Bakan Zeki Çeler, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla, kamuda ve özel sektörde çalışan  kadın emekçileri ziyaret etti.

Bakan Zeki Çeler, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla, kamuda ve özel sektörde çalışan kadın emekçileri ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla, kamuda ve özel sektörde çalışan kadın emekçileri ziyaret etti. ARUN ve KOOP-SÜT’te çalışan kadın emekçilerle bir araya gelen Bakan Çeler’e Çalışma Dairesi Müdürü Yusuf Önderol da eşlik etti.

Çeler, ziyaretlerinde 8 Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla , kadın emekçilere Kıbrıslı kadın yazar Bedia Balses’in ‘Kesik Kanatlı Kuşlar’ isimli kitabını da hediye etti. İlk ziyaretini Küçük Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ARUN’a gerçekleştiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çeler; kadın çalışanlarla birlikte sohbet ederek ; onlarla birlikte un paketleme işi de yaptı.

ARUN ziyaretinin ardından Bakan Çeler, KOOP-SÜT’ü ziyaret ederek, tesisi gezdi. Tesiste çalışan emekçi 47 kadınla birlikte zaman geçiren Çeler, daha sonra KOOP SÜT Genel Müdürü Salih Yücesoylu’dan bu işletmedeki süt ve süt ürünlerinin nasıl imal edildiği konusunda bilgi aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir de mesaj yayımladı. Bakan Çeler’in mesajı şöyle; " 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü; sıradan bir kutlama günü değil; kadınların direnerek , uğrunda canını vererek kazandığı bir hak ve mücadele günüdür. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak böyle bir günde güzel sözler söylemek yerine somut icraatlardan ve gerçeklerden bahsetmenin daha doğru olacağına inanıyorum.

Ne yazık ki 2014 yılında Meclisimiz’de kabul edilen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi Yasası ve bu yasanın kurulmasını öngören Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi; 4 yıl geçmesine rağmen henüz görevine başlayamadı. Hükümet olarak, en büyük temennimiz 2018’in TOCED’ siz son yıl olmasıdır. Kimsenin şüphesi olmasın ki , Bakanlığımız; kadın emeğini görünür kılmak,kadınlarımızın çalışma yaşamına ve üretime katılmalarını daha da arttırmak ve sosyal haklarını güvence altına almak için çalışmalarına kararlılıkla devam edecektir.

Son 1 yılda 281 kadının şiddet bildirimi ile Sosyal Hizmetler Dairesi’ne başvuruda bulunması ülkemizde kadına yönelik şiddetinin boyutunun da ne kadar ürkütücü olduğunu gözler önüne sermektedir. Kadınların evde, sokakta, işyerinde karşılaştıkları her türlü şiddetin ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması; aile içi şiddete uğrayan kadınlara ve ülkemizde kötü muamelelere maruz kalan yabancı uyruklu kadınlara hizmet verecek bir Şiddet Önleme Merkezi’nin kurulması ile olacaktır. Adli yardım desteği ve kira desteğinin sağlanması amacıyla Barolar Birliği ile Vakıflar İdaresi ile imzalayacağımız protokoller de şiddete uğrayan kadınlarımıza yönelik , ilerleyen günlerde atacağımız somut adımlardır. Kadınların sağlık, sosyal güvenlik gibi temel hizmetlere kolay ulaşabildiği, üretime, yönetime katılma imkanlarının ve kalkınma sürecine katkılarının arttığı, tüm bunların söylemlerde kalmadığı; icraatlarla hayat bulduğu; daha eşitlikçi ve daha özgürlükçü bir dünya dileğiyle, tüm kadınlarımızı selamlarım."

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Zeki ÇELER
Previous Article Çeler, İstanbul’da Panele Katıldı.
Next Article Çeler, 6.DAÜ Kariyer Fuarı'na katıldı.
Print
63 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«March 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
2627
20047

Çeler, Birleşik Market ve Süpermarketler Birliği’ni kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, son 10 yılda yaklaşık 50’den fazla emekçinin inşaatlarda hayatını kaybettiğine dikkat çekerek, bunda devletin sorumluluğunun büyük olduğunu kaydetti.
Read more
281
20159

Çeler, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam'ı Kabul Etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e nezaket ziyaretinde bulunan DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam , ziyarette Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Çalışma Bakanlığı tarafından farklı alanlarda birlikte sürdürülen işbirliğinin topluma hizmet adına sürdürülmesini diledi.
Read more
2
20296

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,Bakan Çeler’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Güngördü, inşaatların en yoğun olduğu Girne bölgesinde; inşaatların faaliyet saatleri ile iş sağlığı güvenliği denetimleri konusundaki denetimlerde Çalışma Bakanlığı ile işbirliği içinde çalıştıklarını kaydetti.
Read more
34
20418

Çeler, İstanbul’da Panele Katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi’nin davetlisi olarak İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde , “Siyaset, Gelenekten mi? Kişilikten mi? “ konulu panele katıldı.
Read more
5678
22924

Bakan Zeki Çeler, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla, kamuda ve özel sektörde çalışan kadın emekçileri ziyaret etti.

ARUN ve KOOP-SÜT’te çalışan kadın emekçilerle bir araya gelen Bakan Çeler’e Çalışma Dairesi Müdürü Yusuf Önderol da eşlik etti.
Read more
91011
12
23209

Çeler, 6.DAÜ Kariyer Fuarı'na katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (MİKA) ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası iş birliğinde düzenlenen “ 6. Uluslararası Kariyer Haftası'' na katılarak açılış konuşması yaptı.
Read more
1314
23203

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Standı, DAÜ Kariyer Fuarı'nda

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü tarafından 6.Kariyer Günleri kapsamında Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ve Kıbrıs Türk Sanayi odası(KTSO) katkılarıyla bugün açılan Kariyer Fuarı’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da yer aldı.
Read more
15
23216

Çeler: '' Kayıtdışılığın önüne geçeceğiz''

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’den iş yaşamına yönelik çarpıcı açıklamalar: Mandırada inek sağması için bile dışarıdan ön izin almak için başvuru yapan insanlar var.
Read more
161718
1920
23543

"Engelsiz Toplumda Ulusal Veri Tabanı Projesi’’ İçin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Yakın Doğu Üniversitesi İşbirliği Yapacak.

YDÜ Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Zehra Altınay ve beraberindeki heyet; Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü ve YDÜ Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi işbirliğiyle yürütülen "Engelsiz Toplumda Ulusal Veritabanı Oluşumu Projesi" hakkında bilgi vermek amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’i ziyaret etti.
Read more
2122232425
2627282930311
2345678