Bakan H.Ersan Saner, Aziz Limasollu başkanlığındaki  Kıbrıs Türk Elektirik Mütehhitleri Birliği heyetini kabul etti.

Bakan H.Ersan Saner, Aziz Limasollu başkanlığındaki Kıbrıs Türk Elektirik Mütehhitleri Birliği heyetini kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner, Aziz Limasollu başkanlığındaki Kıbrıs Türk Elektirik Mütehhitleri Birliği heyetini kabul etti. Kabulde elektirik müteahhitlerinin çalışma hayatındaki sorunları ile Birlik üyelerinin talepleri ele alındı. KTEMB heyeti adına konuşan Birlik Başkanı Aziz Limasollu, Birliğin tüm üyelerinin sosyal sigorta ve ihtiyat sandığına kayıtlı olduğunu belirterek bunun kendileri için gurur verici olduğunu ifade etti. Yeni yönetim kurulu ile birlikte Bakan Saner’e ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Limasollu, elektirik müteahhitlerinin yanında çalışan stajyer öğrencilerin arttırılması konusunda üniversiteler ile işbirliği yapılması için Bakan Saner’den destek istedi. Limasollu, inşaatlarda kontrol edilen tek şeyin elektirik olduğuna vurgu yaparak, Birlik olarak iş sağlığı ve güvenliğine önem ve öncelik verdiklerini de sözlerine ekledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner de Birliğin yeni yönetimine görevinde başarılar dileyerek elektirik müteahhitliğinin önemli bir meslek olduğunu söyledi. Saner, çalışma yaşamını düzenleyen Bakanlık olarak, tüm sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde çalışmayı kendilerine görev bildiklerini kaydetti. Geçen yıl Eylül ayından itibaren Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği ile ülkede iş sağlığı ve güvenliğinin nasıl yapılması gerektiği konusunda çalışma yaptıklarını anlatan Saner, yürürlükteki inşaat tüzüğünün 1989 yılından kalma olduğunu belirterek 2017 yılının inşaat teknolojisi ile 1989 yılından kalma tüzüğün mukayese edilemeyeceğine dikkat çekti. Saner " İş sağlığı ve güvenliği genel bir sorunmuş gibi gösteriliyor. Aslında iş sağlığı ve güvenliği bütünün bir parçasıdır. İnşaatlarda yapı denetimi olmadan, inşaatın mimar ve mühendisi şantiyede olmadan iş sağlığı ve güvenliğini öne çıkarmak, olmazsa olmaz gibi göstermek yanlıştır. Yapı denetimi varsa iş sağlığı ve güvenliği denetimi anlamlıdır " şeklinde konuştu ve Birlik ile işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Previous Article Sosyal Sigorta primleri artık aylık ödenecek.
Next Article Saner'den Lapta Huzurevi'ndeki Yaşlılara Bayram Ziyareti
Print
813 Rate this article:
No rating

«Mayıs 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
293012
79789

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Kıbrıs Türk Sanayi Odası temsilcileri ile görüştü.

Oda temsilcileri, Sanayi Odası, Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde hazırlanan "Mesleki Teknik Okul Öğrencileri ve Mezunlarının Sanayi Sektörüne Kazandırılması Projesi "nin hayata geçirilmesi için maddi kaynak sağlanması konusunda Bakan Çeler’den destek istedi.

Devamı
345
678
80273

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, '' Özel Atletizm Oyunları'' na katıldı.

ÇELER: “ENGELLİLERİN NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖSTEREN BİR HAFTA” .

Devamı
91011
80612

Yüreklere Dokundular , Alkışlandılar

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, dün akşam Girne’de “Yüreklere Dokkun Alkış-la” etkinliği düzenlendi.

Devamı
12
13141516171819
81151

Bakan Celer'in 19 Mayis Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Devamı
20212223242526
272829303112
3456789