KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

ÇELER “EMİNİM BU MADALYALARI GÖĞSÜNÜZDE ONURLA TAŞIYACAKSINIZ”

Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyaları düzenlenen törenle verildi.

Kıbrıs Barış Harekatı Milli Mücadele Madalyaları Tevcih Töreni, Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği konferans salonunda gerçekleştirildi. Törene Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Başbakan Tufan Erhürman, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ,KKTC’nin Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Türkiye Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ,Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar katıldı.

Türkiye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un özel davetlisi olarak katılan ve bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Kıbrıslı Türk mücahit ve mücahidelerin , onurlu mücadelesine omuz veren gazileri onurlandırmaktan büyük mutluluk ve şeref duyduğunu söyledi.

Bakan Çeler, Kıbrıs’ta kalıcı barışın ve Kıbrıs Türk toplumunun dünyada hak ettiği yere gelebilmesi ve iki toplumlu iki bölgeli siyasi eşitleye dayalı barışın sağlanabilmesi için Türk tarafının, ne kadar uğraş verdiğine dikkat çekti. Kıbrıs Türk toplumunun uzun yıllar mücadele ettiği, zor günleri atlatmasına büyük katkı sağlayan gazilere bu anlamlı madalyaların verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Çeler “ eminim ki bu madalyaları göğsünüzde onurla taşıyacaksınız” dedi. Konuşmaların ardından, Kıbrıs Gazilerine madalyaları Cumhurbaşkanı Yardımcı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Başbakan Erhürman, Türkiye Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk ve ,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler tarafından tevcih edildi.

Previous Article Yaşlılar Haftası, Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan yaşlılara düzenlenen yemekle sona erdi.
Next Article "Kıbrıs Türk Toplumunda Yoksulluk ve Sosyal Yardımlar" raporu hakkında toplantı düzenlendi.
Print
46 Rate this article:
No rating

«Nisan 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25
76881

Yaşlılar Haftası, Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan yaşlılara düzenlenen yemekle sona erdi.

18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan 450 yaşlı Girne’de düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Devamı
262728
76883

KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ

ÇELER “EMİNİM BU MADALYALARI GÖĞSÜNÜZDE ONURLA TAŞIYACAKSINIZ”

Devamı
293031
1234567
891011121314
15
78767

İHTİYAT SANDIĞI DAİRESİ'NDE KREDİ KARTI İLE ÖDEME DÖNEMİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı, İhtiyat Sandığı Dairesi Lefkoşa şubesi ve İstihdam Destek Merkezi’nde , bugünden itibaren pos cihazı ile de ödeme yapabilme dönemi başlamıştır.

Devamı
16171819
78805

ELELE KREŞ'İ ÇOCUKLARI BAKAN ÇELER’İ ZİYARET ETTİ

Sosyal Riskleri Önleme Vakfı Elele Kreşi’ne devam eden çocuklar bugün Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’i ziyaret etti.

Devamı
2021
22232425262728
293012345