2022-2023 Yılı Yılı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sertifikası Almaya Hak Kazananlara Sertifikaları Verildi.

2022-2023 Yılı  Yılı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sertifikası Almaya Hak Kazananlara Sertifikaları Verildi.

2022-2023 Yılı  Yılı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sertifikası Almaya Hak Kazananlara Sertifikaları Verildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği  Hizmeti Veren Kişilerin  Sertifikalandırılması ve Kuruluşların Yetkinlendirilmesi Tüzüğü kapsamında,  Çalışma Dairesi tarafından 16 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sertifikası Sınavında başarılı olanlara sertifikaları verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleşen törende, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmaya hak kazananlara sertifikalarını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy takdim etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müdürü Meray Dürüst, Çalışma Dairesi Müdürü Sezgi Ballı  ile İş Sağlığı  ve Güvenliğinden Sorumlu  Kıdelimli Çalışma Müfettişi Fatma Cellatoğlu da törende hazır bulundu.

Törende konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Taçoy,  2011 yılından beri Çalışma Dairesi tarafından, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık sınavı düzenlendiğini,  paydaşlarla işbirliği yapılarak Çalışma Dairesi’nin sınırlı olan müfettiş sayısına  yardımcı olacak iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının sektöre kazandırıldığını ifade etti.

16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenen 2022-2023 Yılı  İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavı’na  25 kişinin katıldığını ve  15 kişinin başarılı olduğunu kaydeden  Taçoy, bugün itibariyle KKTC’de 145 iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmasına rağmen  halen piyasada  eksiklik yaşandığına vurgu yaptı.

İş sağlığı güvenliği alanında önleyici-koruyucu hizmetlerin uygulanması ve kontrolünün yapılması, iş sağlığı ve güvenliği eğitiminin toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırılması için  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ve iş sağlığı güvenliği uzmanları ile paydaş örgütlere büyük görev düştüğüne işaret eden Taçoy:" Hiçbir işin maliyeti insan hayatından  daha değerli değildir. İş sağlığı ve güvenliği,insan hayatı için elzemdir’’ ifadelerini kullandı.

 İş sağlığı ve güvenliği farkındalığının yaratılması ve  çalışanların bilinçlendirilmesi amacıyla Bakanlık olarak  bilgilendirici programlar hazırladıklarını ve ilerleyen günlerde paylaşacaklarını anlatan Taçoy,  iş kazalarının en yaygın olduğu inşaat şektöründe  inşaatlara ait künye oluşturmak için çalışma başlattıklarını  da söyledi. Her bir inşaatın künyesi olacağını ve bu künyelerde iş sağlığı uzmanın da  yer alacağını dile getiren Taçoy, ülke genelinde tüm işyerleri için  aynı künye uygulamasını  oluşturmayı hedeflediklerini  de  sözlerine ekledi.

 Taçoy, daha sonra İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavında başarılı olanlara sertifikalarını takdim ederek görevlerinde başarılar diledi.

Print
Yayınlanma tarihi: Mar 9, 2023,
Haber Kategorisi: Haberler 2022,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Şubat 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2930
GARDİYANOĞLU: YÜZBİNLERCE DOLAR ZARAR VERENLER BANA EYLEM YAPMASIN

GARDİYANOĞLU: YÜZBİNLERCE DOLAR ZARAR VERENLER BANA EYLEM YAPMASIN

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, İhtiyat Sandığı ile ilgili yaratılan spekülasyonlara yanıt verdi.

Devamını oku
311234
5
GARDİYANOĞLU: “KALKANLI YAŞAM EVİ İÇİN CİDDİ PROJELERİMİZ VAR”

GARDİYANOĞLU: “KALKANLI YAŞAM EVİ İÇİN CİDDİ PROJELERİMİZ VAR”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Devamını oku
67
‘‘ ENGELİ YAŞAMAK ‘’ PROJESİ  HAYATA GEÇİYOR

‘‘ ENGELİ YAŞAMAK ‘’ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği( FODER) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı , Cumhurbaşkanlığı Engelliler Komitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde ‘‘Engeli Yaşamak’’ Projesi hayata geçiriliyor.

Devamını oku
89
GARDİYANOĞLU, KIBRIS TÜRK REKLAMCILAR VE TASARIMCILAR DERNEĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

GARDİYANOĞLU, KIBRIS TÜRK REKLAMCILAR VE TASARIMCILAR DERNEĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Kıbrıs Türk Reklamcılar ve Tasarımcılar Derneği (Rek-Der) heyetini kabul ederek, Dernek Başkanı Suat Bora Durdu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Devamını oku
1011
12131415
BAKAN GARDİYANOĞLU, TIP-İŞ HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ.

BAKAN GARDİYANOĞLU, TIP-İŞ HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ.

Özlem Gürkut başkanlığındaki Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu’nu ziyaret ederek sıkıntılarını aktardı. Ziyarette, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Oğuz Köse ile Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürü Tahir Serhat da hazır bulundu.

Devamını oku
16
KUZEY KIBRIS BAĞIMSIZ HESAP UZMANLARI BİRLİĞİ SIKINTILARINI GARDİYANOĞLU’NA AKTARDI

KUZEY KIBRIS BAĞIMSIZ HESAP UZMANLARI BİRLİĞİ SIKINTILARINI GARDİYANOĞLU’NA AKTARDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Niyazi Akman başkanlığındaki Kuzey Kıbrıs Bağımsız Hesap Uzmanları Birliği temsilcilerini kabul etti.

Devamını oku
1718
1920
GARDİYANOĞLU: " SOSYAL SİGORTALAR OLARAK KAMU HASTANELERİMİZE ÖN KAYIT SİSTEMİMİZİ AÇTIK "

GARDİYANOĞLU: " SOSYAL SİGORTALAR OLARAK KAMU HASTANELERİMİZE ÖN KAYIT SİSTEMİMİZİ AÇTIK "

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, son 10 gündür Sosyal Sigortalar Dairesi’nin ön kayıt sistemini kamu hastanelerine açtığını duyurdu.

Devamını oku
2122232425
26272829123
45678910

Arşiv