Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KAMU-İŞ Heyeti ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KAMU-İŞ Heyeti ile görüştü.

Kabulde konuşan Başkan Serdaroğlu, yeni yönetim olarak sendikanın uzun yıllardan beri yaşadığı sorunların çözümü konusunda kendilerine destek veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e teşekkür etti.
Çalışanları kutuplaştırmak yerine, çalışanlar arasında çalışma barışının güçlendirilmesi amacıyla özveriyle çalışmayı hedeflediklerini belirten Serdaroğlu; eşit işe eşit ücret açısından kamuda taşeronlaşmanın önüne geçilmesi konusundaki sıkıntılarını da Bakan Çeler’e iletti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de konuşmasında, göreve yeni gelen sendika yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Kamu-iş’in ülkenin en köklü ve en büyük sendikalarından biri olduğuna işaret eden Çeler, sendikanın yaşadığı kötü günlerin artık geride kaldığına inanç belirtti. Çeler, sendikaların demokratik, şeffaf ve hesap verebilir yapı içinde faaliyetlerini sürdürüp örgütlenmeleri amacıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sendikalar Mukayyitliği tarafından, sendikaların mali raporlarının denetlenmesi hususunda çalışma başlatıldığını da söyledi. Sendikaların çalışma hayatının vazgeçilmez unsuru olduğunu belirten Çeler, çalışma barışının sürdürülmesi çerçevesinde, sendikalarla her zaman işbirliği yapmaya Bakanlık olarak öncelik verdiklerinin altını çizdi.

Çeler; sendikalaşmanın yalnızca kamuda değil, özel sektörde de önünün açılması amacıyla; Bakanlık olarak ; turizm, hizmet ve sanayi sektöründe KKTC vatandaşı çalışanlara, sosyal güvenlik desteği yanında ek maaş desteği verilmesi için İstihdam Destek Merkezi ile çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi.
Previous Article Çalışma Dairesi Girne’deki kaçak işçi denetimlerinde göz açtırmadı.
Next Article KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.
Print
103 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«Ekim 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
24
49173

KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler; Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na bağlı KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Cemal İnönülü başkanlığındaki Birlik temsilcileri, Bakan Çeler’e sorunlarını aktararak çözümü konusunda destek istedi.
Devamı
252627282930
1234567
8910
50614

Soruşturma Eğitimi Alan Sosyal Sigortalar Dairesi Müfettişlerine Sertifika

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Polis Genel Müdürlüğü işbirliğinde, 1-5 Ekim tarihleri arasında düzenlenen "Soruşturma Memurluğu Eğitimi "ne katılan Sosyal Sigortalar Dairesi müfettişlerine sertifikaları dağıtıldı.
Devamı
11
50646

Sosyal Sigortalı hastalar, 1 Kasım’dan itibaren, 50 farklı ilaca ulaşabilecek....

Sosyal Sigortalı hastalar, 1 Kasım’dan itibaren, hem önceden sigorta kapsamında olmayan 50 farklı ilaca ulaşabilecek, hem de hastalar ve eczaneler ödemelerini Sigorta Dairesi’nden daha hızlı alabilecek.
Devamı
121314
15161718192021
22232425262728
2930311234