Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan ailelerle ihtiyaçlı ailelerin çocukları ücretsiz sünnet edildi.

Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım alan ailelerle ihtiyaçlı ailelerin çocukları ücretsiz sünnet edildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde, Lefkoşa ilçesindeki 14 çocuk bugün Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde sünnet edildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner de bugün Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde gerçekleşen sünnet etkinliğine katılarak sünnet olan çocukları ve ailelerini ziyaret etti. Bakan Saner’e ziyaretinde Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt ile Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı eşlik etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, sünnet olan çocuklara geçmiş olsun dileğinde bulunarak, çeşitli hediyeler dağıttı.

Basına açıklamada bulunan Saner: "Bakanlığımıza bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi her yıl geleneksel olarak dar gelirli ve ihtiyaçlı ailelerin çocuklarını ücretsiz sünnet ediyor. Bugün Lefkoşa’dan başlamak üzere tüm ilçelerimizde Temmuz ve Ağustos ayları boyunca bu etkinliğimiz devam edecektir. 14 çocuğumuz Lefkoşa Devlet hastanesinde Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından sünnet ettirildi. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzerei Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastenesi Başhekimliği’ne ve operasyonların başında olan Dr. İsmet Başar’a teşekkür ediyorum.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi, imkanlar ölçüsünde ihtiyaçlı ailelere yardım etmek ve destek olmak için bu tarz etkinliklere devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından gerçekleştirilecek ücretsiz sünnetler, 11 Ağustos’da Girne Akçiçek Hastanesi’nde, 14-21 Ağustos’da Cengiz Topel Hastanesi’nde, 26 Temmuz-21 Ağustos tarihleri arasında ise Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yer alacak.
Previous Article İnşaatlarda İş Sağlığı ve Güvenliği Tüzüğü’nde Sona Doğru
Next Article Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner, Hür-iş yetkililerini kabul etti.
Print
355 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«February 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
29303112
15483

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Halkın Partisi (HP), Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükumeti’nin Bakanlar Kurulu listesini onayladı.
Read more
34
567
16739

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Tekakpınar ile Çalışma Dairesi Müdürü Önderol, ‘2. Avrasya Ülkeleri Kamu İstihdam Kurumları Çalıştayı’na katıldı.

İŞKUR ve TİKA iş birliğiyle TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı himayelerinde düzenlenen ‘2. Avrasya Ülkeleri Kamu İstihdam Kurumları Çalıştayı, 6-7 Şubat tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşti.
Read more
891011
12
17032

Telsim'den Çeler'e Nezaket Ziyareti

Telsim Genel Müdürü Hakan Gülümser ve Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e nezaket ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.
Read more
1314
17419

Çeler'den Sevgililer Günü Süprizi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde bulunan ve evliliklerinde 30 yılı aşmış 6 çifte, Sevgililer Günü süprizi yaptı.
Read more
15
17422

Büyükelçi Kanbay, Çeler'i ziyaret etti.

TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’i ziyaret etti.
Read more
161718
19202122232425
2627281234
567891011