Eczacılar Sorunlarını Çeler’e aktardı.

Eczacılar Sorunlarını Çeler’e aktardı.

Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Cevher Cem Süzal ve Birlik Yönetim Kurulu üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’I ziyaret etti.
Ziyarette eczacıların Sosyal Sigorta alacakları ile ilgili yaşadığı sıkıntıları Bakan Çeler ile paylaşan Süzal, eczacılara yapılan ödeme işlemlerini içine alan günün şartlarına uygun bir otomasyon sisteminin şart olduğunu dile getirdi.

Sistemin getirilmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydeden Süzal, otomasyonla bir çok sorunun çözüleceğine; reçetelerin ve sigorta kartlarının kendilerine ulaşmasında yaşanan sıkıntıların ortadan kalkacağına dikkat çekti. Süzal, devletteki eczacı personel sıkıntısının da önemli bir eksiklik olduğunu ve işlemleri geciktirdiğini sözlerine ekledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de konuşmasında, eczacılık alanında otomasyon sisteminin sağlanması ve geriye dönük ödemelerin yapılmasını sağlamak amacıyla üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerini ifade etti.

Personel ihtiyacını karşılamak için eczacı istihdamında bulunmak amacıyla Bakanlık olarak hareket geçtiklerini belirten Çeler, otomasyon sistemine geçilmesi için de gereken adımları atacaklarını söyledi.

Çeler, Bakanlık olarak eczacılarla diyalog ve uyum içinde çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
Previous Article Kreş denetimleri artacak
Next Article Gece Kulüpleri ilgili Çalışma Bakanı Çeler ile İçişleri Bakanı Baybars toplantı yaptı.
Print
358 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x