KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

ÇELER “EMİNİM BU MADALYALARI GÖĞSÜNÜZDE ONURLA TAŞIYACAKSINIZ”

Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyaları düzenlenen törenle verildi.

Kıbrıs Barış Harekatı Milli Mücadele Madalyaları Tevcih Töreni, Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği konferans salonunda gerçekleştirildi. Törene Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Başbakan Tufan Erhürman, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ,KKTC’nin Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Türkiye Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ,Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar katıldı.

Türkiye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un özel davetlisi olarak katılan ve bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Kıbrıslı Türk mücahit ve mücahidelerin , onurlu mücadelesine omuz veren gazileri onurlandırmaktan büyük mutluluk ve şeref duyduğunu söyledi.

Bakan Çeler, Kıbrıs’ta kalıcı barışın ve Kıbrıs Türk toplumunun dünyada hak ettiği yere gelebilmesi ve iki toplumlu iki bölgeli siyasi eşitleye dayalı barışın sağlanabilmesi için Türk tarafının, ne kadar uğraş verdiğine dikkat çekti. Kıbrıs Türk toplumunun uzun yıllar mücadele ettiği, zor günleri atlatmasına büyük katkı sağlayan gazilere bu anlamlı madalyaların verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Çeler “ eminim ki bu madalyaları göğsünüzde onurla taşıyacaksınız” dedi. Konuşmaların ardından, Kıbrıs Gazilerine madalyaları Cumhurbaşkanı Yardımcı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Başbakan Erhürman, Türkiye Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk ve ,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler tarafından tevcih edildi.

Print
Posted: Mar 28, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Theme picker

«Aralık 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
252627
111739

Sucuoğlu, UGETAM heyeti ile görüştü.

Sucuoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Ankara Mesleki Yeterlilik Kurumları Başkanlığı ve UGETAM heyeti ile görüştü.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Ankara Mesleki Yeterlilik Kurumları Başkanlığı ve UGETAM heyeti ile görüştü.

Devamı
2829301
2
115116

Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şidettin Önlenmesi Amacıyla İşbirliği Protokolü İmzalandı

PROTOKOL İLE “KADINLARA YÖNELİK VE EV İÇİ ŞİDDETİN ÖNLENMESİ VE BUNLARLA MÜCADELEYE DAİR AVRUPA KONSEYİ SÖZLEŞMESİ’NİN İLGİLİ MADDELERİ KAPSAMINDA HAREKET EDİLMESİ” HEDEFLENİYOR

Devamı
345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345