Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler,Basın Sen’i ziyaret ederek,basın sektörünün  sorunlarını görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler,Basın Sen’i ziyaret ederek,basın sektörünün sorunlarını görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bugün Basın Sen’i ziyaret ederek, sendika temcilcileri ile basın sektörünün sorunlarını görüştü. Basın İş Yasası’nın önemi üzerinde durulan görüşmede söz alan Basın Sen Başkanı Ali Kişmir, ilk ziyaretini Basın-Sen gerçekleştirdiği için Çalışma Bakanı Çeler’e teşekkür etti.
Çeler’in muhalefet olduğu dönemde özel sektörde sendikalaşma ile ilgili dik duruşunun memnuniyetle karşılandığını ve her fırsatta mücadelesini sürdürdüğünü belirten Kişmir; Çeler’e Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevinin hayırlı olmasını diledi. Basın emekçilerinin yaşadığını sıkıntıları Bakan Çeler’in geçmiş dönemlerden beri yakından takip ettiğini ve basın çalışanlarının sorunlarının çözümü için kişisel olarak bir çok kez duyarlılık gösterdiğini kaydeden Kişmir; basın sektöründe yaşanan ve çözüm bekleyen öncelikli sorunları Bakan Çeler’e aktardı.

Basın İş Yasası’nın uygulanmaması, basındaki özel sector çalışanlarının sosyal haklarının korunmaması ; bazı kurumlarda çalışanlara mobbing uygulanması ve uzun saatlere kadar basın emekçilerinin çalıştırılması sorunlarının altını çizen Kişmir; basın çalışanlarının İş Yasası’na aykırı bir şekikde bahanesiz olarak işten çıkarıldığını; aldıkları maaşlar üzerinden sosyal yatırımlarının yapılması konusunda sorunlar yaşadıklarını ve bu sorunların çözülmesi için mücadele verdiklerini anlattı.

Kişmir, BRT yasasının hala geçirilmemesi ve TAK’taki olumsuz çalışma koşullarının sorunlar arasında yer aldığına da işaret ederek, “tüm bu sorunların bir anda çözümlenemeyeceğinin bilinci içinde sabır göstermeye hazırız” dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de, basının ülke için büyük önem taşıdığına dikkat çektiği konuşmasında, bakanlığının görev alanının çok geniş olduğunu ve her kesim haklarını savunması gerektiği üzerinde durdu. Çeler, sadece işverenin değil işçinin de ve sadece işçinin değil işverenin de haklarını savunmak görevimiz. İşçi haklarını savunurken işverenin ülke ekonomisine yaptığı katkıyı gözardı etmeyeceğiz ama insanların sömürülmesine de müsaade etmeyeceğiz” dedi. Basın özgürlüğünün önemini vurgulayan Bakan Zeki Çeler, “Bir basın çalışanının haklarının verilmesi, kaleminin özgür olduğunu bilmesi ve baskı altında tutulmaması ülkenin geleceği için çok önemlidir. Çünkü bir ülkede basın ne kadar özgür olursa, toplum da o kadar bilinçli olur” ifadelerini kullandı.

Zeki Çeler, BRT yasasının geçirilmesi ve Basın-İş Yasası’nın tam anlamıyla uygulanması için elinden geleni yapacağını da kaydetti. Sivil toplum örgütlerine düzenlediği ziyaretler ile herkesle istişare edeceğini ve her sektörün sorununu anlamk istediğini kaydeden Çeler; "Bakanlığımız için tüm sektörlerin sorunları eşit önemdedir.
Ziyaretleriimizi yapıp elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Tüm paydaşlarla birlikte katılımcı bir şekilde tüm kurumlarla iştişare içinde çalışacağız." Şeklinde konuştu.
Previous Article Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği temsilcileri ile bir araya geldi.
Next Article Çeler, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği yetkilileri ile görüştü.
Print
449 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«Ekim 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
24
49173

KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler; Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na bağlı KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Cemal İnönülü başkanlığındaki Birlik temsilcileri, Bakan Çeler’e sorunlarını aktararak çözümü konusunda destek istedi.
Devamı
252627282930
1234567
8910
50614

Soruşturma Eğitimi Alan Sosyal Sigortalar Dairesi Müfettişlerine Sertifika

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Polis Genel Müdürlüğü işbirliğinde, 1-5 Ekim tarihleri arasında düzenlenen "Soruşturma Memurluğu Eğitimi "ne katılan Sosyal Sigortalar Dairesi müfettişlerine sertifikaları dağıtıldı.
Devamı
11
50646

Sosyal Sigortalı hastalar, 1 Kasım’dan itibaren, 50 farklı ilaca ulaşabilecek....

Sosyal Sigortalı hastalar, 1 Kasım’dan itibaren, hem önceden sigorta kapsamında olmayan 50 farklı ilaca ulaşabilecek, hem de hastalar ve eczaneler ödemelerini Sigorta Dairesi’nden daha hızlı alabilecek.
Devamı
121314
15161718192021
22232425262728
2930311234