Çeler, Kıbrıs Türk İşadamları Derneği (İŞAD) Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Çeler, Kıbrıs Türk İşadamları Derneği (İŞAD) Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Çalışma hayatında istihdamı arttıracak ve ticaretle uğraşan iş insanlarını rahatlatacak projelerin üretilmesi açısından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın kendileri için önemli bir paydaş olduğuna dikkat çeken Başkan Enver Mamulcü, " Ayni gemideyiz, aynı rotadayız. " ifadelerini kullandı.

Mamülcü, Bakanlığın hayata geçirmeye çalıştığı projelere, hoşgörülü bir tavırla, uzlaşı içinde destek vermeye hazır olduklarını vurgularken ; iş hayatına ve ekonomiye katkı koymak için eşgüdüm ve işbirliği içinde Bakanlık ile hareket etmeye de hazır olduklarını belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de Bakanlığı döneminde çalışma hayatında iş insanlarını rahatlatmak için hayata geçirilen ve geçirilmesi planlanan projeler hakkında dernek üyelerine bilgi verdi.
Sosyal Sigortalar Dairesi Bölge Amirlikleri’nde nakit veya çek ile yapılmakta olan prim tahsilat işlemlerinin kredi kartıyla yapılmasına imkan sağlamak amacıyla ilk etapta Lefkoşa’daki Sosyal Sigortalar Dairesi’ne pos cihazı takıldığını anlatan Çeler, günün şartlarına uygun olarak daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi amacıyla online işlemlerin yaygınlaştırılacağını ifade etti.
Bakanlığı’na bağlı İş Bulma Merkezi için yeni bir aplikasyon hazırlandığını ve işverenler ile iş arayanların bu aplikasyon aracılığıyla birbirine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşacağını söyleyen Çeler, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde, işgücü piyasasında eksikliği olan ara elemanların yetiştirilmesi için eğitim programlarının da düzenleneceğini kaydetti.

Previous Article Prim Tahsilat İşlemlerinde Kredi Kartıyla Ödeme İmkanı
Next Article Bakan Çeler'den '' Yardıma Koşuyoruz’ sloganı ile gerçekleşecek Turkcell Girne Yarı Maratonu’na destek
Print
41 Rate this article:
No rating

«Mayıs 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
293012
79789

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Kıbrıs Türk Sanayi Odası temsilcileri ile görüştü.

Oda temsilcileri, Sanayi Odası, Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde hazırlanan "Mesleki Teknik Okul Öğrencileri ve Mezunlarının Sanayi Sektörüne Kazandırılması Projesi "nin hayata geçirilmesi için maddi kaynak sağlanması konusunda Bakan Çeler’den destek istedi.

Devamı
345
678
80273

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, '' Özel Atletizm Oyunları'' na katıldı.

ÇELER: “ENGELLİLERİN NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖSTEREN BİR HAFTA” .

Devamı
91011
80612

Yüreklere Dokundular , Alkışlandılar

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, dün akşam Girne’de “Yüreklere Dokkun Alkış-la” etkinliği düzenlendi.

Devamı
12
13141516171819
81151

Bakan Celer'in 19 Mayis Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Devamı
20212223242526
272829303112
3456789