Bakan Çeler, Çalışma Bakanları Konferansı’nda konuşma yaptı

Bakan Çeler, Çalışma Bakanları Konferansı’nda konuşma yaptı

Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde gerçekleştirilen İslam İşbirliği Teşkilatı Çalışma Bakanları Konferansı’na katılan KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bugün kısa bir konuşma yaptı.
Çeler konuşmasında, KKTC işgücü piyasası üzerine bilgi vererek, İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye devletlere işbirliği yapma çağrısında bulundu. Bakan Çeler, işgücü piyasasında işbirliğinin yalnızca yeni fırsatlar sunmayacağını, tüm dünyada büyük bir sorun olan insan kaçakçılığının da önüne geçilmesi için önemli olduğunu vurgulayarak, KKTC hükümeti olarak sorunların çözülmesi adına üye devletler ile birlikte hareket etmeye hazır olduğunu kaydetti. Konferans marjında, İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye birçok ülkenin Çalışma Bakanları ile ikili görüşmeler gerçekleştiren Bakan Çeler, üye devletlerin Bakanları ile ilgili konularda işbirliği yapılması üzerine mutabakat sağladı.

Çeler, ülkemize, çalışmak için farklı ülkelerden gelen vatandaşlar olduğuna vurgu yaparak, bu ülke bakanları ile de görüşme gerçekleştirdi. Bakan Çeler, söz konusu ülkelerin vatandaşlarının KKTC’ye getiriliş koşullarında yaşanan sıkıntıların aşılması ve kayıt dışı bir statüye düşmemeleri için somut adımlar atılmasının kararlaştırıldığını kaydetti.

Bakan Çeler Konferans öncesinde, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Dr. Yousef bin Ahmad Al-Othaimeen ve Cidde merkezli İslam Kalkınma Bankası ve İslami Dayanışma Fonu yetkilileri ile de görüşmüştü.
Previous Article Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in Cidde Temasları sürüyor.
Next Article Kreş denetimleri artacak
Print
562 Rate this article:
No rating

«Mart 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728123
45678910
1112
75469

Güzelyurt’ta narenciye sektörüne sıkı denetim....

 Güzelyurt’ta   narenciye sektörüne sıkı denetim, kayıt dışı  işçi çalıştıran işverene rekor ceza

Devamı
1314
75713

Erülkü Süpermarket’ten Lefkoşa Çocuk Yuvası’na Anlamlı Bağış.

Erülkü Süpermarket Sahibi  Kaan Erülkü ve  Erülkü Süpermarket  Genel Müdürü  Mehmet Aksan ,  Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Lefkoşa Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek bağış gerçekleştirdi.

Devamı
151617
18192021222324
25262728293031
1234567