Yaşlılar Haftası, Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan yaşlılara düzenlenen yemekle sona erdi.

Yaşlılar Haftası, Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan yaşlılara düzenlenen yemekle sona erdi.

Yaşlılar Haftası, Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan yaşlılara düzenlenen yemekle sona erdi.

18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan 450 yaşlı Girne’de düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Les Ambassadeurs Otel’de yer alan yemeğe, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Bakanlık Müdürü Efsun Salel, Özel Kalem Müdürü Elmas Tokay ile Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt da katıldı. Dokuz bölgede Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan 400 yaşlının katıldığı yemekte, yaşlılar gönüllerince eğlenerek keyifli vakit geçirdi.

Çeler: " Yüzünüzü bir gün bile güldürebilirsek ne mutlu bize"

Yemekte konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bakanlık görevine geldiğinden itibaren geçen bir yıl içinde halen daha yapılması gereken çok şey olduğuna dikkat çekerek "Gönül isterdi ki sosyal hizmetler alanında sizlere yaptığımız desteklerde ve yardımlarda daha iyi noktalara gelelim.Ancak imkanlar ölçüsünde sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Yüzünüzü bir gün bile güldürebilirsek ne mutlu bize. Ifadelerini kullandı.

Yaşlılığın insan yaşamının en önemli evrelerinden biri olduğunu vurgulayan Bakan Çeler, Saçınızdaki aklar, yüzünüzdeki çizgiler ve bizlere hayat yolunda verdiğiniz destekle her zaman siz büyüklerimizin çizdiği yolda, sizlerin tecrübelerinden faydalanarak yaşamda ilerlemek çok önemlidir.”dedi.

Çeler, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında düzenlenen yemeğin gerçekleşmesine katkı koyan Sosyal Hizmetler Dairesi personeline ve Les Ambassadeurs Oteli Sahibi Özge Taşker Falyalı ‘ ya teşekkür etti.

Etkinlikte yaşlılar, Grup Otantik’in müzikleri eşliğinde eğlenirken, Bakan Zeki Çeler de onlara eşlik etti. Çeler , yaşlıların tek tek masalarını da gezerek , onlarla sohbet etti.

Previous Article Down Sendromlu Gençlerden Pizza Etkinliği
Next Article KIBRIS GAZİLERİNE MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ
Print
124 Rate this article:
No rating

«Haziran 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2728
81751

Bakan Sucuoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği temsilcileri ile görüştü.

KTİMB Yönetim Kurulu Üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu makamında ziyaret ederek, başarılar diledi.

Devamı
29
82071

Sucuoğlu, Makine Mühendisleri Odası yetkilileri ile görüştü.

Kabulde yaptığı konuşmada Oda Başkanı Ulubay , Bakan Sucuoğlu’na   yeni görevinde başarılar dileyerek, Oda’nın  çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Devamı
3031
82074

Bakan Sucuoğlu 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

"1 Haziran Dünya Çocuk Günü , çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlayan, yoksulluk, çocuk işçiliği, eğitim, istismar gibi tüm çocukların yaşamını ilgilendiren konulara odaklanan ve çocukların sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekerek farkındalık yaratmayı amaçlayan önemli bir gündür.

Devamı
12
3
82431

Bakan Sucuoğlu'ndan Lefkoşa Çocuk Yuvası'na Bayram Ziyareti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu Ramazan Bayramı dolayısıyla bugün Lefkoşa Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek, çocukların bayramını kutladı, onlara hediyeler dağıttı.

Devamı
456789
10
82640

İs Kadinlari Dernegi, Sucuoglu'nu Ziyaret Etti

Özlem Özbekoğlu asbaşkanlığındaki İş Kadınları Derneği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret etti.

Devamı
1112
82817

Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan  Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini  kabul etti.

Devamı
1314
83108

Bakan Sucuoğlu, Mağusa, İskele ve Karpaz bölgesinde temaslarda bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Bakanlığına bağlı Mağusa İrfan Nadir  18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi ile  Mağusa ve İskele’de Sosyal Sigortalar, Sosyal Hizmetler ,Çalışma ve İhtiyat Sandığı Daireleri’ ni ziyaret etti. Bakanlık bürokratlarının eşlik ettiği ziyarette Bakan Faiz Sucuoğlu personel ile sohbet etti ve dairelerin sıkıntıları  ile ilgili bilgi aldı.

Devamı
1516
171819
84316

Bakan Sucuoğlu,Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu,  Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ni (ZAYDER) ziyaret etti.

Devamı
20212223
24252627282930
1234567