Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,Bakan Çeler’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,Bakan Çeler’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Güngördü, inşaatların en yoğun olduğu Girne bölgesinde; inşaatların faaliyet saatleri ile iş sağlığı güvenliği denetimleri konusundaki denetimlerde Çalışma Bakanlığı ile işbirliği içinde çalıştıklarını kaydetti.
Girne Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde şiddete uğrayan kadınlara ve çocuklar başta olmak üzere dezavantajlı kesimlere destek vermek amacıyla "Danışma ve Destek Merkezi’" nin hizmete açılacağını söyleyen Güngördü, Belediye olarak Sosyal Hizmetler Dairesi başta olmak üzere ilgili kurumlarla sıkı işbirliği yapmayı arzuladıklarını ifade etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de, Girne ilçesinden seçilen bir milletvekili olarak Girne Belediye Başkanı Güngördü’ye ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Bakanlık olarak yerel yönetimlerle işbirliği yapacakları bir çok alan olduğuna dikkat çeken Çeler, iş sağlığı ve güvenliği denetimlerinde kendilerine verdiği destekten dolayı Girne Belediyesi zabıta birimlerine teşekkür etti. Yerel yönetimlerin önceliği olan rutin görevler dışında toplumsal sorunlara da duyarlılık göstermesinin gurur verici olduğunun altını çizen Çeler, açılacak olan Danışma ve Destek Merkezi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Bakanlık olarak yıl sonuna kadar Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi’ni hayata geçirmeyi hedeflediklerini anlatan Çeler, "Her ne kadar TOCED bütçesi kaleminde düşük görünse de Maliye Bakanlığı ile yapılan istişare çerçevesinde, Daire fiilen hizmete girince kaleme bütçenin aktarılacağı bilgimizdedir.Bu yılın sonuna kadar TOCED faaliyete geçecek " ifadelerini kullandı.
Previous Article Çeler, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam'ı Kabul Etti
Next Article Çeler, İstanbul’da Panele Katıldı.
Print
360 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«September 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
272829303112
3456789
10111213
48571

Ekonomik gücü yeterli olmayan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek verilmesi için "İşbirliği Protokolü"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Barolar Birliği arasında, ekonomik gücü yeterli olmayan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek verilmesi amacıyla "İşbirliği Protokolü" imzalandı.
Read more
141516
171819
49172

Çalışma Dairesi Girne’deki kaçak işçi denetimlerinde göz açtırmadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kayıt dışılığın önlenmesi amacıyla ülke genelinde yapılan rutin denetimler kapsamında; dün Girne’de 44 işyerinde kaçak işçi teftişi yapıldı.
Read more
2021
49175

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KAMU-İŞ Heyeti ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Ahmet Serdaroğlu başkanlığındaki Kamu-İş yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Read more
2223
24
49173

KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler; Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na bağlı KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Cemal İnönülü başkanlığındaki Birlik temsilcileri, Bakan Çeler’e sorunlarını aktararak çözümü konusunda destek istedi.
Read more
252627282930
1234567