Çeler, Kıbrıs Türk Ticaret Odası yetkilileri ile görüştü.

Çeler, Kıbrıs Türk Ticaret Odası yetkilileri ile görüştü.

Ülke ekonomisinin büyümesi için çok çaba harcanması gerektiğini belirten Oda Başkanı Deniz, büyüyen ekonomi ile refah ve istihdamın artacağına işaret etti.
Deniz “Refah ve istihdam arttığı zaman çalışma koşullarının otamatik olarak iyileşeceğini göreceğiz. Bu yüzden iş yapabilirliliğin, yatırımın önünün açıkılması, genç girişimcilerin bu dönemde teşvik edilmesi ve işin önündeki engellerın kaldırılması ile ekonominin büyütülmesi gerektiği inancındayız” şeklinde konuştu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ise Ticaret Odası’nın ülkeye verdiği ekonomik katkıya işaret ederek, Bakanlık olarak birlikte çalışmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Çeler “Alanınızdaki geniş taban içinde çalışan emekçilerin hakları da korunmak süreti ile, insani koşullarda çalışmaları, yasal haklarının uygulanması, ödeneklerinin yapılması gözardı edilmediği sürece sizlerle ilgili olacak tüm açılımlara destek olacağız” dedi.

Asgari ücretin yakın zamanda belirleneceğini belirten Çeler, bugün itibarı ile kimlerin yeni tespit komisyonunda yer alacağının çağrısının Bakanlık tarafından yapıldığını, Bakanlar Kurulu’nda onaylanmasının ardından Komisyon’un göreve başlayacağını söyledi.
Previous Article Çeler, Birleşik Market ve Süpermarketler Birliği’ni kabul etti.
Next Article Çeler:'' Sendikalarla samimiyet ve işbirliği içinde çalışacağız''
Print
526 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x