Menu

GARDİYANOĞLU: "ÇALIŞMA HAYATI İLE İLGİLİ YAPILACAK TÜM DÜZENLEMELERDE ORTAK PAYDAM SENDİKALAR OLACAK"

GARDİYANOĞLU: "ÇALIŞMA HAYATI İLE İLGİLİ YAPILACAK TÜM DÜZENLEMELERDE ORTAK PAYDAM SENDİKALAR OLACAK"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, KAMU-İŞ Başkanı Ahmet Serdaroğlu ve beraberindeki heyeti kabul ederek görüştü.
Kabulde konuşan Federasyon Başkanı Serdaroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu’na yeni görevinde başarılar dileyerek çalışma hayatında yaşanan sıkıntıları Bakan Gardiyanoğlu’na aktarmak istediklerini ifade etti.
Bakanlığa bağlı Çağlayan Çocuk Yuvası’nda aylardır yaşanan personel eksikliğinin giderilmesi için Bakan Gardiyanoğlu’ndan destek isteyen Serdaroğlu, kurumda yaşanan anne eksikliğinden dolayı çocukların mağdur olduğunu ve annelerin iş verimliliğinin düştüğünü söyledi.
Toplu iş sözleşmelerinin ve iş yasalarının değiştirilmesini öngören maddelerin KKTC-TC arasında imzalanan Mali İşbirliği Protokolü’nde yer almasının kendilerini rahatsız ettiğini kaydeden Serdaroğlu, çalışma hayatına yönelik yapılacak yasal değişikliklerin sendikalarla istişare içinde yapılması gerektiğine vurgu yaptı.
Devlet okullarında görevli hademelerin son üç aydır ücretlerini alamadığını ve işlerini kaybettiğini anımsatan Serdaroğlu, üyelerinin yaşadığı mağduriyetin Sendikalar Mukayettliği ile Çalışma Dairesi’nin bilgisinde olduğunu söyledi. Gerek taşeron şirket gerekse Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde hademelere hiçbir çözüm odaklı destek sağlanmadığını belirten Serdaroğlu, okullar açılmadan önce ihaleye çıkılacaksa; iş barışının sağlanması açısından sendikayla birlikte yapılacak iş sözleşmesine göre ihale yapılmasının en sağlıklı olacağını dile getirdi ve sorunun çözümü konusunda Gardiyanoğlu’ndan katkı istedi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu da KAMU-İŞ Sendikasının ziyaretinden büyük onur duyduğunu belirtti.
Devlet okullarındaki hademelerin yaşadığı mağduriyet ile ilgili Sendikalar Mukayyidi’nden İtiraz Kurulu ve mahkeme süreci hakkında rapor istediğini ifade eden Gardiyanoğlu, çalışma hayatı ile ilgili yapılacak tüm düzenlemelerde ortak paydasının sendikalar olacağını ve sendikalarla birlikte istişare içinde hareket etmeye her zaman öncelik vereceğini söyledi.
Çağlayan Çocuk Yuvası’nda dört annenin Çarşamba gününden itibaren göreve başlayacağı müjdesini de veren Gardiyanoğlu, devletin koruması altındaki çocuklara kendi evlatlarıymış gibi bakan yuva annelerine özverilerinden dolayı teşekkür etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı dairelerde ve kurumlarda ciddi bir personel eksikliği olduğuna işaret eden Gardiyanoğlu, bakanlığın 1990’lu yıllardan kalan yasalarla yönetildiğini ve yasaların günün şartlarına uygun olarak güncelenmesinin elzem olduğunu söyledi.
Huzurevi, engelli rehabilitasyon merkezleri ve çocuk yuvasının Sosyal Hizmetler Dairesi çatısı altında bulunduğuna ve bu kurumlarda en büyük sıkıntının personel eksikliği olduğuna değinen Gardiyanoğlu, söz konusu yasalar yapıldığındaki nüfusun ve sosyal şartların değiştiğine dikkat çekti.
Gardiyanoğlu; bakanlığı, personeli ve personelin çalışma hakları ile ilgili her türlü görüşe, öneriye ve işbirliğine hazır olduğunu kaydederek KAMU-İŞ sendikası ile birlikte uyum içinde çalışacaklarına inanç belirtti.

 

Print
Yayınlanma tarihi: Eyl 5, 2023,
Haber Kategorisi: Haberler 2022,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Eylül 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28293031123
4567
BASIN DUYURUSU

BASIN DUYURUSU

Sosyal Sigortalar Dairesi tarafından sigortalılarımıza yönelik sürdürülen hizmetler eksiksiz bir şekilde devam etmekte olup, sigortalılarımız tarafından bu türden asılsız bilgilere itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Devamını oku
8910
1112
GARDİYANOĞLU : “UCU KİME DOKUNURSA DOKUNSUN, YANLIŞ, USULSÜZ YADA VİCDANEN RAHATSIZ EDEN HER TÜRLÜ UYGULAMANIN KARŞISINDA OLACAĞIZ.”

GARDİYANOĞLU : “UCU KİME DOKUNURSA DOKUNSUN, YANLIŞ, USULSÜZ YADA VİCDANEN RAHATSIZ EDEN HER TÜRLÜ UYGULAMANIN KARŞISINDA OLACAĞIZ.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu sigorta reçeteleri üzerinden yapılan usulsüzlük ile ilgili Tabipler Birliği, Serbest Çalışan Hekimler Birliği, Tıp-İş ve Eczacılar Birliği temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Devamını oku
1314151617
181920
SERBEST ÇALIŞAN HEKİMLERDEN BAKAN GARDİYANOĞLU’NA DESTEK

SERBEST ÇALIŞAN HEKİMLERDEN BAKAN GARDİYANOĞLU’NA DESTEK

REMZİ GARDİYANOĞLU:”GÖSTERİLEN DİK DURUŞU TAKDİR EDİYORUZ”

Devamını oku
21
GARDİYANOĞLU, KAR-İŞ HEYETİNİ KABUL ETTİ

GARDİYANOĞLU, KAR-İŞ HEYETİNİ KABUL ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Fuat Topaloğlu başkanlığındaki  Kıbrıs Türk Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş)  temsilcilerini kabul etti.

Devamını oku
222324
2526272829301
2345678