Bakan Saner, Türkiye'de "Huzurevi Projesi" için, Darusşafaka Vakfına ait Huzurevlerini ziyaret etti.

Bakan Saner, Türkiye'de "Huzurevi Projesi" için, Darusşafaka Vakfına ait Huzurevlerini ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan'ı H. Ersan Saner, Türkiye temasları çerçevesinde KKTC'de yıl sonu proje ve ihalesi ile birlikte yapımına başlanması planlanan "Huzurevi Projesi" için, dün ve bugün İstanbul ve İzmir'de, Darusşafaka Vakfına ait Huzurevleri' nde teknik ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çok uzun zamandan beri yapılması planlanan Lapta Huzurevi Projesinde sona geliniyor. Yapılacak Huzurevi projesi ile ilgili teknik ziyaretlerini tamamlayan Bakan Saner bugün temaslarının ardından yurda dönüyor .

Temasları çerçevesinde Bakan Saner'e, Darusşafaka Vakfında yaşlılara verilen hizmetler, Huzurevleri'nin kapasiteleri, içerdiği mekanlar ve sosyal aktiviteleri ile ilgili ayrıntılı sunumlar yapıldı. Yaşlılara verilen hizmetler arasında, genç ve dinç yaşlılara verilen hizmetler, sağlık hizmetleri ve güvencesi, sosyal aktiviteler, fizik tedavi merkezi, spor aktiviteleri, özel bakım üniteleri, operasyon sonrası fizik tedavi hizmetleri ve hayatın ileri safhaları için bakım ünitesi hizmetleri konularında Huzurevleri'nde elde edinilen bilgi ve tecrübeler aktarıldı.

Bakan Saner yaptığı açıklamada, KKTC'de en kısa zamanda çıkmayı tasarladıkları proje yarışmasında bu bilgi ve tecrübelerden yararlanılacağını, bu gibi tesislerde elde edilen tecrübelerin birlikte paylaşılmasından sonra yeni projelendirilecek huzurevi projesinde maksimum verimi alabilmek için her türlü bilgi değişiminin gerçekleşmiş olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Bu teknik gezide, sahada geniş bir uygulama fırsatı olan Darüşşafaka Vakfında faydalanılan veya süreç içerisinde eksikliği tesbit edilen mekanların tasarlanması bakımından çok yararlı bir ziyaret gerçekleştirdiğini ifade ederek, Bakanlığın genç ve dinç yaşlılar için hayata geçirmek üzere çalıştıkları projeler üzerinde de ayrıca beyin fırtınası yapma şansı yakaladıklarını ifade etti.

KKTC'deki mevcut huzurevinde günün koşullarında hizmet verme konusunda gerçekten zorluklar yaşandığını belirten Saner, Bakanlığın Lapta bölgesinde sahip olduğu çok önemli bir arazisinin bulunduğunu ve yeni tasarlanıp ihalesine çıkılacak olan Huzurevi projesi ile ikinci Bahar'ını yasayan genç ve dinç yaşlılarımıza çağdaş hizmet sunma konusunda çok önemli bir fırsat yakalayacaklarına inandığını belirtti.
Previous Article Saner,Ankara'daki son ziyaretini Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'a gerçekleştirdi.
Next Article Bakan Saner, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli başkanlığındaki Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) heyetini kabul etti.
Print
154 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«December 2017»
MonTueWedThuFriSatSun
272829301
11005

Çalışma İzin İşlemleri 4 Aralık’tan İtibaren Online

4 Aralık 2017 tarihinden itibaren tüm çalışma izin işlemleri ( ön izin, çalışma izni uzatma, yatay geçiş) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın www.csgb.gov.ct.tr adresli web sitesinden online yapılacak.
Read more
23
456
11355

Saner, Sanayi Odası'nı ziyaret etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’ nı ziyaret ederek Bakanlığının son dönemde, çalışma yaşamıyla ilgili yapmış olduğu açılımları ve çalışmaları anlattı.
Read more
78910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567