Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,Bakan Çeler’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,Bakan Çeler’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Güngördü, inşaatların en yoğun olduğu Girne bölgesinde; inşaatların faaliyet saatleri ile iş sağlığı güvenliği denetimleri konusundaki denetimlerde Çalışma Bakanlığı ile işbirliği içinde çalıştıklarını kaydetti.
Girne Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde şiddete uğrayan kadınlara ve çocuklar başta olmak üzere dezavantajlı kesimlere destek vermek amacıyla "Danışma ve Destek Merkezi’" nin hizmete açılacağını söyleyen Güngördü, Belediye olarak Sosyal Hizmetler Dairesi başta olmak üzere ilgili kurumlarla sıkı işbirliği yapmayı arzuladıklarını ifade etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de, Girne ilçesinden seçilen bir milletvekili olarak Girne Belediye Başkanı Güngördü’ye ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Bakanlık olarak yerel yönetimlerle işbirliği yapacakları bir çok alan olduğuna dikkat çeken Çeler, iş sağlığı ve güvenliği denetimlerinde kendilerine verdiği destekten dolayı Girne Belediyesi zabıta birimlerine teşekkür etti. Yerel yönetimlerin önceliği olan rutin görevler dışında toplumsal sorunlara da duyarlılık göstermesinin gurur verici olduğunun altını çizen Çeler, açılacak olan Danışma ve Destek Merkezi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Bakanlık olarak yıl sonuna kadar Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi’ni hayata geçirmeyi hedeflediklerini anlatan Çeler, "Her ne kadar TOCED bütçesi kaleminde düşük görünse de Maliye Bakanlığı ile yapılan istişare çerçevesinde, Daire fiilen hizmete girince kaleme bütçenin aktarılacağı bilgimizdedir.Bu yılın sonuna kadar TOCED faaliyete geçecek " ifadelerini kullandı.
Previous Article Çeler, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam'ı Kabul Etti
Next Article Çeler, İstanbul’da Panele Katıldı.
Print
526 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x