Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in Cidde Temasları sürüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in Cidde Temasları sürüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ülkemizin gözlemci üyesi olduğu İslam İşbirliği Teşkilatı Çalışma Bakanları Konferansı için bulunduğu Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde temaslarda bulundu.
Bakan Çeler, Merkezi Cidde’de bulunan İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Genel Sekreteri Dr. Yousef bin Ahmad Al-Othaimeen ve İslami Dayanışma Fonu’nun İcra Direktörü Ibrahim Al-Khuzaim ile birer görüşme gerçekleştirdi.

Suudi Arabistan Krallığı eski Çalışma Bakanı olan Genel Sekreter Dr. Al-Othaimeen ile biraraya gelen Çeler; hem İslam İşbirliği Teşkilatı ve üye devletler ile ilişkilerin geliştirilmesi hem de kardeş üye devletlerden KKTC’ye çalışmak için gelen emekçilerin sıkıntılarının çözülmesi hususlarında Genel Sekreter Othaimeen ile görüş alışverişinde bulundu.

Görüşmede, Genel Sekreter Dr. Al-Othaimeen Kıbrıslı Türklerin her zaman yanında olduğunu ve Kıbrıslı Türkleri destekleyen birçok İslam İşbirliği Teşkilatı kararları bulunduğunu vurguladı. Bakan Çeler de , Dr. Al-Othaimeen’e desteğinden ötürü teşekkür ederek geçmişte alınan kararların hayata geçirilmesi için üye devletlerin teşvik edilmesi gerektiğini ifade ederek, özellikle üye devletlerin ilgili bakanlıklarından heyetlerin KKTC’yi ziyaret etmelerinin ilişkileri daha iyi boyutlara taşıyacağına vurgu yaptı. İslami Dayanışma Fonu Direktörü Al-Khuzaim ile yapılan görüşmede ise KKTC’nin yararlanabileceği hibe programları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Al-Khuzaim, Kıbrıslı Türklere uzun yıllardır hibe programının açık olduğunu ve gelişen ilişkiler ile birlikte bundan sonra daha çok projeyi destekleyeceklerini ve daha büyük miktarlarda hibelerin verilebileceğini kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ise, İslam Dayanışma Fonu’nun katkılarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, önümüzdeki dönemde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak da bazı projelerinin olacağını kaydetti.

Çeler bugün temaslarına İslam Kalkınma Bankası’nda yapacağı görüşmeyle devam edecek.

Çeler Yarın ise, 4. İslam Çalışma Bakanları Toplantısı"na katılacak.
Previous Article Büyükelçi Kanbay, Çeler'i ziyaret etti.
Next Article Bakan Çeler, Çalışma Bakanları Konferansı’nda konuşma yaptı
Print
94 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«March 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
2627
20047

Çeler, Birleşik Market ve Süpermarketler Birliği’ni kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, son 10 yılda yaklaşık 50’den fazla emekçinin inşaatlarda hayatını kaybettiğine dikkat çekerek, bunda devletin sorumluluğunun büyük olduğunu kaydetti.
Read more
281
20159

Çeler, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam'ı Kabul Etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e nezaket ziyaretinde bulunan DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam , ziyarette Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Çalışma Bakanlığı tarafından farklı alanlarda birlikte sürdürülen işbirliğinin topluma hizmet adına sürdürülmesini diledi.
Read more
2
20296

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,Bakan Çeler’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Güngördü, inşaatların en yoğun olduğu Girne bölgesinde; inşaatların faaliyet saatleri ile iş sağlığı güvenliği denetimleri konusundaki denetimlerde Çalışma Bakanlığı ile işbirliği içinde çalıştıklarını kaydetti.
Read more
34
20418

Çeler, İstanbul’da Panele Katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi’nin davetlisi olarak İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde , “Siyaset, Gelenekten mi? Kişilikten mi? “ konulu panele katıldı.
Read more
5678
22924

Bakan Zeki Çeler, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla, kamuda ve özel sektörde çalışan kadın emekçileri ziyaret etti.

ARUN ve KOOP-SÜT’te çalışan kadın emekçilerle bir araya gelen Bakan Çeler’e Çalışma Dairesi Müdürü Yusuf Önderol da eşlik etti.
Read more
91011
12
23209

Çeler, 6.DAÜ Kariyer Fuarı'na katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (MİKA) ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası iş birliğinde düzenlenen “ 6. Uluslararası Kariyer Haftası'' na katılarak açılış konuşması yaptı.
Read more
1314
23203

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Standı, DAÜ Kariyer Fuarı'nda

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü tarafından 6.Kariyer Günleri kapsamında Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ve Kıbrıs Türk Sanayi odası(KTSO) katkılarıyla bugün açılan Kariyer Fuarı’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da yer aldı.
Read more
15
23216

Çeler: '' Kayıtdışılığın önüne geçeceğiz''

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’den iş yaşamına yönelik çarpıcı açıklamalar: Mandırada inek sağması için bile dışarıdan ön izin almak için başvuru yapan insanlar var.
Read more
161718
1920
23543

"Engelsiz Toplumda Ulusal Veri Tabanı Projesi’’ İçin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Yakın Doğu Üniversitesi İşbirliği Yapacak.

YDÜ Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Zehra Altınay ve beraberindeki heyet; Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü ve YDÜ Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi işbirliğiyle yürütülen "Engelsiz Toplumda Ulusal Veritabanı Oluşumu Projesi" hakkında bilgi vermek amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’i ziyaret etti.
Read more
2122232425
2627282930311
2345678