Bakan Saner, Türkiye'de "Huzurevi Projesi" için, Darusşafaka Vakfına ait Huzurevlerini ziyaret etti.

Bakan Saner, Türkiye'de "Huzurevi Projesi" için, Darusşafaka Vakfına ait Huzurevlerini ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan'ı H. Ersan Saner, Türkiye temasları çerçevesinde KKTC'de yıl sonu proje ve ihalesi ile birlikte yapımına başlanması planlanan "Huzurevi Projesi" için, dün ve bugün İstanbul ve İzmir'de, Darusşafaka Vakfına ait Huzurevleri' nde teknik ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çok uzun zamandan beri yapılması planlanan Lapta Huzurevi Projesinde sona geliniyor. Yapılacak Huzurevi projesi ile ilgili teknik ziyaretlerini tamamlayan Bakan Saner bugün temaslarının ardından yurda dönüyor .

Temasları çerçevesinde Bakan Saner'e, Darusşafaka Vakfında yaşlılara verilen hizmetler, Huzurevleri'nin kapasiteleri, içerdiği mekanlar ve sosyal aktiviteleri ile ilgili ayrıntılı sunumlar yapıldı. Yaşlılara verilen hizmetler arasında, genç ve dinç yaşlılara verilen hizmetler, sağlık hizmetleri ve güvencesi, sosyal aktiviteler, fizik tedavi merkezi, spor aktiviteleri, özel bakım üniteleri, operasyon sonrası fizik tedavi hizmetleri ve hayatın ileri safhaları için bakım ünitesi hizmetleri konularında Huzurevleri'nde elde edinilen bilgi ve tecrübeler aktarıldı.

Bakan Saner yaptığı açıklamada, KKTC'de en kısa zamanda çıkmayı tasarladıkları proje yarışmasında bu bilgi ve tecrübelerden yararlanılacağını, bu gibi tesislerde elde edilen tecrübelerin birlikte paylaşılmasından sonra yeni projelendirilecek huzurevi projesinde maksimum verimi alabilmek için her türlü bilgi değişiminin gerçekleşmiş olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Bu teknik gezide, sahada geniş bir uygulama fırsatı olan Darüşşafaka Vakfında faydalanılan veya süreç içerisinde eksikliği tesbit edilen mekanların tasarlanması bakımından çok yararlı bir ziyaret gerçekleştirdiğini ifade ederek, Bakanlığın genç ve dinç yaşlılar için hayata geçirmek üzere çalıştıkları projeler üzerinde de ayrıca beyin fırtınası yapma şansı yakaladıklarını ifade etti.

KKTC'deki mevcut huzurevinde günün koşullarında hizmet verme konusunda gerçekten zorluklar yaşandığını belirten Saner, Bakanlığın Lapta bölgesinde sahip olduğu çok önemli bir arazisinin bulunduğunu ve yeni tasarlanıp ihalesine çıkılacak olan Huzurevi projesi ile ikinci Bahar'ını yasayan genç ve dinç yaşlılarımıza çağdaş hizmet sunma konusunda çok önemli bir fırsat yakalayacaklarına inandığını belirtti.
Previous Article Saner,Ankara'daki son ziyaretini Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'a gerçekleştirdi.
Next Article Bakan Saner, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli başkanlığındaki Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) heyetini kabul etti.
Print
289 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«February 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
29303112
15483

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Halkın Partisi (HP), Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükumeti’nin Bakanlar Kurulu listesini onayladı.
Read more
34
567
16739

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Tekakpınar ile Çalışma Dairesi Müdürü Önderol, ‘2. Avrasya Ülkeleri Kamu İstihdam Kurumları Çalıştayı’na katıldı.

İŞKUR ve TİKA iş birliğiyle TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı himayelerinde düzenlenen ‘2. Avrasya Ülkeleri Kamu İstihdam Kurumları Çalıştayı, 6-7 Şubat tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşti.
Read more
891011
12
17032

Telsim'den Çeler'e Nezaket Ziyareti

Telsim Genel Müdürü Hakan Gülümser ve Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e nezaket ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.
Read more
1314
17419

Çeler'den Sevgililer Günü Süprizi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde bulunan ve evliliklerinde 30 yılı aşmış 6 çifte, Sevgililer Günü süprizi yaptı.
Read more
15
17422

Büyükelçi Kanbay, Çeler'i ziyaret etti.

TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’i ziyaret etti.
Read more
161718
19202122232425
2627281234
567891011