Bakan Saner, Türkiye'de "Huzurevi Projesi" için, Darusşafaka Vakfına ait Huzurevlerini ziyaret etti.

Bakan Saner, Türkiye'de "Huzurevi Projesi" için, Darusşafaka Vakfına ait Huzurevlerini ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan'ı H. Ersan Saner, Türkiye temasları çerçevesinde KKTC'de yıl sonu proje ve ihalesi ile birlikte yapımına başlanması planlanan "Huzurevi Projesi" için, dün ve bugün İstanbul ve İzmir'de, Darusşafaka Vakfına ait Huzurevleri' nde teknik ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çok uzun zamandan beri yapılması planlanan Lapta Huzurevi Projesinde sona geliniyor. Yapılacak Huzurevi projesi ile ilgili teknik ziyaretlerini tamamlayan Bakan Saner bugün temaslarının ardından yurda dönüyor .

Temasları çerçevesinde Bakan Saner'e, Darusşafaka Vakfında yaşlılara verilen hizmetler, Huzurevleri'nin kapasiteleri, içerdiği mekanlar ve sosyal aktiviteleri ile ilgili ayrıntılı sunumlar yapıldı. Yaşlılara verilen hizmetler arasında, genç ve dinç yaşlılara verilen hizmetler, sağlık hizmetleri ve güvencesi, sosyal aktiviteler, fizik tedavi merkezi, spor aktiviteleri, özel bakım üniteleri, operasyon sonrası fizik tedavi hizmetleri ve hayatın ileri safhaları için bakım ünitesi hizmetleri konularında Huzurevleri'nde elde edinilen bilgi ve tecrübeler aktarıldı.

Bakan Saner yaptığı açıklamada, KKTC'de en kısa zamanda çıkmayı tasarladıkları proje yarışmasında bu bilgi ve tecrübelerden yararlanılacağını, bu gibi tesislerde elde edilen tecrübelerin birlikte paylaşılmasından sonra yeni projelendirilecek huzurevi projesinde maksimum verimi alabilmek için her türlü bilgi değişiminin gerçekleşmiş olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Bu teknik gezide, sahada geniş bir uygulama fırsatı olan Darüşşafaka Vakfında faydalanılan veya süreç içerisinde eksikliği tesbit edilen mekanların tasarlanması bakımından çok yararlı bir ziyaret gerçekleştirdiğini ifade ederek, Bakanlığın genç ve dinç yaşlılar için hayata geçirmek üzere çalıştıkları projeler üzerinde de ayrıca beyin fırtınası yapma şansı yakaladıklarını ifade etti.

KKTC'deki mevcut huzurevinde günün koşullarında hizmet verme konusunda gerçekten zorluklar yaşandığını belirten Saner, Bakanlığın Lapta bölgesinde sahip olduğu çok önemli bir arazisinin bulunduğunu ve yeni tasarlanıp ihalesine çıkılacak olan Huzurevi projesi ile ikinci Bahar'ını yasayan genç ve dinç yaşlılarımıza çağdaş hizmet sunma konusunda çok önemli bir fırsat yakalayacaklarına inandığını belirtti.
Previous Article Saner,Ankara'daki son ziyaretini Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'a gerçekleştirdi.
Next Article Bakan Saner, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli başkanlığındaki Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) heyetini kabul etti.
Print
526 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«September 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
272829303112
3456789
10111213
48571

Ekonomik gücü yeterli olmayan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek verilmesi için "İşbirliği Protokolü"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Barolar Birliği arasında, ekonomik gücü yeterli olmayan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek verilmesi amacıyla "İşbirliği Protokolü" imzalandı.
Read more
141516
171819
49172

Çalışma Dairesi Girne’deki kaçak işçi denetimlerinde göz açtırmadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kayıt dışılığın önlenmesi amacıyla ülke genelinde yapılan rutin denetimler kapsamında; dün Girne’de 44 işyerinde kaçak işçi teftişi yapıldı.
Read more
2021
49175

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KAMU-İŞ Heyeti ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Ahmet Serdaroğlu başkanlığındaki Kamu-İş yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Read more
2223
24
49173

KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler; Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na bağlı KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Cemal İnönülü başkanlığındaki Birlik temsilcileri, Bakan Çeler’e sorunlarını aktararak çözümü konusunda destek istedi.
Read more
252627282930
1234567