Engelsiz Gençlerden '' Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok'' Korteji

Engelsiz Gençlerden '' Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok'' Korteji
Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Girne, Güneşköy ve İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi’ne devam eden gençler, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” kapsamında, “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” sloganıyla Kortej düzenledi.
Dereboyu Pronto çemberinden başlayan Korteje Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy da katıldı.
Yürüyüş öncesinde konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti olarak Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve ülkenin tüm imkanlarından yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla yılın her günü duyarlı bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.
2010 yılında çıkarılan yasa ile Engelli bireylerin haklarının korunduğunu anımsatan Tatar, ülkenin tüm kurum ve kuruluşlarının engelli vatandaşlara en iyi hizmeti verme zorunluluğu bulunduğunu kaydetti.
Cumhurbaşkanı Tatar, bu çalışmaların Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan komite eliyle de sürdürüldüğü bilgisini verdi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gelişen bir ülke olduğunu, yaşanan her türlü sıkıntıya rağmen sorumluluklarını yerine getirmeyi sürdürdüğünü belirten Tatar, engelsiz bir yaşam sağlama sorumluluğunda olduklarını belirti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy da Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın sosyal hayata dokunan ve kendilerini de bu konularda sürekli teşvik eden birisi olduğunu söyledi.
Bakanlığı’nın sorumluluğunda bulunan Engelsiz Yaşam Projelerinin her zaman için takipçisi olacağını ifade eden Taçoy, hedeflerinin farklılıkları ortadan kaldırarak, bu bireylerin gelecek kaygılarını en aza indirmek olduğunu vurguladı.
Engelsiz Yaşam Evi projesinin de öncelikleri arasında bulunduğuna vurgu yapan Bakan Taçoy, geçtiğimiz Ocak ayında kendini bilmez bir kişinin Yaşam Evi’ne verdiği zararın telafi edildiği bilgisini de verdi.
Taçoy, Engelsiz Yaşam Evi’nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sorumluluğunda Vakıflar İdaresi ve ilgili derneklerle işbirliği içinde, yakın bir gelecekte açmayı planladıklarını ifade etti.
Print
Yayınlanma tarihi: May 10, 2023,
Haber Kategorisi: Haberler 2022,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Haziran 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2930311
1 Haziran 2023 Perşembe Gündemi

1 Haziran 2023 Perşembe Gündemi

"1 Haziran Dünya Çocuk  Günü Şenliği"  düzenlenecek.

Devamını oku
2
Çocuklar, Çocuk Şenliği’nde Gönüllerince Eğlendi.

Çocuklar, Çocuk Şenliği’nde Gönüllerince Eğlendi.

Çalışma  ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi ile Vakıflar İdaresi işbirliğinde, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla, Atatürk İlkokulu’nda Çocuk Şenliği düzenlendi.

Devamını oku
34
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789