Kreş ve Yuvalardaki Çocukların Çizdiği Eserlerden Oluşacak “23 Nisan” Temalı Resim Sergisi Açılacak…

Kreş ve Yuvalardaki Çocukların Çizdiği Eserlerden Oluşacak “23 Nisan” Temalı Resim Sergisi Açılacak…

Kreş ve Yuvalardaki Çocukların Çizdiği Eserlerden Oluşacak “23 Nisan” Temalı Resim Sergisi Açılacak…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve SOS Çocuk Köyü Derneği işbirliğinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolaysıyla kreş ve çocuk yuvalarında kalan çocuklar için 23 Nisan Temalı Resim Sergisi düzenleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, yuvalarda kalan ilkokul çağındaki çocukların çizeceği 23 Nisan temalı resimler, 26 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 09.00’da Bandabuliya’da açılışı yapılacak sergi ile sergilenecek. Sergi, 30 Nisan tarihine kadar izlenebilecek. Sergi açılışına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Koral Çağman, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ile SOS Çocuk Köyü Yönetim Kurulu Başkanı Av. Buğra Akter katılacak.

Her Çocuğa Bir Hediye…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan 23 Nisan temalı resim sergisi kapsamında, çocuğun kendi ismini vererek çizeceği resim ile birlikte sahip olmak istediği hayalindeki hediyeyi belirteceği not kâğıdı teslim alınacak. Sergiye katılan her çocuğun hayalindeki hediye ise gönüllü kişiler tarafından karşılanarak hediye edilecek.

Dr. Koral Çağman: “Çocukları mutlu edecek projeleri desteklemeye öncelik veriyoruz.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Koral Çağman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında düzenlenecek 23 Nisan temalı serginin, çocuk yuvalarında ikamet eden çocuklara maddi ve manevi katkıda bulunmak amaçlı gerçekleştirildiğini söyledi.

Bakan Çağman, kurum bakımı alan çocukların sağlıklı bir kimlik edinebilesini sağlamanın yanında 23 Nisan etkinliği ile yeteneklerinin açığa çıkartılması, kendini ifade edebilmesi, kendine güven duygusunun kazandırılmasını amaçladıklarını dile getirdi. Bu yıl pandemi

nedeniyle etkinlikler gerçekleşemeyen 23 Nisan coşkusunun renklerle kâğıda yansıtılacağını dile getiren Dr. Koral Çağman, “Proje kapsamında resim çizen her bir çocuğu sahip olmak istediği bir hediye ile buluşturacağız. Önceliğimiz, çocukları mutlu edecek projeleri desteklemek. Bu değerli organizasyonda Lefkoşa Türk Belediyesi ile SOS Çocuk Köyü Derneği ile birlikte anlamlı bir işbirliğine imza atıyoruz. Tüm çocuklarımızın sevinçleri çok, hayalleri sonsuz olsun” dedi.

Mehmet Harmancı: “Çocuklar için güzel ve değerli bir iş birliğine imza attık…”

Her çocuğun yeteneklerini sergileyebilmesi için imkanlar yaratmanın önemine değinen Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı da, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve SOS Çocuk Köyü ile gerçekleştirilen sergi organizasyonunun değerli bir adım olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Harmancı, bu ülkede yaşayan tüm çocukların hiçbir ayrıma uğramadan eğitim görmesi, spor ve sanatsal faaliyetlerde yer alması düşüncesi ile hareket eden bir kurum olduklarını işaret ederek, bu yıl 23 Nisan etkinliklerini pandemi nedeniyle gerçekleştiremediklerini, bunun yerine güzel bir iş birliğine imza attıklarını anlattı.

Buğra Akter: “ Çocuk Hakları Odaklı Bir Yaklaşım Benimsiyoruz…”

SOS Çocuk Köyü Yönetim Kurulu Başkanı Av. Buğra Akter ise, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve SOS Çocuk Köyü Derneği olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolaysıyla resim sergisi düzenleme kararı aldıklarını dile getirerek, organizasyona Lefkoşa Türk Belediyesi’nin de önemli katkı koyacağını söyledi.

Buğra Akter, sergi fikrinde ulu Önder Atatürk’ün izini takip ederek, çok değerli varlıklar olan çocuklarımızın dünya görüşlerini resmederek ifade etmeleri ve toplumla paylaşmalarını teşvik etmeyi istediklerini ifade etti. Av. Akter, sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Çocuk hakları odaklı yaklaşımı geliştirmek için konuya hassasiyet duymak bir elzemdir. Bunun için kolları sıvamak gerekir. Bakan Dr. Koral Çağman, Bakanlık Özel Kalem Müdürü Özgü Bayraktar, Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Hüseyin Akcan ile organizasyonun düzenlemesine katkı koyan LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya teşekkürlerimizi sunarız.”

Print
Posted: Nis 21, 2021,
Categories: Haberler 2021,
Comments: 0,
Tags:

«Mayıs 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456