Saner, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile  bir araya geldi.

Saner, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile bir araya geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, Türkiye temasları çerçevesinde bugün , Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile bir araya geldi. Bakan Saner, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na atanan Julide Sarıeroğlu'nu yeni atandigi görevinden dolayı kutlayarak 26 yıl sonra Bakanlık makamında bir kadin görmekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti ve Sn.Bakana yeni gorevinde başarılar diledi.

Bakan Saner, iki ülke arasında imzalanan protokoller, çalışma yaşamı, iş sağlığı ve güvenliği, yabancıların çalışma izinleri yasası , Sosyal Sigortalar Dairesi ile ilgili konularda Bakan Sarıeroğlu' na görüş ve düşüncelerini aktardı. Bakan Saner ayrica TC ile yeni ve ortak projeler üzerinde çalışmalar yapmak düşünce ve arzusu içinde olduğunu belirtti.

Bu çerçevede Bakan Saner, Bakan Sarıeroğlu' nu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gormekten duyacagi memnuniyeti ifade ederek Bakan Sarıeroğlu ve ekibini KKTC'ne davet etti. Bakan Julide Sarıeroğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilk yurt dışı ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne yapacağını söyledi. Bakan Sarıeroğlu KKTC ile fikir, bilgi, uzman değişimi ve her alanda birlikte çalışarak, bilgi ve deneyimlerini KKTC ile paylasmaktan duyacagi memnuniyeti ifade ederek birbirimizden öğrenip faydalanabilecegimiz birçok konunun olduğunu söyledi.
Iki ülke arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımının onemine dikkat çeken Bakan Sarıeroğlu, iki ulke arasinda yeni projelere imza atılabilmesi için ilgili konularda isbirliklerinin artarak devam edeceğine ınanc belirterek Bakan Saner' e ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
Previous Article Saner, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği temsilcileri ile görüştü.
Next Article Saner, temaslarının 2. gününde Bakan Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'ya ziyarette bulundu.
Print
331 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«February 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
29303112
15483

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Halkın Partisi (HP), Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükumeti’nin Bakanlar Kurulu listesini onayladı.
Read more
34
567
16739

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Tekakpınar ile Çalışma Dairesi Müdürü Önderol, ‘2. Avrasya Ülkeleri Kamu İstihdam Kurumları Çalıştayı’na katıldı.

İŞKUR ve TİKA iş birliğiyle TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı himayelerinde düzenlenen ‘2. Avrasya Ülkeleri Kamu İstihdam Kurumları Çalıştayı, 6-7 Şubat tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşti.
Read more
891011
12
17032

Telsim'den Çeler'e Nezaket Ziyareti

Telsim Genel Müdürü Hakan Gülümser ve Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e nezaket ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.
Read more
1314
17419

Çeler'den Sevgililer Günü Süprizi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde bulunan ve evliliklerinde 30 yılı aşmış 6 çifte, Sevgililer Günü süprizi yaptı.
Read more
15
17422

Büyükelçi Kanbay, Çeler'i ziyaret etti.

TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’i ziyaret etti.
Read more
161718
19202122232425
2627281234
567891011