Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KAMU-İŞ Heyeti ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KAMU-İŞ Heyeti ile görüştü.

Kabulde konuşan Başkan Serdaroğlu, yeni yönetim olarak sendikanın uzun yıllardan beri yaşadığı sorunların çözümü konusunda kendilerine destek veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e teşekkür etti.
Çalışanları kutuplaştırmak yerine, çalışanlar arasında çalışma barışının güçlendirilmesi amacıyla özveriyle çalışmayı hedeflediklerini belirten Serdaroğlu; eşit işe eşit ücret açısından kamuda taşeronlaşmanın önüne geçilmesi konusundaki sıkıntılarını da Bakan Çeler’e iletti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de konuşmasında, göreve yeni gelen sendika yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Kamu-iş’in ülkenin en köklü ve en büyük sendikalarından biri olduğuna işaret eden Çeler, sendikanın yaşadığı kötü günlerin artık geride kaldığına inanç belirtti. Çeler, sendikaların demokratik, şeffaf ve hesap verebilir yapı içinde faaliyetlerini sürdürüp örgütlenmeleri amacıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sendikalar Mukayyitliği tarafından, sendikaların mali raporlarının denetlenmesi hususunda çalışma başlatıldığını da söyledi. Sendikaların çalışma hayatının vazgeçilmez unsuru olduğunu belirten Çeler, çalışma barışının sürdürülmesi çerçevesinde, sendikalarla her zaman işbirliği yapmaya Bakanlık olarak öncelik verdiklerinin altını çizdi.

Çeler; sendikalaşmanın yalnızca kamuda değil, özel sektörde de önünün açılması amacıyla; Bakanlık olarak ; turizm, hizmet ve sanayi sektöründe KKTC vatandaşı çalışanlara, sosyal güvenlik desteği yanında ek maaş desteği verilmesi için İstihdam Destek Merkezi ile çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi.
Previous Article Çalışma Dairesi Girne’deki kaçak işçi denetimlerinde göz açtırmadı.
Next Article KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.
Print
538 Rate this article:
No rating

«Şubat 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
68563

Bakan Çeler, Karpaz bölgesinde incelemelerde bulundu.

İlk olarak İskele’deki Şehit İlker Karter İlkokulu’nu ziyaret eden Çeler, Karpaz bölgesindeki sosyal hizmet uygulamaları ilgili okul öğretmenleri ile görüş alışverişinde bulundu.
Devamı
2930
68692

Sosyal Hizmetler Dairesi Personeline Hizmet İçi Eğitim

26- 30 Kasım 2018 tarihleri arasında , "Özel gereksinimi olan bireylerin özellikleri", " Problem Davranışlarıyla Baş Etme Yöntemleri", " Cinsel Eğitim", "Sosyal Beceri Öğretimi" ve "Aile Eğitimi" konularında Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Girne, Güneşköy ve Mağusa 18 yaş üstü engelli rehabilitasyon merkezlerinde görev yapan 20 personele hizmet içi eğitim verildi.
Devamı
31
68825

Sosyal Hizmetler Dairesi Velileri Uyardı:" Zayıf Karneyi Cezalandırmayın"

Sosyal Hizmetler Dairesi yayınladığı basın açıklaması ile , velilerin karne notu karşısında çocuklarına olan tavırlarının suçlayıcı olmaması gerektiğine vurgu yaptı.
Devamı
123
45678910
1112
73290

Sendikal Platform'dan Yerel İş Gücü İstihdamının Desteklenmesi'ne Destek

ÇELER: “TÜZÜĞÜ HAYATA GEÇİRMEK İSTİYORUM… FONDAKİ PARA 200 MİLYON TL’NİN ÜZERİNDE… SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKTEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

Devamı
1314151617
18192021222324
25262728123
45678910