Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,Bakan Çeler’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,Bakan Çeler’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Güngördü, inşaatların en yoğun olduğu Girne bölgesinde; inşaatların faaliyet saatleri ile iş sağlığı güvenliği denetimleri konusundaki denetimlerde Çalışma Bakanlığı ile işbirliği içinde çalıştıklarını kaydetti.
Girne Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde şiddete uğrayan kadınlara ve çocuklar başta olmak üzere dezavantajlı kesimlere destek vermek amacıyla "Danışma ve Destek Merkezi’" nin hizmete açılacağını söyleyen Güngördü, Belediye olarak Sosyal Hizmetler Dairesi başta olmak üzere ilgili kurumlarla sıkı işbirliği yapmayı arzuladıklarını ifade etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de, Girne ilçesinden seçilen bir milletvekili olarak Girne Belediye Başkanı Güngördü’ye ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Bakanlık olarak yerel yönetimlerle işbirliği yapacakları bir çok alan olduğuna dikkat çeken Çeler, iş sağlığı ve güvenliği denetimlerinde kendilerine verdiği destekten dolayı Girne Belediyesi zabıta birimlerine teşekkür etti. Yerel yönetimlerin önceliği olan rutin görevler dışında toplumsal sorunlara da duyarlılık göstermesinin gurur verici olduğunun altını çizen Çeler, açılacak olan Danışma ve Destek Merkezi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Bakanlık olarak yıl sonuna kadar Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi’ni hayata geçirmeyi hedeflediklerini anlatan Çeler, "Her ne kadar TOCED bütçesi kaleminde düşük görünse de Maliye Bakanlığı ile yapılan istişare çerçevesinde, Daire fiilen hizmete girince kaleme bütçenin aktarılacağı bilgimizdedir.Bu yılın sonuna kadar TOCED faaliyete geçecek " ifadelerini kullandı.
Previous Article Çeler, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam'ı Kabul Etti
Next Article Çeler, İstanbul’da Panele Katıldı.
Print
663 Rate this article:
No rating

«Mart 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728123
45678910
1112
75469

Güzelyurt’ta narenciye sektörüne sıkı denetim....

 Güzelyurt’ta   narenciye sektörüne sıkı denetim, kayıt dışı  işçi çalıştıran işverene rekor ceza

Devamı
1314
75713

Erülkü Süpermarket’ten Lefkoşa Çocuk Yuvası’na Anlamlı Bağış.

Erülkü Süpermarket Sahibi  Kaan Erülkü ve  Erülkü Süpermarket  Genel Müdürü  Mehmet Aksan ,  Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Lefkoşa Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek bağış gerçekleştirdi.

Devamı
151617
18192021222324
25262728293031
1234567