Saner, temaslarının 2. gününde Bakan Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'ya ziyarette bulundu.

Saner, temaslarının 2. gününde Bakan Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'ya ziyarette bulundu.

Bakan Saner ziyarette yaptığı konuşmada , kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, KKTC'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapımı devam eden " Engelsiz Yaşam Evi " ve kısa bir süre sonra yapımına başlanması planlanan " Huzur Evi" projeleri hakkın da bilgiler aktararak, Bakan Kaya' dan bu konularda destek istedi.

Bakan Kaya, Türkiye Cumhuriyeti'nin her zaman yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yanında olduğunu belirterek, Bakanlık olarak , yapılacak olan her türlü projeye destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Ziyaretten dolayı memnuniyetini belirten Bakan Kaya, iki ülke arasında yeni projelere imza atılabilmesi için işbirliğinin artarak devam edeceğine inanç belirtti.

Ayrıca iki Bakan kabulde, " Madde Bağımlılığı" , " Kadına Şiddet" ve " Koperatifçilik Alanında Ülke Kadınlarını Teşvik Etme" konularında Bakanlıklar olarak iş birliği yapma kararı aldı.
Previous Article Saner, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile bir araya geldi.
Next Article Saner,Ankara'daki son ziyaretini Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'a gerçekleştirdi.
Print
480 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«September 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
272829303112
3456789
10111213
48571

Ekonomik gücü yeterli olmayan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek verilmesi için "İşbirliği Protokolü"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Barolar Birliği arasında, ekonomik gücü yeterli olmayan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek verilmesi amacıyla "İşbirliği Protokolü" imzalandı.
Read more
141516
171819
49172

Çalışma Dairesi Girne’deki kaçak işçi denetimlerinde göz açtırmadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kayıt dışılığın önlenmesi amacıyla ülke genelinde yapılan rutin denetimler kapsamında; dün Girne’de 44 işyerinde kaçak işçi teftişi yapıldı.
Read more
2021
49175

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KAMU-İŞ Heyeti ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Ahmet Serdaroğlu başkanlığındaki Kamu-İş yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Read more
2223
24
49173

KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler; Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na bağlı KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Cemal İnönülü başkanlığındaki Birlik temsilcileri, Bakan Çeler’e sorunlarını aktararak çözümü konusunda destek istedi.
Read more
252627282930
1234567