Çeler, Kıbrıs Türk Ticaret Odası yetkilileri ile görüştü.

Çeler, Kıbrıs Türk Ticaret Odası yetkilileri ile görüştü.

Ülke ekonomisinin büyümesi için çok çaba harcanması gerektiğini belirten Oda Başkanı Deniz, büyüyen ekonomi ile refah ve istihdamın artacağına işaret etti.
Deniz “Refah ve istihdam arttığı zaman çalışma koşullarının otamatik olarak iyileşeceğini göreceğiz. Bu yüzden iş yapabilirliliğin, yatırımın önünün açıkılması, genç girişimcilerin bu dönemde teşvik edilmesi ve işin önündeki engellerın kaldırılması ile ekonominin büyütülmesi gerektiği inancındayız” şeklinde konuştu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ise Ticaret Odası’nın ülkeye verdiği ekonomik katkıya işaret ederek, Bakanlık olarak birlikte çalışmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Çeler “Alanınızdaki geniş taban içinde çalışan emekçilerin hakları da korunmak süreti ile, insani koşullarda çalışmaları, yasal haklarının uygulanması, ödeneklerinin yapılması gözardı edilmediği sürece sizlerle ilgili olacak tüm açılımlara destek olacağız” dedi.

Asgari ücretin yakın zamanda belirleneceğini belirten Çeler, bugün itibarı ile kimlerin yeni tespit komisyonunda yer alacağının çağrısının Bakanlık tarafından yapıldığını, Bakanlar Kurulu’nda onaylanmasının ardından Komisyon’un göreve başlayacağını söyledi.
Previous Article Çeler, Birleşik Market ve Süpermarketler Birliği’ni kabul etti.
Next Article Çeler:'' Sendikalarla samimiyet ve işbirliği içinde çalışacağız''
Print
330 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«September 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
272829303112
3456789
10111213
48571

Ekonomik gücü yeterli olmayan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek verilmesi için "İşbirliği Protokolü"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Barolar Birliği arasında, ekonomik gücü yeterli olmayan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek verilmesi amacıyla "İşbirliği Protokolü" imzalandı.
Read more
141516
171819
49172

Çalışma Dairesi Girne’deki kaçak işçi denetimlerinde göz açtırmadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kayıt dışılığın önlenmesi amacıyla ülke genelinde yapılan rutin denetimler kapsamında; dün Girne’de 44 işyerinde kaçak işçi teftişi yapıldı.
Read more
2021
49175

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KAMU-İŞ Heyeti ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Ahmet Serdaroğlu başkanlığındaki Kamu-İş yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Read more
2223
24
49173

KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler; Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na bağlı KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Cemal İnönülü başkanlığındaki Birlik temsilcileri, Bakan Çeler’e sorunlarını aktararak çözümü konusunda destek istedi.
Read more
252627282930
1234567