KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

ÇELER “EMİNİM BU MADALYALARI GÖĞSÜNÜZDE ONURLA TAŞIYACAKSINIZ”

Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyaları düzenlenen törenle verildi.

Kıbrıs Barış Harekatı Milli Mücadele Madalyaları Tevcih Töreni, Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği konferans salonunda gerçekleştirildi. Törene Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Başbakan Tufan Erhürman, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ,KKTC’nin Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Türkiye Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ,Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar katıldı.

Türkiye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un özel davetlisi olarak katılan ve bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Kıbrıslı Türk mücahit ve mücahidelerin , onurlu mücadelesine omuz veren gazileri onurlandırmaktan büyük mutluluk ve şeref duyduğunu söyledi.

Bakan Çeler, Kıbrıs’ta kalıcı barışın ve Kıbrıs Türk toplumunun dünyada hak ettiği yere gelebilmesi ve iki toplumlu iki bölgeli siyasi eşitleye dayalı barışın sağlanabilmesi için Türk tarafının, ne kadar uğraş verdiğine dikkat çekti. Kıbrıs Türk toplumunun uzun yıllar mücadele ettiği, zor günleri atlatmasına büyük katkı sağlayan gazilere bu anlamlı madalyaların verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Çeler “ eminim ki bu madalyaları göğsünüzde onurla taşıyacaksınız” dedi. Konuşmaların ardından, Kıbrıs Gazilerine madalyaları Cumhurbaşkanı Yardımcı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Başbakan Erhürman, Türkiye Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk ve ,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler tarafından tevcih edildi.

Previous Article Yaşlılar Haftası, Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan yaşlılara düzenlenen yemekle sona erdi.
Next Article "Kıbrıs Türk Toplumunda Yoksulluk ve Sosyal Yardımlar" raporu hakkında toplantı düzenlendi.
Print
150 Rate this article:
No rating

«Haziran 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2728
81751

Bakan Sucuoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği temsilcileri ile görüştü.

KTİMB Yönetim Kurulu Üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu makamında ziyaret ederek, başarılar diledi.

Devamı
29
82071

Sucuoğlu, Makine Mühendisleri Odası yetkilileri ile görüştü.

Kabulde yaptığı konuşmada Oda Başkanı Ulubay , Bakan Sucuoğlu’na   yeni görevinde başarılar dileyerek, Oda’nın  çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Devamı
3031
82074

Bakan Sucuoğlu 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

"1 Haziran Dünya Çocuk Günü , çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlayan, yoksulluk, çocuk işçiliği, eğitim, istismar gibi tüm çocukların yaşamını ilgilendiren konulara odaklanan ve çocukların sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekerek farkındalık yaratmayı amaçlayan önemli bir gündür.

Devamı
12
3
82431

Bakan Sucuoğlu'ndan Lefkoşa Çocuk Yuvası'na Bayram Ziyareti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu Ramazan Bayramı dolayısıyla bugün Lefkoşa Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek, çocukların bayramını kutladı, onlara hediyeler dağıttı.

Devamı
456789
10
82640

İs Kadinlari Dernegi, Sucuoglu'nu Ziyaret Etti

Özlem Özbekoğlu asbaşkanlığındaki İş Kadınları Derneği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret etti.

Devamı
1112
82817

Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan  Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini  kabul etti.

Devamı
1314
83108

Bakan Sucuoğlu, Mağusa, İskele ve Karpaz bölgesinde temaslarda bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Bakanlığına bağlı Mağusa İrfan Nadir  18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi ile  Mağusa ve İskele’de Sosyal Sigortalar, Sosyal Hizmetler ,Çalışma ve İhtiyat Sandığı Daireleri’ ni ziyaret etti. Bakanlık bürokratlarının eşlik ettiği ziyarette Bakan Faiz Sucuoğlu personel ile sohbet etti ve dairelerin sıkıntıları  ile ilgili bilgi aldı.

Devamı
1516
171819
84316

Bakan Sucuoğlu,Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu,  Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Devamı
20
84509

Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Güven Bengihan başkanlığındaki Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası temsilcileri ile görüştü.

Devamı
212223
24252627282930
1234567