANOĞLU: YÜZBİNLERCE DOLAR ZARAR VERENLER BANA EYLEM YAPMASIN

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, İhtiyat Sandığı ile ilgili yaratılan spekülasyonlara yanıt verdi.

Devamını oku
311234
5
GARDİYANOĞLU: “KALKANLI YAŞAM EVİ İÇİN CİDDİ PROJELERİMİZ VAR”

GARDİYANOĞLU: “KALKANLI YAŞAM EVİ İÇİN CİDDİ PROJELERİMİZ VAR”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Devamını oku
67
‘‘ ENGELİ YAŞAMAK ‘’ PROJESİ  HAYATA GEÇİYOR

‘‘ ENGELİ YAŞAMAK ‘’ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği( FODER) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı , Cumhurbaşkanlığı Engelliler Komitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde ‘‘Engeli Yaşamak’’ Projesi hayata geçiriliyor.

Devamını oku
89
GARDİYANOĞLU, KIBRIS TÜRK REKLAMCILAR VE TASARIMCILAR DERNEĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

GARDİYANOĞLU, KIBRIS TÜRK REKLAMCILAR VE TASARIMCILAR DERNEĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Kıbrıs Türk Reklamcılar ve Tasarımcılar Derneği (Rek-Der) heyetini kabul ederek, Dernek Başkanı Suat Bora Durdu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Devamını oku
1011
12131415
BAKAN GARDİYANOĞLU, TIP-İŞ HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ.

BAKAN GARDİYANOĞLU, TIP-İŞ HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ.

Özlem Gürkut başkanlığındaki Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu’nu ziyaret ederek sıkıntılarını aktardı. Ziyarette, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Oğuz Köse ile Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürü Tahir Serhat da hazır bulundu.

Devamını oku
16
KUZEY KIBRIS BAĞIMSIZ HESAP UZMANLARI BİRLİĞİ SIKINTILARINI GARDİYANOĞLU’NA AKTARDI

KUZEY KIBRIS BAĞIMSIZ HESAP UZMANLARI BİRLİĞİ SIKINTILARINI GARDİYANOĞLU’NA AKTARDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Niyazi Akman başkanlığındaki Kuzey Kıbrıs Bağımsız Hesap Uzmanları Birliği temsilcilerini kabul etti.

Devamını oku
1718
1920
GARDİYANOĞLU: " SOSYAL SİGORTALAR OLARAK KAMU HASTANELERİMİZE ÖN KAYIT SİSTEMİMİZİ AÇTIK "

GARDİYANOĞLU: " SOSYAL SİGORTALAR OLARAK KAMU HASTANELERİMİZE ÖN KAYIT SİSTEMİMİZİ AÇTIK "

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, son 10 gündür Sosyal Sigortalar Dairesi’nin ön kayıt sistemini kamu hastanelerine açtığını duyurdu.

Devamını oku
2122232425
26272829123
45678910

Arşiv