Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler,Basın Sen’i ziyaret ederek,basın sektörünün  sorunlarını görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler,Basın Sen’i ziyaret ederek,basın sektörünün sorunlarını görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bugün Basın Sen’i ziyaret ederek, sendika temcilcileri ile basın sektörünün sorunlarını görüştü. Basın İş Yasası’nın önemi üzerinde durulan görüşmede söz alan Basın Sen Başkanı Ali Kişmir, ilk ziyaretini Basın-Sen gerçekleştirdiği için Çalışma Bakanı Çeler’e teşekkür etti.
Çeler’in muhalefet olduğu dönemde özel sektörde sendikalaşma ile ilgili dik duruşunun memnuniyetle karşılandığını ve her fırsatta mücadelesini sürdürdüğünü belirten Kişmir; Çeler’e Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevinin hayırlı olmasını diledi. Basın emekçilerinin yaşadığını sıkıntıları Bakan Çeler’in geçmiş dönemlerden beri yakından takip ettiğini ve basın çalışanlarının sorunlarının çözümü için kişisel olarak bir çok kez duyarlılık gösterdiğini kaydeden Kişmir; basın sektöründe yaşanan ve çözüm bekleyen öncelikli sorunları Bakan Çeler’e aktardı.

Basın İş Yasası’nın uygulanmaması, basındaki özel sector çalışanlarının sosyal haklarının korunmaması ; bazı kurumlarda çalışanlara mobbing uygulanması ve uzun saatlere kadar basın emekçilerinin çalıştırılması sorunlarının altını çizen Kişmir; basın çalışanlarının İş Yasası’na aykırı bir şekikde bahanesiz olarak işten çıkarıldığını; aldıkları maaşlar üzerinden sosyal yatırımlarının yapılması konusunda sorunlar yaşadıklarını ve bu sorunların çözülmesi için mücadele verdiklerini anlattı.

Kişmir, BRT yasasının hala geçirilmemesi ve TAK’taki olumsuz çalışma koşullarının sorunlar arasında yer aldığına da işaret ederek, “tüm bu sorunların bir anda çözümlenemeyeceğinin bilinci içinde sabır göstermeye hazırız” dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de, basının ülke için büyük önem taşıdığına dikkat çektiği konuşmasında, bakanlığının görev alanının çok geniş olduğunu ve her kesim haklarını savunması gerektiği üzerinde durdu. Çeler, sadece işverenin değil işçinin de ve sadece işçinin değil işverenin de haklarını savunmak görevimiz. İşçi haklarını savunurken işverenin ülke ekonomisine yaptığı katkıyı gözardı etmeyeceğiz ama insanların sömürülmesine de müsaade etmeyeceğiz” dedi. Basın özgürlüğünün önemini vurgulayan Bakan Zeki Çeler, “Bir basın çalışanının haklarının verilmesi, kaleminin özgür olduğunu bilmesi ve baskı altında tutulmaması ülkenin geleceği için çok önemlidir. Çünkü bir ülkede basın ne kadar özgür olursa, toplum da o kadar bilinçli olur” ifadelerini kullandı.

Zeki Çeler, BRT yasasının geçirilmesi ve Basın-İş Yasası’nın tam anlamıyla uygulanması için elinden geleni yapacağını da kaydetti. Sivil toplum örgütlerine düzenlediği ziyaretler ile herkesle istişare edeceğini ve her sektörün sorununu anlamk istediğini kaydeden Çeler; "Bakanlığımız için tüm sektörlerin sorunları eşit önemdedir.
Ziyaretleriimizi yapıp elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Tüm paydaşlarla birlikte katılımcı bir şekilde tüm kurumlarla iştişare içinde çalışacağız." Şeklinde konuştu.
Previous Article Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği temsilcileri ile bir araya geldi.
Next Article Çeler, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği yetkilileri ile görüştü.
Print
182 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«April 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
26272829
24249

Çeler, DAÜ'de söyleşi gerçekleştirdi.

“Kamuya Açık Söyleşiler” kapsamında, DAÜ – MİKA ve DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi iş birliğiyle düzenlenen “Gençlik ve Siyaset” başlıklı söyleşinin konuğu ise, DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Siyasi Bilimler ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler oldu.
Read more
30
24251

Sosyal Sigortalar Dairesi Personeline Hizmet İçi Eğitim

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Sigortalar Dairesi personeline hizmet içi eğitim düzenleniyor.
Read more
311
2345678
910
25053

Bakan Çeler, Özel Eğitim Vakfı’nı (ÖZEV) ziyaret ederek, Vakıf çalışanları ve öğrenciler ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Özel Eğitim Vakfı’nı (ÖZEV) ziyaret ederek, Vakıf çalışanları ve öğrenciler ile görüştü.
Read more
11
25164

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler Ankara’da

Resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya giden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bu sabah KKTC Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut ile bir araya geldi.
Read more
1213
25256

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in Ankara Ziyaretleri

Bakan Çeler,TC Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ve Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile bir araya geldi.
Read more
1415
16171819202122
23242526272829
30123456