Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Zeki Çeler, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği temsilcileri  ile bir araya geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği temsilcileri ile bir araya geldi.

Saat 16.00’da Bakanlık binasında gerçekleşen toplantıda konuşan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği Başkanı Tezel Baykent, İSG Bir olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevinin sosyal konulara duyarlı kişiliği ile bilinen Zeki Çeler tarafından yürütülecek olmasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.
Göreve gelir gelmez Çeler’in ilk olarak kendileri ile makamında görüşmesinin ; iş sağlığı ve güvenliğine verdiği önemin ve önceliğin işareti olduğuna vurgu yapan Baykent, Çeler’e devraldığı zorlu görevde başarılar diledi. İki gün önce ülkede biri ölümlü olmak üzere iki iş kazası yaşandığını hatırlatan Baykent, Birlik olarak yaşanan kayıplardan büyük üzüntü duyduklarını ve insan hayatının sıfırla çarpıldığı bir çalışma hayatının her zaman karşısında olacaklarını söyledi. Daha önceki yönetimler tarafından iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tek sivil toplum örgütü olmalarına rağmen, ilgili tüzük hazırlıklarında sürecin dışında bırakıldıklarını anımsatan Baykent, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çeler ile iş sağlığı ve güvenliği alanında her türlü işbirliğine hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Çeler: " İş Cinayetleri Yürek Yakıyor" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de konuşmasında, işveren hakları kadar işçinin ve emekçinin de çalışma yaşamında hangi şartlarda çalıştığını ve yaşadığı sıkıntıları özel sektörden gelen biri olarak çok iyi gözlemlediğini belirtti. Bugüne kadar ülkede yaşanan iş cinayetlerinin önüne geçilememesinin; halen daha tüzüklerin var olmasına rağmen devamlılık göstermesinin toplumda yürek yaktığını ve endişe yarattığını kaydeden Çeler: " Dili, dini, ırkı ne olursa olsun insan insandır. Bir işçinin dünyanın neresinden geldiğinin önemi yoktur. Önlemler alınmıyr ve bu insanlar ölüyorsa ; kimsenin kılı kıpırdamayacak diye bişey yoktur." dedi.

Ülkeye geldiği andan itibaren her işçinin devletin sorumluluğunda olduğunu ifade eden Çeler; " İş güvenliğini uygulayanları tenzih ederek söylüyorum, uygulamayanların yarattıkları sorunlar ve açtıkları yaralar kapanamıyor. Bugünden itibaren; Bakanlığımız bünyesinde yürütülen çalışmalar ve yasal prosedür neyse; bunun ağırlığını her kesim üzerinde hissedecek. " şeklinde konuştu. Çeler, Birlik üyelerinden alacağı brifing ile bundan sonra iş sağlığı ve güvenliği yürütülecek çalışmalarda Bakanlık ile Birliğin birlikte hareket edeceğini kaydetti. Bakan Çeler, işverenler tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yazılı dilekçe ile talep edilen Pazar günleri inşaat faaliyetinde bulunma izinlerinin de göreve yeni gelmesinden dolayı değerlendirilemediğini belirterek ; 4 Şubat 2018 Pazar günü için, inşaat faaliyetinde bulunma izin taleplerinin Bakanlık tarafından geri çevrildiği bilgisini verdi.

Çeler, Pazartesi’nden itibaren Dev-iş, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği ve ilgili diğer sivil toplum örgütleri ile de görüşeceğini belirterek sözlerini tamamladı.
Previous Article Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler
Next Article Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler,Basın Sen’i ziyaret ederek,basın sektörünün sorunlarını görüştü.
Print
54 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«February 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
29303112
15483

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Halkın Partisi (HP), Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükumeti’nin Bakanlar Kurulu listesini onayladı.
Read more
34
567
16739

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Tekakpınar ile Çalışma Dairesi Müdürü Önderol, ‘2. Avrasya Ülkeleri Kamu İstihdam Kurumları Çalıştayı’na katıldı.

İŞKUR ve TİKA iş birliğiyle TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı himayelerinde düzenlenen ‘2. Avrasya Ülkeleri Kamu İstihdam Kurumları Çalıştayı, 6-7 Şubat tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşti.
Read more
891011
12
17032

Telsim'den Çeler'e Nezaket Ziyareti

Telsim Genel Müdürü Hakan Gülümser ve Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e nezaket ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.
Read more
1314
17419

Çeler'den Sevgililer Günü Süprizi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde bulunan ve evliliklerinde 30 yılı aşmış 6 çifte, Sevgililer Günü süprizi yaptı.
Read more
15
17422

Büyükelçi Kanbay, Çeler'i ziyaret etti.

TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’i ziyaret etti.
Read more
161718
19202122232425
2627281234
567891011