Saner, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile  bir araya geldi.

Saner, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile bir araya geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, Türkiye temasları çerçevesinde bugün , Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile bir araya geldi. Bakan Saner, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na atanan Julide Sarıeroğlu'nu yeni atandigi görevinden dolayı kutlayarak 26 yıl sonra Bakanlık makamında bir kadin görmekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti ve Sn.Bakana yeni gorevinde başarılar diledi.

Bakan Saner, iki ülke arasında imzalanan protokoller, çalışma yaşamı, iş sağlığı ve güvenliği, yabancıların çalışma izinleri yasası , Sosyal Sigortalar Dairesi ile ilgili konularda Bakan Sarıeroğlu' na görüş ve düşüncelerini aktardı. Bakan Saner ayrica TC ile yeni ve ortak projeler üzerinde çalışmalar yapmak düşünce ve arzusu içinde olduğunu belirtti.

Bu çerçevede Bakan Saner, Bakan Sarıeroğlu' nu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gormekten duyacagi memnuniyeti ifade ederek Bakan Sarıeroğlu ve ekibini KKTC'ne davet etti. Bakan Julide Sarıeroğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilk yurt dışı ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne yapacağını söyledi. Bakan Sarıeroğlu KKTC ile fikir, bilgi, uzman değişimi ve her alanda birlikte çalışarak, bilgi ve deneyimlerini KKTC ile paylasmaktan duyacagi memnuniyeti ifade ederek birbirimizden öğrenip faydalanabilecegimiz birçok konunun olduğunu söyledi.
Iki ülke arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımının onemine dikkat çeken Bakan Sarıeroğlu, iki ulke arasinda yeni projelere imza atılabilmesi için ilgili konularda isbirliklerinin artarak devam edeceğine ınanc belirterek Bakan Saner' e ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
Previous Article Saner, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği temsilcileri ile görüştü.
Next Article Saner, temaslarının 2. gününde Bakan Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'ya ziyarette bulundu.
Print
686 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«September 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
272829303112
3456789
10111213
48571

Ekonomik gücü yeterli olmayan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek verilmesi için "İşbirliği Protokolü"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Barolar Birliği arasında, ekonomik gücü yeterli olmayan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek verilmesi amacıyla "İşbirliği Protokolü" imzalandı.
Read more
141516
171819
49172

Çalışma Dairesi Girne’deki kaçak işçi denetimlerinde göz açtırmadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kayıt dışılığın önlenmesi amacıyla ülke genelinde yapılan rutin denetimler kapsamında; dün Girne’de 44 işyerinde kaçak işçi teftişi yapıldı.
Read more
2021
49175

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KAMU-İŞ Heyeti ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Ahmet Serdaroğlu başkanlığındaki Kamu-İş yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Read more
2223
24
49173

KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler; Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na bağlı KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Cemal İnönülü başkanlığındaki Birlik temsilcileri, Bakan Çeler’e sorunlarını aktararak çözümü konusunda destek istedi.
Read more
252627282930
1234567