"Kıbrıs Türk Toplumunda Yoksulluk ve Sosyal Yardımlar" raporu hakkında toplantı düzenlendi.

"Kıbrıs Türk Toplumunda Yoksulluk ve Sosyal Yardımlar" raporu hakkında toplantı düzenlendi.

Avrupa Komisyonu finansmanı ile Dünya Bankası işbirliğinde, Kıbrıs Türk toplumunda yoksulluğun ölçümlenmesi, izlenmesi ve hedeflenmesi amacıyla hazırlanan " Kıbrıs Türk Toplumunda Yoksulluk ve Sosyal Yardımlar " raporu hakkında çalışma ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Lefkoşa Eziç Restoran’da düzenlenen toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları, AB Koordinasyon Merkezi temsilcileri ile Dünya Bankası Yetkilileri ve ilgili sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, sosyal yardımların yoksullukla mücadele açısından öneminin büyük olduğuna işaret ederek, ekonomik imkanları yeterli olmayan ihtiyaçlı kesimlerin mağduriyetlerinin azaltılması açısından mevcut kaynakların etkin şekilde kullanılması için Bakanlık olarak sosyal yardım sisteminin etkin hizmet sağlamasını hedeflediklerini söyledi.

Bakan Çeler; Avrupa Komisyonu ve Dünya Bankası işbirliğinde hazırlanan " Kıbrıs Türk Toplumunda Yoksulluk ve Sosyal Yardımlar " raporunun Bakanlık tarafından hayata geçirilecek sosyal yardım politikalarının belirlenmesinde yol gösterici olacağına vurgu yaptı ve rapora katkı koyan herkese teşekkür etti.
Rapora ilişkin iki bulgunun önemli olduğunun altını çizen Çeler, bunlardan birinin göreli yoksulluk ölçümlerine tamamlayıcı olarak yoksul haneleri tespit etmek ve izleyebilmek amacıyla mutlak yoksulluk sınırının belirlenmesi olduğunu söyledi. Diğer önemli bulgunun ise ülkedeki yoksulluk ölçümüne yönelik veri eksikliği olduğunu ifade eden Çeler, yoksulluk ile sosyal yardım konusunda etkin analiz yapılabilmesi için hane halkı bütçe anketinin daha sık yapılması gerektiği sonucunun ortaya çıktığını kaydetti.

Sosyal yardım politikalarının belirlenmesi konusunda Bakanlığı’na önemli görevler düştüğünü ifade eden Çeler, bu konuda destekleyici bir anlayışla ilgili sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde çalışmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Previous Article KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ
Next Article Prim Tahsilat İşlemlerinde Kredi Kartıyla Ödeme İmkanı
Print
138 Rate this article:
No rating

«Haziran 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2728
81751

Bakan Sucuoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği temsilcileri ile görüştü.

KTİMB Yönetim Kurulu Üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu makamında ziyaret ederek, başarılar diledi.

Devamı
29
82071

Sucuoğlu, Makine Mühendisleri Odası yetkilileri ile görüştü.

Kabulde yaptığı konuşmada Oda Başkanı Ulubay , Bakan Sucuoğlu’na   yeni görevinde başarılar dileyerek, Oda’nın  çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Devamı
3031
82074

Bakan Sucuoğlu 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

"1 Haziran Dünya Çocuk Günü , çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlayan, yoksulluk, çocuk işçiliği, eğitim, istismar gibi tüm çocukların yaşamını ilgilendiren konulara odaklanan ve çocukların sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekerek farkındalık yaratmayı amaçlayan önemli bir gündür.

Devamı
12
3
82431

Bakan Sucuoğlu'ndan Lefkoşa Çocuk Yuvası'na Bayram Ziyareti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu Ramazan Bayramı dolayısıyla bugün Lefkoşa Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek, çocukların bayramını kutladı, onlara hediyeler dağıttı.

Devamı
456789
10
82640

İs Kadinlari Dernegi, Sucuoglu'nu Ziyaret Etti

Özlem Özbekoğlu asbaşkanlığındaki İş Kadınları Derneği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret etti.

Devamı
1112
82817

Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan  Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini  kabul etti.

Devamı
1314
83108

Bakan Sucuoğlu, Mağusa, İskele ve Karpaz bölgesinde temaslarda bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Bakanlığına bağlı Mağusa İrfan Nadir  18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi ile  Mağusa ve İskele’de Sosyal Sigortalar, Sosyal Hizmetler ,Çalışma ve İhtiyat Sandığı Daireleri’ ni ziyaret etti. Bakanlık bürokratlarının eşlik ettiği ziyarette Bakan Faiz Sucuoğlu personel ile sohbet etti ve dairelerin sıkıntıları  ile ilgili bilgi aldı.

Devamı
1516
171819
84316

Bakan Sucuoğlu,Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu,  Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Devamı
20
84509

Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Güven Bengihan başkanlığındaki Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Devamı
212223
24252627282930
1234567