Eczacılar Sorunlarını Çeler’e aktardı.

Eczacılar Sorunlarını Çeler’e aktardı.

Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Cevher Cem Süzal ve Birlik Yönetim Kurulu üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’I ziyaret etti.
Ziyarette eczacıların Sosyal Sigorta alacakları ile ilgili yaşadığı sıkıntıları Bakan Çeler ile paylaşan Süzal, eczacılara yapılan ödeme işlemlerini içine alan günün şartlarına uygun bir otomasyon sisteminin şart olduğunu dile getirdi.

Sistemin getirilmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydeden Süzal, otomasyonla bir çok sorunun çözüleceğine; reçetelerin ve sigorta kartlarının kendilerine ulaşmasında yaşanan sıkıntıların ortadan kalkacağına dikkat çekti. Süzal, devletteki eczacı personel sıkıntısının da önemli bir eksiklik olduğunu ve işlemleri geciktirdiğini sözlerine ekledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de konuşmasında, eczacılık alanında otomasyon sisteminin sağlanması ve geriye dönük ödemelerin yapılmasını sağlamak amacıyla üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerini ifade etti.

Personel ihtiyacını karşılamak için eczacı istihdamında bulunmak amacıyla Bakanlık olarak hareket geçtiklerini belirten Çeler, otomasyon sistemine geçilmesi için de gereken adımları atacaklarını söyledi.

Çeler, Bakanlık olarak eczacılarla diyalog ve uyum içinde çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
Previous Article Kreş denetimleri artacak
Next Article Gece Kulüpleri ilgili Çalışma Bakanı Çeler ile İçişleri Bakanı Baybars toplantı yaptı.
Print
237 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«September 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
272829303112
3456789
10111213
48571

Ekonomik gücü yeterli olmayan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek verilmesi için "İşbirliği Protokolü"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Barolar Birliği arasında, ekonomik gücü yeterli olmayan şiddet mağduru kadınlara hukuki destek verilmesi amacıyla "İşbirliği Protokolü" imzalandı.
Read more
141516
171819
49172

Çalışma Dairesi Girne’deki kaçak işçi denetimlerinde göz açtırmadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kayıt dışılığın önlenmesi amacıyla ülke genelinde yapılan rutin denetimler kapsamında; dün Girne’de 44 işyerinde kaçak işçi teftişi yapıldı.
Read more
2021
49175

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KAMU-İŞ Heyeti ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Ahmet Serdaroğlu başkanlığındaki Kamu-İş yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Read more
2223
24
49173

KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler; Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na bağlı KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Cemal İnönülü başkanlığındaki Birlik temsilcileri, Bakan Çeler’e sorunlarını aktararak çözümü konusunda destek istedi.
Read more
252627282930
1234567