KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.

KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.

Kabulde konuşan Birlik Başkanı Cemal İnönülü; berberlerin çalışma saatleri ile ilgili denetimlerin arttırılmasını talep ederek, sektördeki kayıt dışılığın haksız rekabete yol açtığını söyledi.
Kaçak berberlerin sektörü olumsuz etkilediğini vurgulayan İnönülü, yerli işgücünün sektörde çok az olduğuna dikkat çekerek, yerli işgücünün teşvik edilmesi için Bakanlıkla işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de kabulde yaptığı konuşmada; Birlik temsilcilerinin sorunlarını dikkate alarak çalışma yapacaklarını belirtti.
Her sektörde denetimlerin sıklaştırılacağını ifade eden Çeler çalışma saatlerine uymayan berberlere de Bakanlık tarafından etkin denetimler yapılacağını belirtti. Kurallara uymayanların her denetimde ‘‘Name and shame’’ ( teşhir ve utandırma) uygulaması ile deşifre edilmesi konusunda tavrının net olduğunu yeniden vurgulayan Çeler " Yasaların ağırlığını herkes üzerinde hissedecek " sözünü yineledi.

Bakanlık ile İnşaat Müteahhitleri Birliği arasında imzalanan protokolü anımsatan Çeler , benzer bir protokolün berberler için de yapılabileceğini kaydetti. Çeler; Bakanlık, Berberler Birliği ve Esnaf Zanaatkarlar Odası arasında yapılacak işbirliği ile; yasal kurallara uymayan berberlere Bakanlık tarafından çalışma izni ve ön izin verilmemesi konusunda çalışma başlatılması için adım atmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi. KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e ziyaretlerinin sonunda plaket takdim etti.
Previous Article Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KAMU-İŞ Heyeti ile görüştü.
Next Article Soruşturma Eğitimi Alan Sosyal Sigortalar Dairesi Müfettişlerine Sertifika
Print
480 Rate this article:
No rating

«Şubat 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
68563

Bakan Çeler, Karpaz bölgesinde incelemelerde bulundu.

İlk olarak İskele’deki Şehit İlker Karter İlkokulu’nu ziyaret eden Çeler, Karpaz bölgesindeki sosyal hizmet uygulamaları ilgili okul öğretmenleri ile görüş alışverişinde bulundu.
Devamı
2930
68692

Sosyal Hizmetler Dairesi Personeline Hizmet İçi Eğitim

26- 30 Kasım 2018 tarihleri arasında , "Özel gereksinimi olan bireylerin özellikleri", " Problem Davranışlarıyla Baş Etme Yöntemleri", " Cinsel Eğitim", "Sosyal Beceri Öğretimi" ve "Aile Eğitimi" konularında Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Girne, Güneşköy ve Mağusa 18 yaş üstü engelli rehabilitasyon merkezlerinde görev yapan 20 personele hizmet içi eğitim verildi.
Devamı
31
68825

Sosyal Hizmetler Dairesi Velileri Uyardı:" Zayıf Karneyi Cezalandırmayın"

Sosyal Hizmetler Dairesi yayınladığı basın açıklaması ile , velilerin karne notu karşısında çocuklarına olan tavırlarının suçlayıcı olmaması gerektiğine vurgu yaptı.
Devamı
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910