Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan ailelerle ihtiyaçlı ailelerin çocukları ücretsiz sünnet edildi.

Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan ailelerle ihtiyaçlı ailelerin çocukları ücretsiz sünnet edildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde, Lefkoşa ilçesindeki 14 çocuk bugün Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde sünnet edildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner de bugün Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde gerçekleşen sünnet etkinliğine katılarak sünnet olan çocukları ve ailelerini ziyaret etti. Bakan Saner’e ziyaretinde Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt ile Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı eşlik etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, sünnet olan çocuklara geçmiş olsun dileğinde bulunarak, çeşitli hediyeler dağıttı.

Basına açıklamada bulunan Saner: "Bakanlığımıza bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi her yıl geleneksel olarak dar gelirli ve ihtiyaçlı ailelerin çocuklarını ücretsiz sünnet ediyor. Bugün Lefkoşa’dan başlamak üzere tüm ilçelerimizde Temmuz ve Ağustos ayları boyunca bu etkinliğimiz devam edecektir. 14 çocuğumuz Lefkoşa Devlet hastanesinde Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından sünnet ettirildi. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzerei Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastenesi Başhekimliği’ne ve operasyonların başında olan Dr. İsmet Başar’a teşekkür ediyorum.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi, imkanlar ölçüsünde ihtiyaçlı ailelere yardım etmek ve destek olmak için bu tarz etkinliklere devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından gerçekleştirilecek ücretsiz sünnetler, 11 Ağustos’da Girne Akçiçek Hastanesi’nde, 14-21 Ağustos’da Cengiz Topel Hastanesi’nde, 26 Temmuz-21 Ağustos tarihleri arasında ise Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yer alacak.
Previous Article İnşaatlarda İş Sağlığı ve Güvenliği Tüzüğü’nde Sona Doğru
Next Article Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, Hür-iş yetkililerini kabul etti.
Print
154 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«October 2017»
MonTueWedThuFriSatSun
25
5969

Saner, Kıbrıs Türk Sanayı Odası (KTSO) Başkanı Mustafa Kaymak’ı kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, yerel istihdamı destekleme adına ciddi bir proje üzerinde çalıştıklarını belirtti.
Read more
26272829301
2345678
9101112131415
16171819
8225

Gazeteciler Birliği, Bakan Saner'e sorunlarını iletti.

Birlik yetkilileri kabulde, basının sorunlarının yer aldığı dosyayı Bakan Saner’e iletti.Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Sami Özuslu, basının sorunlarının çözümü konusunda bakanlık ve birlik arasında hazırlanacak çalışma zemininin önemine değindi.
Read more
202122
23242526272829
303112345