Saner, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile  bir araya geldi.

Saner, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile bir araya geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, Türkiye temasları çerçevesinde bugün , Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile bir araya geldi. Bakan Saner, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na atanan Julide Sarıeroğlu'nu yeni atandigi görevinden dolayı kutlayarak 26 yıl sonra Bakanlık makamında bir kadin görmekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti ve Sn.Bakana yeni gorevinde başarılar diledi.

Bakan Saner, iki ülke arasında imzalanan protokoller, çalışma yaşamı, iş sağlığı ve güvenliği, yabancıların çalışma izinleri yasası , Sosyal Sigortalar Dairesi ile ilgili konularda Bakan Sarıeroğlu' na görüş ve düşüncelerini aktardı. Bakan Saner ayrica TC ile yeni ve ortak projeler üzerinde çalışmalar yapmak düşünce ve arzusu içinde olduğunu belirtti.

Bu çerçevede Bakan Saner, Bakan Sarıeroğlu' nu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gormekten duyacagi memnuniyeti ifade ederek Bakan Sarıeroğlu ve ekibini KKTC'ne davet etti. Bakan Julide Sarıeroğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilk yurt dışı ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne yapacağını söyledi. Bakan Sarıeroğlu KKTC ile fikir, bilgi, uzman değişimi ve her alanda birlikte çalışarak, bilgi ve deneyimlerini KKTC ile paylasmaktan duyacagi memnuniyeti ifade ederek birbirimizden öğrenip faydalanabilecegimiz birçok konunun olduğunu söyledi.
Iki ülke arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımının onemine dikkat çeken Bakan Sarıeroğlu, iki ulke arasinda yeni projelere imza atılabilmesi için ilgili konularda isbirliklerinin artarak devam edeceğine ınanc belirterek Bakan Saner' e ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
Previous Article Saner, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği temsilcileri ile görüştü.
Next Article Saner, temaslarının 2. gününde Bakan Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'ya ziyarette bulundu.
Print
41 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«October 2017»
MonTueWedThuFriSatSun
25
5969

Saner, Kıbrıs Türk Sanayı Odası (KTSO) Başkanı Mustafa Kaymak’ı kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, yerel istihdamı destekleme adına ciddi bir proje üzerinde çalıştıklarını belirtti.
Read more
26272829301
2345678
9101112131415
16171819
8225

Gazeteciler Birliği, Bakan Saner'e sorunlarını iletti.

Birlik yetkilileri kabulde, basının sorunlarının yer aldığı dosyayı Bakan Saner’e iletti.Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Sami Özuslu, basının sorunlarının çözümü konusunda bakanlık ve birlik arasında hazırlanacak çalışma zemininin önemine değindi.
Read more
202122
23242526272829
303112345